Hepimiz Biriz

Tam Versiyon: beylikdüzünde patlama
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Olay, saat 20.30 sırasında Cumhuriyet Mahallesi Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan Yeşil Vadi Çay Bahçesi'nde meydana geldi. Bahçenin yanındaki bir kulübeye konulan ses bombası büyük bir gürültü ile patladı. Çay bahçesinde bulunan vatandaşların yoğunluğu nedeniyle büyük bir panik yaşanırken, bölgeye çay bahçesinin yaklaşık 300 metre yakınında bulunan jandarma komutanlığından askerler sevk edildi. Patlamanın etkisiyle bazı vatandaşlar yaralanırken, çay bahçesinde bulunan masa, sandalye ve aksesuarlar etrafa saçılırdı. Jandarma ekipleri olay yerinde inceleme çalışması başlatarak, bölge güvenlik kordonu altına aldı. Patlamanın meydana geldiği sırada kulübenin yanından aracı ile geçmekte olan Fatih Burak, "Ben, arabamla geçerken yüksek gürültü ile patlama meydana geldi. Ses o kadar çoktu ki, aracımın hava yastığı patladı. Ne olduğunu anlayamadım. Bir kaç kişinin yaralı olduğunu gördüm" dedi. Patlama esnasında otomobilinden çıkmakta olan Murat Ağdağ ise, "Patlama nedeniyle çok yüksek bir ses geldi. Tam o sırada kapıyı açmıştım. Patlamanın etkisiyle saçlarım dibinden fırladı. Bir baktım ki, saçlarımın bir kısmı dökülmüş. Şu anda omuzlarım dökülmüş saçlarımla doldu" dedi. Patlama sebebiyle yaralanan 8 kişinin yakında özel bir hastaneye götürüldüğü bildirildi.

tgrthaber