ADSL İçin Telefon Şart Değil !!!!

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 3.28/5 - 25 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ADSL İçin Telefon Şart Değil !!!!
#1

NOT: ADSL kullanıp da telefonu kapatmak isteyenler, İLÇE KAYMAKAMLIKLARINDA BULUNAN “TÜKETİCİ HAKEM HEYETLERİ’ne “ bir dilekçe ile başvurabilir ve ekteki yazıyı örnek gösterebilirler.

Yunus Abdullahoğlu, Türk Telekom Kocaeli Alemdar Şubesi'ne ADSL hattının kalması ve telefon hattının iptal edilmesi için verdiği dilekçeye olumsuz cevap alması üzerine, 10 Ocak 2007 tarihinde Kocaeli Tüketici Sorunları Hakem Heyeti'ne başvurdu.


Kocaeli Tüketici Sorunları Hakem Heyeti'nin yaptığı incelemede 12 Mart tarihinde verdiği karar :
"Bilirkişinin teknik raporunda Türk Telekom'un altyapısının sabit telefon olmadan da ADSL kullanımına müsait olduğu görülmüştür. Bu yüzden 4077 sayılı kanunun 5'inci maddesi gereğince bir mal veya hizmetin satışı başka bir mal veya hizmetin satın almasına bağlanmayacağından tüketicinin telefon hattının iptali talebinin haklılığına, Türk Telekomu'un hattı iptal etmesine karar vermiştir."

BirTüketici: .
Kendim de sabit telefona sadece adsl hizmeti alabilmek için aboneyim ve her ay 15 - 20 ytl ödüyorum, kullanmadığım telefona .
Ancak Türk Telekom size bunu bir datarma olarak sunabilir. İşte hakem heyeti kararı "Tüketici Yunus ABDULLAHOĞLU un 235 xx xx telefon hattı üzerinden çalışan 1878011035P nolu ADSL hattı hakkındaki şikayeti görüşülmüş olup, bilirkişinin teknik raporunda Türk Telekom un altyapısının sabit telefon olmadan da kullanıma müsait olduğu bildirilmiştir. Bu yüzden 4077 Sayılı kanunun 5. maddesi gereğince bir mal veya hizmetin satışı, başka mal veya hizmetin satın alınmasına bağlanamayacağından tüketicinin telefon hattının iptali talebinin haklılığına, Türk Telekom un hattı iptal etmesine ve kararın taraflara tebliğine, tüketici mahkemesine itirazı kabil olmak üzere oy birliği ile karar verildi."
TüDer Resmi İnternet sitesinden alıntıdır... http://www.tuder.net/tuder/index.php?opt...&Itemid=37[/COLOR]
Sanırım bu pek çoğumuzun canını sıkan bir konuydu böylece açıklığa kavuşmuş oldu. Bence de kapattırmak lazım ev telefonlarını14))))
İleride halkımızın,bunca ibret verici tecrübeden sonra gerçek dindarlarla din tüccar ve aktörlerini birbirinden ayırdedeceğini ümid ederim. Yoksa hep böyle geri ve ezik kalırız (M.Kemal Atatürk)
Cevapla
#2

ya zaten kimse evden aramıyrki herkes cepten arıyor bu iyi oldu valla
Cevapla

Konu Araçları
Konuyu Paylaş :  
Konunun Linki :  
BBKodu :  
Konu Araçları :

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Bakan Şimşek koltuğun farkında değil asi cafe 0 1.529 13-02-2009, Saat: 12:55
Son Yorum: asi cafe
  "Yargı bağımsızlığından bahsetmek mümkün değil" asi cafe 0 1.305 25-01-2009, Saat: 12:44
Son Yorum: asi cafe
  Atatürk Köşesi Şart Değil!!!!!! gamze33 1 1.381 09-03-2008, Saat: 20:00
Son Yorum: civanpercemi

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi