100 gramında kaç kalori var?

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 2.44/5 - 39 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ne zaman kilo aldıysam baş suçlu kuruyemiş olmuştur

Dr. Yasemin Bradley

Hipnoza sokuyorlar insanı; bir noktaya sabitlenip yedikçe yiyorsunuz... Bir başladıktan sonra durmak o kadar zor ki!
Uyguladığım yöntem şu: Akşamları yemekten sonra avucuma sayıyla, 10-15 adet fındık veya badem koyuyorum. Bir daha da elimi kavanoza sokmuyorum. Günlük hakkım bu.
Ben ölçtüm; benim avuçlarımla 2,5 avuç badem 100 gram.
Kalorileri sandığınızdan çok daha fazla.

Badem 612
Brezilya bademleri 682
Cashew 611
Kestane 170
Hindistancevizi 604
Fındık 650
Macadamia 748
Karışık çerez 607
Fıstık - çiğ 564
Fıstık - kavrulmuş, tuzlu 589
Antep fıstığı 331
Ceviz 688

Dr. Bradley’nin light mutfağı
Meyveli puding (6 kişilik)

Malzemeler:
n 1 litre yağsız süt n 3 yemek kaşığı mısır nişastası n 1 paket vanilya n 4 yemek kaşığı esmer toz şeker veya fruktoz (meyve şekeri) veya 4 poşet Stevia tozu n Fındık-ceviz veya badem
n Taze meyve (ne isterseniz)
Hazırlanışı:
Meyve dışında tüm malzemeyi iyice karıştırın ve süzgeçten geçirerek süte ekleyin. Muhallebi gibi pişirin. Soğuduktan sonra karıştırıcıyla çırpın. 1/3 ’ünü ayırın. Geri kalanının içine istediğiniz meyveleri küçük parçalar halinde doğrayın. Benim en çok hoşuma giden muz, çilek, kivi, mor üzüm. Meyve + puding karışımınızı çukur bir servis tabağına dökün. Pudingin ayırdığınız 1/3’lük kısmıyla da üzerini iyice kapatın. Üzerini dilimlenmiş meyve parçaları, ceviz-fındık veya bademle süsleyin. Kepçeyle servis yapın.

Sepetteki Sağlık

Dong quai root
n Çin melek otu.
n Çin’de yüzyıllardır kullanılan bir bitki.
n Kökü toz haline getiriliyor veya hap şeklinde kullanılıyor.
n Kadın hormonal toniği veya kaden ginsengi de deniyor. Bitkisel östrojen içeriyor.
n Sinirlilik, gerginlik, ağrı, depresyon, düzensiz adetler gibi sorunlar ve menopoz sorunları için kulanılıyor.
n Bir diğer kullanım alanı da alerjiler; çünkü alerjik reaksiyonları azaltıyor.
n Demirden de zengin.
n Yatıştırıcı etkisi var.

Ekinezya

İyileştirici gücünü ilk farkedip kullananlar Kızılderililer.
1950’lerden beri yapılan araştırmalarla bağışıklık mekanizmasını güçlendirdiği kanıtlandı. Akyuvarların enfeksiyon bölgesine akımını hızlandırıp, mikropların yok edilmesine yardımcı oluyor. En yaygın kullanıldığı iki yer var: Soğuk algınlığı ve grip.

Susamadan su için!

Kış geldiğinden beri su içmeyi unutuyoruz. Çoğumuzun aklına su içmek ancak ağzımız iyice kuruyunca geliyor. Oysa mekanizma mükemmel değil; susuzluk hissi organizma suyunun yüzde 1’ini kaybettiğinde ortaya çıkıyor. Yani 70 kg’lık bir insan 700 gr. su kaybedince... Bu sırada vücudumuz çoktan alarma geçmiş oluyor; böbreklerimiz su tutmaya başlıyor.

Sonuç:

Susuzluk hissettiğimizde vücudumuzu sulamak için geç kalmış oluyoruz. Toksinleri atabilmek için her gün deri, akciğerler, böbrekler, bağırsaklar yoluyla 1,5 litre su kaybediyoruz. Vücudumuz kanımızdaki en küçük şeker birimi glukozu, enerji üretmek için yakarken 300 ml su açığa çıkıyor. Bu yüzden yiyecekler ve içeceklerle bir günde almamız gereken miktar 1 litreden fazla olmalı.
[Resim: 7903atamizindeyizby5hs7ii4.jpg]

“Bir memlekette; namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memlekette kurtuluş yoktur”
Bul

Konu Araçları
Konuyu Paylaş :  
Konunun Linki :  
BBKodu :  
Konu Araçları :

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi