İran geri adım atmıyor !

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 2.6/5 - 30 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İran geri adım atmıyor !

İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, nükleer program nedeniyle Batılı ülkelerle yaşanan krizin çözümü için müzakereden yana olduklarını, ancak müzakere için ön koşulu kabul etmeyeceklerini bildirdi.

Ahmedinejad, bakanlar kurulu toplantısı için gittiği Hazar Denizi'nin kıyısındaki Gilan eyaletinin başkenti Reşt'te, halka hitap etti.

İran Cumhurbaşkanı Ahmedinejad, konuşmasında, nükleer programa değindi ve nükleer teknolojiyi, sanayi, tarım, tıp ve diğer alanlarda kullanmak istediklerini, nükleer programı da bu amaçla sürdürdüklerini söyledi.

Batılı ülkelerin "nükleer faaliyetleri durdurun, sonra müzakere edelim" dediğini anımsatan Ahmedinejad, şunları söyledi:

"Müzakereye hazırız diyorlar ama ön koşul koyuyorlar. Çelişkili davranıyorlar. Biz sürekli müzakereden yana olduğumuzu söyledik. Şimdi de söylüyorum; müzakereden yanayız, gerginlik istemiyoruz. Ancak hiçbir ön koşulu da kabul etmeyeceğiz. Çünkü bu gibi ön koşullar bizi kendi hakkımızdan mahrum ediyor. Onların nükleer yakıt üretim tesisleri gece gündüz 24 saat çalışsın, bizim yeni işe başlamış yakıt tesislerimiz durdurulsun. Bunu kabul etmiyoruz. Biz adil koşullarda müzakereden yanayız."

Müzakerelerin başlaması için kendi nükleer yakıt üretim tesislerini durdurabileceklerini, bunda bir sorun olmadığını söyleyen Ahmedinejad, buna karşılık Batılı ülkelerin de nükleer yakıt üretim tesislerinin faaliyetlerini durdurmasını şart koştu.

Amerika yakında iranada çöker

Amerika da nerde o yürek. O bölgede daha fazla kanı göze alamaz.
Bul

Konu Araçları
Konuyu Paylaş :  
Konunun Linki :  
BBKodu :  
Konu Araçları :

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  İran'dan savaş çıkartacak açıklama arachnanthe 0 2.208 18-06-2010, Saat: 15:21
Son Yorum: arachnanthe
  Eski Sovyetlerden dengeyi sarsacak adım asi cafe 0 1.195 05-02-2009, Saat: 12:20
Son Yorum: asi cafe
  İran radara yakalanmayan uçak yaptı asi cafe 0 1.371 05-02-2009, Saat: 12:16
  İran'dan 'Erdoğan' yorumu asi cafe 0 1.482 31-01-2009, Saat: 14:58
  NATO, İran saldırısı için Türk hava sahasını istedi iddiası redline 1 2.178 25-02-2007, Saat: 22:47
Son Yorum: NuriSert

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi