İŞTE HIZLI TRENİN FİYATI

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 2.5/5 - 14 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İŞTE HIZLI TRENİN FİYATI
#1

TAM VE İNDİRİMLİ BİLETLER
Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Cuma günü resmi açılışı yapılacak olan hızlı trenin biletlerin yarından itibaren satışa sunulacağını bildirdi.
Yıldırım, bilet fiyatlarının 40 TL, indirimli fiyatının ise 20 TL olacağını, ancak bilet fiyatını Mart sonuna kadar 5 TL olarak belirlediklerini ifade ederek, Mart’tan sonra ise biletlerin bir süre için yüzde 50 indirimli olacağını söyledi.
Demiryol-İş Başkanlar Kurulunu ziyaret eden Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, dün Ankara-Eskişehir arasında hızlı treninin test sürüşünün başarıyla tamamlandığını kaydederek, hızlı trenin resmi açılışın 13 Mart Cuma günü olacağını anımsattı.
14 Mart’tan itibaren ise hızlı treninin tarifeli seferlere başlayacağını vurgulayan Yıldırım, “40 yıllık rüya gerçekleşti. Bu bir başlangıç. Eskişehir-İstanbul, Konya-Ankara hattının inşaatı devam ediyor. Demiryollarında daha yapılacak çok iş var” dedi.
Hızlı tren hattı hakkında bilgi veren yıldırım, hatta yapılan inşaat çalışması 120 bin insanın yaşayaşağı 30 bin konuttan oluşan bir kente eş değer olduğunu ifade eden Yıldırım, yeni baştan büyük bir şehir kurulduğunu söyledi. 23 Nisan’da başlayan test sürüşlerinin 60 bin kilometreyi bulduğunu anlatan Yıldırım, hızlı tren işletmeciliği yapan ülkelerde bu rakamın 50 bin kilometre olduğunu kaydetti.
-HIZLI TRENDE CEP TELEFONU ÇEKECEK-
Hızlı trenle birlikte dördüncü GSM işletmesinin de doğduğunun altını çizen Yıldırım, “594’le başlayan 810’la devam eden numara sistemi uluslararası hızlı tren işletmeciliğinde ortak standart olarak kabul ediliyor. Hızlı tren işletmeciliğinde cep telefonu sistemi tamamen uluslararası mahiyette birbiriyle haberleşe bilen özellikte özel numaradan oluşuyor. Hızlı trende de bu alt yapı tesis edildi. 10 bin aboneye hizmet verecek kapasiteye sahip” diye konuştu.
-AYLIK SINIRSIZ 350 TL -
Hızlı trenin günde karşılıklı dört sefer olacağını bunun daha sonra artırılabileceğini ifade eden Yıldırım, hızlı trenin otobüsle kombinasyonun sağlanması için çalışmalar yapıldığını kaydetti.
Taşıma ücretinin maliyet esasına göre belirlendiğini dile getiren Yıldırım, tam ücretin 40 TL, indirimli fiyatın ise 20 TL olacağını açıkladı. Ancak halkı hızlı trenle tanıştırmak için Mart sonuna kadar 5 TL olacağını vurgulayan Yıldırım, Mart’tan sonra da biletlerin yüzde 50 indirimli olacağını kaydetti. Bu indirimli sürenin potansiyele göre değerlendirileceğini ifade eden Yıldırım, aylık sınırsız tam biletin 350 TL, indirimli aylık sınırsız biletin ise 200 TL olacağına dikkat çekti. Yıldırım, business sınıfının bilet fiyatının ise 50 TL olacağını kaydetti.
Toplantının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Eskişehir-İstanbul hattının sözleşmede 30 ay olarak yer aldığını, bu sürede bitirilmesine çalışacaklarını bildirdi.
Hattın tam bitirilmeden açıldığı eleştirilerinin hatırlatılması üzerine Yıldırım, hattın dün de test edildiğini ve bunun sorunsuz tamamlandığını söyledi.
Zar Atmam Şansa İnanmam Ortada Bir Şans Varsa Onuda Ben Yaratırım...
Cevapla

Konu Araçları
Konuyu Paylaş :  
Konunun Linki :  
BBKodu :  
Konu Araçları :

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  İşte gerçek metrobüs asi cafe 2 1.807 29-12-2008, Saat: 12:32
Son Yorum: asi cafe
  Hızlı tren sefere hazır asi cafe 0 1.167 17-12-2008, Saat: 11:02
Son Yorum: asi cafe

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi