"İktidar olmuşsun ama adam olamamışsın"

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 3.2/5 - 20 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"İktidar olmuşsun ama adam olamamışsın"

CHP lideri Deniz Baykal, Başbakan Erdoğan'a çok sert yanıt verdi
Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Genel Başkanı Deniz Baykal Sinop'ta hükümet ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a yüklendi. Erdoğan'ın, önceki günkü hitap şeklini eleştiren Baykal, "Bu iyi bir üslup değil. Bu üslup, maganda üslubudur. Bu üslup Başbakan üslubu değil" dedi.
Baykal sözlerini şöyle sürdürdü: "Benim işim milletin derdi. Ben milletin derdiyle ilgili çare düşüneceğim. Çare söyleyeceğim. (Hadi sen işine bak. Bu millet seni iktidara getirmiyor. Kırk fırın ekmek yesen de iktidara gelmezsin) Bu neyin cevabı. İşsizliğe çare demiş, ben de çaremi söylemişim. Çareye karşı söylediği laflar bunlar. Bu iyi bir üslup değil. Bu üslup maganda üslubu. Bu üslup Başbakan üslubu değil. Biz Türkiye'de böyle başbakanlara alışık değiliz. Biz Atatürk'ün, İsmet İnönü'nün, Adnan Menderes'in üsluplarına alışığız. Zarafete, terbiyeye, nezakete, saygıya alışığız. Ne söylediğini bilmeye alışığız. Devlet sorumluluğu taşımaya alışığız. Bu külhanbeyi üslubu, bu maganda üslubu ona yakışıyor olabilir, ama Türkiye Cumhuriyeti başbakanlığına yakışmıyor. Bana diyor ki '40 fırın ekmek ye iktidara gel'. Sen iktidar olmuşsun ama adam olamamışsın."
Zar Atmam Şansa İnanmam Ortada Bir Şans Varsa Onuda Ben Yaratırım...

bide bu lafından dolayı mahkemelik oldu14))
[Resim: 7903atamizindeyizby5hs7ii4.jpg]

“Bir memlekette; namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memlekette kurtuluş yoktur”
Bul

Konu Araçları
Konuyu Paylaş :  
Konunun Linki :  
BBKodu :  
Konu Araçları :

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi