Ölüm Cezaları Hakkında

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 2.67/5 - 30 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ölüm Cezaları Hakkında

CezaEvi NotLaRi Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Yazinizi husumetle okudum yalniz fazla zamanim olmamasindan dolayi kisaca biseyler yazip cikacagim.Insallah sonra devam etme imkani buluruz.
husumetle kelimesinin anlamını altta yazdım nedemek şimdi bu fransada yasıyor olabilirsiniz her konuyu bildiğinize göre husumet kelimesininde anlamını biliyorsunuz sanırım

# dusmanlik, hasimlik manalarina gelen osmanlica bi kelime...
# davali olma.
# iki taraf arasındaki zıtlık.
# karşıtlık, kıskançlık.

CezaEvi NotLaRi zıtlık anlamında kullanmıştır diye düşünüyorum.yani konuyu zıtlıkla okudum demek istemiştir.

ben tam olarak anlamadım nedemek olduğunu ama fikirlere saygılı olmak gerektiğini düşünen biriyim bilirsiniz düşmalık hasımlık şeklinde bi anlamı var bu kelimeninki kafamı karıştırdı

Oncelikle Su-i zan yerine husn-i zan tasimak lazim. Yani olaylara iyi niyetli yaklasip karsi tarafi incitmeyecek usluba yer vermek gerekir.
HUSUMET
Düşmanlık. Hasımlık. Kincilik. Zıddiyet. Çekişmek. Dâvacı olmak.
anlamina gelir. Ben burda kimseye ne dusmanlik ne kincilik nede hasimlik besleyebilirim. Bu fikren bana ters gelen bir olgu. Husumet kelimesini yazdigim yaziya cevap veren arkadasin bu tur metodlar olsaydi niye diger gruplara uygulanmaz, bu tur soylemler paranoyak soylemler ifadesine karsilik bu soylemi zitlik manasinda algiladim yani ters manada diyerek bu konuyla ilgili daha fazla bilgileri buraya aktaracagimi soyleyip ayrildim. Onun disinda kimseye karsi bi hasimlik gudusu tasimak tarafimca bedbahtliktir.
Diger bir konu husumetin acilimini yapan arkadasim bizim herseyi bildigimiz gibi veya bilginclik tasiyacak bir durumumuz soz konusu degil. Uslubunuz bana hos gelmedi. Burada insanlar bildiklerini paylasir bilmediklerini ogrenir.Buraya katilmamin sebebi ilmi ve bilgiyi yansitan aciklamalar yapan arkadaslarin aciklamalarina katilmak. Onun disinda herseyi bildigimiz diye birsey sozkonusu degil.

uslubun konusunda haklı olabilirsiniz yazdığınız mesajların hepsini takip ediyorum ve boş yazılmadığı belli bu nedenle bilgili olduğunuzu kastetmiştim fakat husumet kelimesi akla ilk olarak düşmanlık şeklinde geliyor öle kullanmaya alışmışız başka anlamı varmı diye de baktım eş anlamlar cıktı ben sadece bu kelimeye takıldım cünkü düşmanlık olgusu bana ters bişey ve ben herkesin söz hakkı olduğunu savunan biriyim herşeye konuşularak çözüm bulunur fikirlerin catışması sonucu tartışmalar ve hoş olamayan durumlarda olabilir böyle bi durum olmamasını istemedim sadece

Konu Araçları
Konuyu Paylaş :  
Konunun Linki :  
BBKodu :  
Konu Araçları :

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  AB'nin ölüm fermanı imzalandı arachnanthe 0 1.547 16-06-2008, Saat: 8:56
Son Yorum: arachnanthe
  Sözde Ermeni Soykırımı Hakkında civanpercemi 7 3.865 19-03-2007, Saat: 13:09
Son Yorum: crazy34

Hızlı Menü: