Çeyrek Yaş Sendromu

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 2.87/5 - 15 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Çeyrek Yaş Sendromu
#1

"Çeyrek yaş sendromu"na dikkat!
Kadınlar, orta yaş sendromundan sonra, şimdi de 20'li yaşların ortasında görülen ve ''çeyrek yaş sendromu'' adı verilen bir başka dönemsel bunalıma daha düşüyorlarKadınların yaşlarıyla ilgili yaşadıkları bunalımlar daha genç yaşlara doğru kayıyor. Tıp dünyası kadınların daha 20'li yaşlarda, yaşlarıyla ilgili problemler yaşadıklarını ortaya koydu.
Berlin'de görevli psikoterapist Klaus Krzyszycha, özellikle kız üniversite öğrencilerinin, öğrencilikten sonraki yeni sorumluluklara, özgürlüklere ve olanaklara hazır olmadığını belirterek, iş olanaklarının kısıtlı olmasının da bunalımı tetiklediğini kaydetti.

''Çeyrek yaş krizi - genç, başarılı, oryantasyonsuz'' isimli kitabın yazarı Birgit Adam, bu krizle nasıl baş edileceğinin bir formülünü bilmediğini belirtti ve bu dönemi yaşayan gençlere, ''Çok düşünmeyin, dışarıya çıkın ve bir şeyler yapın'' önerisinde bulundu.

Yine aynı konuda kitap yazan ve bu yaş grubundaki genç kızlarla röportajlar yapan Alexandra Robbins ve Abby Wilner, okulun 20 yıllık güvenli limanından çıkıp, sorumluluklarla yüz yüze gelmenin bunalımın en önemli nedenlerinden olduğunu kaydettiler.

Robbins ve Wilner, röportaj yapılan çoğu gencin, ''Üniversiteden sonraki hayata kesinlikle hazırlıklı değildim'' dediğini ifade ettiler.
Cevapla

Konu Araçları
Konuyu Paylaş :  
Konunun Linki :  
BBKodu :  
Konu Araçları :

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi