İllaki koca...

Anket Başlığı: evlilikte yaş önemlimidir ( yorum yapmadan gecmeyin)
EVET
HAYIR
[Anket Sonuçlarını Göster]

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 2.59/5 - 32 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İllaki koca...

ben evliliğe hayatı paylaşmak olarakolarak bakıyorum cocuk sadece paylaşılan hayatın bir meyvesidir sadece cocuk için evlenecekseniz hiç evlenmeyin daha iyi gidin evlat edinin siz kendi arzulaınıza cevap verin evlat edindiğiniz cocuğada bir yuva saglamış olursunuz illa kendi cocuğum olsun diyorsanız bazı şeyleri göze alarak onunda yolu var evlenmeye gerek yok

Ben kendimi doğru ifade edemediğimi düşünüyorum. Ya da farklı anlaşıldı cümlelerim. Arkadaşlar 45 yaşında anne olunabilineceğini söyleyen arkadaşıma soruyorum Türkiye'de ortalama ömür ne kadar? Her yıl kanserden, trafik kazasından ...vsden kaç kişi genç yaşta hayatını kaybediyo. Yarınımın garantisini bana kim verebilir ki 45 imi bekleyeyim demez mi insan. Çocuğumun da 45 de çocuk yapacağını düşünürsek ben 90 yaşında mı torun göreceğim. Böyle birşey çıkıyor meydana. Şimdi bekara karı boşaması kolaymış o bakımdan sizde evlat edinmeden vsden bahsediyosunuz. Ben olayı sadece çocuk açısından söylemedim ama insanın ömrüde sonsuz değil. Hayatı yaşamayı seven her insan akıp giden zamana kızar, dünyadaki günlerinin azalmasına üzülür. Evlilik özel birşeydir tabiki sadece çocuk sahibi olmak için evlenilmez. Hayatın geri kalanı paylaşılmak için evlenilir,ama hayatımın o değerli günlerini yıllarını yanlış kişiyle geçirmeyeyim kaygısıyla, gerçekten aşkı yaşama arayışıyla geçip giden zaman da cabası. Bunları anlatmaya çalışmıştım.
Yaş konusunda takıntılı olduğum gibi bi izlenim bırakmış olmak istemiyorum zaten ufak tefek bişeyim yaşlansam da "bodur tavuk her dem piliç"demişler ben durumu başka bi açıdan ele almıştım yani giden ve geri gelmeyecek zamanlardan bahsetmek istemiştim...Birine 50 yaşında da rastlayıp aşık olabilir evlenebilirim ama arkamda bıraktığım zamanları onu arayarak geçirmiş ve daha önce bulamamış kavuşamamış olmak acıtır içimi. Bunun gibi şeyler işte...
İleride halkımızın,bunca ibret verici tecrübeden sonra gerçek dindarlarla din tüccar ve aktörlerini birbirinden ayırdedeceğini ümid ederim. Yoksa hep böyle geri ve ezik kalırız (M.Kemal Atatürk)

diyelimki 18 yaşında evlendiniz 19da cocuğunuz oldu 20 dede trafik kazasından öldünüz senaryoyu değiştiriyotum

39 da evlendiniz 40 da cocugunuz oldu 41 de trafik kazası gecirdiniz aradaki dark ne

civanpercemi Adlı Kullanıcıdan Alıntı:ben durumu başka bi açıdan ele almıştım yani giden ve geri gelmeyecek zamanlardan bahsetmek istemiştim...Birine 50 yaşında da rastlayıp aşık olabilir evlenebilirim ama arkamda bıraktığım zamanları onu arayarak geçirmiş ve daha önce bulamamış kavuşamamış olmak acıtır içimi. Bunun gibi şeyler işte...
bak ne güzel söylemişsin ya yanlış biriyle sırf gencken evlenebilmek için evlenmiş olsanız dahamı iyi bide bu yanından düşünün

arkadaslar konuyu toparlıyım isterseniz biraz. Olay illaki ilerki yaşlar diye gidiyor ama daha kücük yaşlarda var genel olarak evlenmek için yaş önbemlimidir

evime girdiğimde mutlu hissedemeyeceksem yanlızlığımı gözlerindeki bi sıcak bakışlarında gideremeyeceksem ellerim yokuluğunun hasretiyle boğuşmaktan korkmuyacaksa ne gerek var evlenmeye önemli olan yaş dewil aşkı, sevgiyi saygıyı bi kişide bulup onla ömür geçirmeye karar vermektir. bu 35inde de olabilir.

sevgilii arachnanthe ama o bahsettiğin E.K.K klubune üye olmama az kaldııııdildil
Bakmayın çevremi kuşatanlara;
Hüznün, yalnızlığın yazarıyım ben !
Ara

azmı kaldı hihihi

Konu Araçları
Konuyu Paylaş :  
Konunun Linki :  
BBKodu :  
Konu Araçları :

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi