'Alo Fetva'ya ilginç sorular

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 2.37/5 - 19 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
'Alo Fetva'ya ilginç sorular

'Alo Fetva'ya ilginç sorular ''Alo Fetva'' hattını arayan vatandaşlar, dini ve sosyal konular hakkında bilgi alırken sordukları ilginç sorularla da şaşırtıyorlar. İşte sorulan ilginç sorular ve verilen fetvalar...
Edirne Müftüsü Ömer Taşçıoğlu, ramazan ayının gelmesiyle birlikte özellikle oruçla ilgili soruların artış gösterdiğini bildirdi.
Dini ve bazen sosyal içerikli konularda bilgi almak isteyen vatandaşların Edirne Müftülüğü santralini arayarak bilgi alabildiği gibi müftülüğün web sitesine mail göndererek de merak ettiği konuyu sorabildiğini anlatan Taşçıoğlu, müftülükte fetva hakkında sorumlu görevlilerin soruları titizlikle cevaplandırdığını söyledi.
Müftülüğün ''Alo Fetva'' hattına yöneltilen sorular ve verilen cevaplardan bazıları ise şöyle:
Soru: ''Eşim çok içki içiyor, ne yapmalıyım?'' Cevap: ''Allah'a dua edin.'' Soru: ''İçki içen kocama oruçluyken hizmet ediyorum. Benim kocama hizmet etmem ne derece doğru, orucum kabul olur mu?'' Cevap: ''Eşinize oruçluyken hizmet etmeniz orucunuzu etkilemez.'' Soru: ''Eşim beni boşadı, ne yapmalıyım?'' Cevap: ''Dini boşanma olup olmadığı yönünde araştırma yapmalısınız.'' Soru: ''Oruçluyken unutarak yemek yedim, daha sonra hatırladım, fakat yine de yemeye devam ettim. Acaba orucum bozulur mu?'' Cevap: ''Evet, bozulur.'' Soru: ''Makyaj yapmak orucu bozar mı?'' Cevap: ''Makyaj sadece deri üzerine temas ettiğinden ve yenilip içilmediğinden orucu bozmaz.'' Soru: ''Oruçluyken çocuk emzirebilir miyim?'' Cevap: ''Evet emzirebilirsiniz.'' Soru: ''Sabah imsak vaktinden sonra uyandım, yemek yedim ve oruç tutmak için niyet ederek tekrar uyudum. Acaba tutacağım oruç kabul olur mu?'' Cevap: ''Hayır, kabul olmaz.'' Soru: ''Nefes darlığı sorunum var. Kullandığım fıs fıs orucumu bozar mı?'' Cevap: ''Bir ilaç içilmediğinden ve sadece hava sıkıldığından oruç bozulmaz.'' Soru: ''Şeker hastası olduğumdan insülin kullanıyorum, orucum

Konu Araçları
Konuyu Paylaş :  
Konunun Linki :  
BBKodu :  
Konu Araçları :

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi