Dur Yolcu!! Çanakkale Rüyası

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 2.76/5 - 25 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dur Yolcu!! Çanakkale Rüyası

çanakkale zaferi ile ilgili bir şiir düşündüğümde aklıma gelen ilk şiirdir, şairini dahi bilmeden.
.
necmettin halil onan, hislerini o kadar güzel ifade etmiş ki, okurken hislenmemek mümkün değil.
.
"dur yolcu" diyerek başladığı için genelde şiirin başlığı bu şekilde düşünülür.şiirin adının "bir yolcuya" olduğunu biliyor muydunuz?
kim o deme boşuna
benim ben.
öyle bir ben ki kapına gelen
baştan başa sen.   -özdemir asaf

Düzeltme için çok teşekkür ederim. Ne yazıkki internet bazen insana harika bilgiler sunsa da doğru bilgiler sunmayabiliyor. Dediğiniz gibi pek çoğumuz Dur Yolcu olarak bildiğimiz için bende sanırım o şekilde arama yaparak ulaşmışım ve şiirin başlığı konusunda yanılgıya düşmüşüm. Bu arada bu fotolar iki sene öncesinin yaaa.. Bu yaz yine gittim dayanamadım. O resimleri de bi tarayayım güzellerinden eklerim ))
Sevgiyle kalın Atalarımızın mirasına sahip çıkalım )) Onları sevgiyle saygıyla ve sonsuz bir minnet duygusuyla anıyorum..
İleride halkımızın,bunca ibret verici tecrübeden sonra gerçek dindarlarla din tüccar ve aktörlerini birbirinden ayırdedeceğini ümid ederim. Yoksa hep böyle geri ve ezik kalırız (M.Kemal Atatürk)

Konu Araçları
Konuyu Paylaş :  
Konunun Linki :  
BBKodu :  
Konu Araçları :

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi