Ahmet Kaya - Şafak Türküsü

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 2.7/5 - 20 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ahmet Kaya - Şafak Türküsü

Beni burada aramaArama anneKapıda adımı, adımı sormaSaçlarına yıldız düşmüşKoparma anne ağlama.Kaç zamandır yüzüm traşlıGözlerim şafak bekledimUzarken ellerim kulağım kirişteÖlümü özledim anne.Yaşamak isterken deliceAh.. verebilseydim keşkeYüreği avcunda koşan herbir anneyeTepeden tırnağa oğulaVe kıza kesmişBir ülkeye armağanDüşlerimle sınırsızDiretmişliğimle gençŞaşkınlığımla çocuk devrederken sırdaşımaUsulca açıverdi yanağımda tomurcukPir sultan'ı düşün anne, şeyh bedretinn'iBörklüce'yiInsanları düşün anneDüşün ki yüreğin sallansınDüşün ki o an güneşli güzel günlere inananMutlu bir yusufcuk havalansınBeni burada aramaArama anneKapıda adımı, adımı sormaSaçlarına yıldız düşmüşKoparma anne ağlama.Yani benim güzel annemAla şafağında ülkemin yıldız uçurmak varkenOturup yıldızlar icinde kendi buruk kanımı içtimNe garip duygu şu ölmekÖptüğüm kızlar geliyor aklımaBir açıklaması vardır elbet Geride masa üstünde boynu bükükKaldı kağıt kalem.Bağışla beni güzel annemOğul tadında bir mektup yazamadım diyeKızma bana.Elleri değsin istemedimGözleri değsin istemedimAğlayıp kokluyacaktınBelki bir ömür taşıyacaktın koynunda.Yaşamak ağrısı asıldı boynumaOysa türkü tadında yaşamak isterdimÖlmek ne garip şey anneBeni burada aramaArama anneKapıda adımı, adımı sormaSaçlarına yıldız düşmüşKoparma anne ağlama.Kısacası güzel annemBir çiçeği düşünürken ürpermek yokGülmek umudetmek özlemekYa da mektup beklemekGözleri yatırıp ıraklara.Ölmek ne garip şey anneBaba olamayacağım örneğinToprak olmak ne garip şey anne.Beni burada arama anneKapıda adımı, adımı sormaSaçlarına yıldız düşmüşKoparma anne ağlama.Bekle beni anne.Bir sabah çıkagelirimBir sabah anne bir sabahAcını süpürmek için açtığında kapınıBeni burada arama anneKapıda adımı, adımı sormaSaçlarına yıldız düşmüşKoparma anne ağlama.Bayram kartlarının tutsaklığından aşırıp bayramıSedef kakmalı bir kutu içindeVermek isterdim çocukların ellerineSonra, sonra benim güzel annemDamdan düşer gibi vurulmak isterdim bir kızaGecenin kıyısında durmuşumKefenin cebi yokKoynuma yıldız doldurmuşumKoşun çocuklar koşunSabah üstüme üstüme geliyorArtik duvarlari kanatırcasına tırnağımlaŞaşkın umutlu şiirler yazamıyacağımMutlak bir inançla gözlerimi tavana çakamıyacağımUçurumlar ki sende büyürDağdır ki sende göçerBen bayram derim çiçek derimÇam diplerine açmış kanatlarını kozalak derimGül yanaklı çocuğa benzerYinede oğlunu yitirmek ne garip şey anneHer kavgada ölen benimBayrak tutan çarpışanHer kadın toprağı tırnaklıyarakDoğurur beniÖzlem benim kavga benim aşk benimAdı başka sesi başkaNice yaşıtımKoynunda çiçeklerÇicekler içinde yeni bir ülke getirirler.

Konu Araçları
Konuyu Paylaş :  
Konunun Linki :  
BBKodu :  
Konu Araçları :

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ahmet Kaya - Benden Selam Söyleyin arachnanthe 1 2.181 08-08-2008, Saat: 4:05
Son Yorum: mustafa
  Ahmet Yılmaz - Bahçevanın Türküsü arachnanthe 0 1.218 25-01-2008, Saat: 0:40
Son Yorum: arachnanthe
  Ahmet Şafak - Yalnız Kurt arachnanthe 0 1.406 25-01-2008, Saat: 0:29