4'ü birden aynı festivalde

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 2.81/5 - 16 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
4'ü birden aynı festivalde
#1

Yılmaz Güney, Cüneyt Arkın, Erkan Can ve Nuri Bilge Ceylan, SİYAD'ın yepyeni bir etkinliği kapsamında sinemaseverlerin karşısına çıkıyor.

Sinema Yazarları Derneği (SİYAD) üyelerinin seçtiği 4 filmden oluşan ''Bir Günlük Festival'' serisinin ilki, 10 Ocakta İstanbul Modern'de gerçekleştirilecek.

Konuya ilişkin açıklamaya göre, bir günde 4 filmin gösterileceği ''Bir Günlük Festival''lerin ilkinin başlığı ''Türk Sinemasında 70'lerden Bugüne Erkekler'' olarak belirlendi.

Ocak-Mayıs ayları arasında ayda bir kez gerçekleştirilmesi planlanan festivallerin her birinde bir gün içinde toplam 4 film gösterilecek.

Festivalin ilkinde sırasıyla Yılmaz Güney ve Atıf Yılmaz'ın ''Zavallılar (1974)'', Orhan Oğuz'un ''İki Başlı Dev (1990)'', Serdar Akar'ın ''Gemide (1998)'' ve Nuri Bilge Ceylan'ın ''İklimler (2006)'' adlı filmleri izleyiciye sunulacak.

''Zavallılar'' filminde Yılmaz Güney ve Yıldırım Önal, ''Gemide'' filminde Erkan Can ve Güven Kıraç, ''İki Başlı Dev'' filminde Cüneyt Arkın, Fikret Kuşkan ve Sedef Ecer, ''İklimler'' filminde ise Nuri Bilge Ceylan ve Ebru Ceylan başrolleri paylaşıyor.

İstanbul Modern işbirliğiyle gerçekleştirilen etkinliğin seansları 12.00, 14.00, 16.00 ve 18.00 olarak belirlendi. Sinemaseverler ''Bir Günlük Festival''de sadece müze bileti alarak istedikleri sayıda filmi izleyebilecek.
Zar Atmam Şansa İnanmam Ortada Bir Şans Varsa Onuda Ben Yaratırım...
Cevapla

Konu Araçları
Konuyu Paylaş :  
Konunun Linki :  
BBKodu :  
Konu Araçları :

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi