16 yaşında ülkesini temsil edecek

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 2.81/5 - 21 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
16 yaşında ülkesini temsil edecek

53. Eurovision şarkı yarışmasında Arnavutluk'u 16 yaşındaki Keysi Tola temsil edecek.
Rusya'nın başkenti Moskova'da yapılacak 53. Eurovision şarkı yarışmasında Arnavutluk'u, seçmelerde "rüyana beni al" adlı şarkı ile birinci olan 16 yaşındaki bayan şarkıcı Keysi Tola temsil edecek.
[Resim: kejsi6564ut1.jpg]
Başkent Tiran'daki Kongreler Sarayı'nda dün gece yarısından sonra tamamlanan seçmelerin üçüncü ayağında, sözlerini şair Agim Doçi'nin yazdığı, bestesini Edmond Hulali'nin yaptığı "rüyana beni al" (Me Merr Ne Enderr) şarkısını seslendiren Tola birinci seçildi.
Şarkının sözlerini yazan şair Doçi, basına yaptığı açıklamada, "Arnavutluk, Eurovision'a ilk kez İstanbul'da düzenlendiği zaman katıldı. İstanbul'da sağladığımız başarıyı, yani en iyi 10 şarkı arasına kalmayı, Moskova'da da tekrarlayacağımıza eminim" dedi.
2004'de İstanbul'da düzenlenen Eurovision finallerine yine Doçi'nin yazdığı bir şarkı ile katılan Arnavutluk, ilk kez katıldığı yarışmada 7. olmuştu.
Arnavutluk'u 2009 Eurovision finallerinde temsil edecek olan genç şarkıcı Keysi Tola, Arnavutluk'ta düzenlenen Pop Star yarışmasının 4. sezonunda birinci olmuştu.
Tola, 19 Aralık'ta başlayan ve 20 şarkıcının katıldığı Arnavutluk seçmelerini 126 puan alarak kazandı.
Zar Atmam Şansa İnanmam Ortada Bir Şans Varsa Onuda Ben Yaratırım...

Konu Araçları
Konuyu Paylaş :  
Konunun Linki :  
BBKodu :  
Konu Araçları :

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi