Abdurrahim Karakoç - Hakim Bey

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 3.33/5 - 21 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Abdurrahim Karakoç - Hakim Bey

Gene tehir etme üç ay öteyeBu dava dedemden kaldi hakim beyOtuz yil da babam düstü ardina Siz sagolun o da öldü hakim beyKirk yil önce yani babam ölünceKadiliklar hakimlige dönünceMirasçilar tarla takim bölünceIrezillik beni buldu hakim beyYasim yetmis iki usandim gel gitBini geçti burda yedigim zilgitEger diyeceksen bana ne öl gitOglumun bir oglu oldu hakim beySekiz evlek tarla bir geverlik suYüz yilda hüküme baglanmaz mi buKazanmasam da hu kazansam da huCanim ta bunuma geldi hakim beyKesife mesife damgaya harcaKanimiz kurudu harca da harcaSayenizde avukatlar yillarca Fakiri yoldu da yoldu hakim beyMübasir itekler katip zirvalarDegisti bizde de güya devirlerYüz yil önce adam yiyen gavurlarTapucuyu aya saldi hakim beyKabahat sizde mi kanunlarda miSasirdim billahi yolu yordamiKizma sözlerime alam kadaniSikintidan içim doldu hakim beyMülkün temeliydi adalet haniBizim hak temelde sakli mi yaniÇikartip da versen kim olur maniYoksa hirsizlar mi çaldi hakim beyHem davaci pisman hem de davaliBu yolda tükettik çulu çuvaliSabret makamindan çalma kavaliSürüler ekine daldi hakim bey

Konu Araçları
Konuyu Paylaş :  
Konunun Linki :  
BBKodu :  
Konu Araçları :

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Abdurrahim Karakoç - Mihriban arachnanthe 1 1.948 08-08-2008, Saat: 6:17
Son Yorum: mustafa
  Abdurrahim Karakoç - Unutursun Mihribanım arachnanthe 0 1.539 21-01-2008, Saat: 23:19
Son Yorum: arachnanthe
  Abdurrahim Karakoç - Unutma (Mektup Derken) arachnanthe 0 1.427 21-01-2008, Saat: 23:18
  Abdurrahim Karakoç - Tanımaz Beni arachnanthe 0 1.207 21-01-2008, Saat: 23:18
  Abdurrahim Karakoç - Sultanım (Can Özümden Besmeleyi) arachnanthe 0 1.424 21-01-2008, Saat: 23:17

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi