İlginç bir evlilik gerekçesi

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 2.58/5 - 19 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İlginç bir evlilik gerekçesi

"İsrail e karşı savaşan Filistinlilerin sayısını artırmak için evleniyorum"
İngiliz The Guardian gazetesi Olmert’in bile ağlamasına sebep olan çocukların dramını dünkü sayısında okuyucularına aktardı. Tel El Havra’da yaşayan ve operasyondan yaralı kurtulan Amira Kirm adlı minik kız, gazeteye rüyasını şöyle anlattı: “İyileşip büyüdüğüm zaman avukat olmak istiyorum. Sonra mahkemede İsrail’in karşısına geçip yaptıklarının hesabını soracağım!”
Gazze saldırısı sonrasında çocuklarını “şehit” diye bağırlarına basan Filistinliler savaş sonrasında İsrail ile savaşacak evlatlar yetiştirmek için and içiyor. Dün Gazze’de 22 yaşındaki Aida el Kaddumi, düğün ve kutlama yapılmadan Hamas’ın Adalet Bakanı Faraj El Gül’ün kardeşi Fadıl’la dünya evine girdi. Çift aslında 7 Ocak’ta evlenmeyi planlıyordu. Hatta düğün için bir salon bile kiralamışlardı. Ancak İsrail saldırısında salon tamamen yıkıldı. İmam nikahında yüzü ve vücudunu tamamen örten gelin, “İsrail’e karşı savaşan Filistinlilerin sayısını artırmak için evleniyorum” dedi. Evlendiği için mutlu olduğunu ancak 1300’e yakın Filistinli’nin ölmesinden üzüntü duyduğunu dile getiren gelin “Çocuklarımı savaşçı olmaları için doğuracağım. Eğer bana da bir görev verirlerse seve seve şehit olmaya razıyım” dedi.
Zar Atmam Şansa İnanmam Ortada Bir Şans Varsa Onuda Ben Yaratırım...

Konu Araçları
Konuyu Paylaş :  
Konunun Linki :  
BBKodu :  
Konu Araçları :

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi