Ahmed Arif - Anadolu (Beşikler Vermişim)

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 2.64/5 - 14 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ahmed Arif - Anadolu (Beşikler Vermişim)

Beşikler vermişim Nuh'aSalıncaklar hamaklarHavva Ana'n dünkü çocuk sayılırAnadolu'yum ben tanıyor musunUtanırım utanırım fukaralıktanEle güne karşı çıplakÜşür fidelerim harmanım kesatKardeşliğin çalışmanın beraberliğinAtom güllerinin katmer açtığıŞairlerin bilginlerin dünyalarındaKalmışım bir başımaBir başıma ve uzak biliyor musunBinlerce yıl sağılmışımKorkunç atlılarıyla parçalamışlarNazlı seher sabah uykularımıHükümdarlar saldırganlar haydutlarHaraç salmışlar üstümeNe İskender takmışımNe şah ne sultanGöçüp gitmişler gölgesizSelam etmişim dostumaVe dayatmışım görüyor musunNasıl severim bir bilsenKöroğlu'nu Karayılanı Meçhul Asker'iSonra Pir Sultan'ı ve Bedrettin'iSonra kalem yazmaz bir nice sevdaBir bilsen onlar beni nasıl severdiBir bilsen Urfa'da kurşun atanıMinareden barikattan selvi dalındanÖlüme nasıl gülerdiBilmeni mutlak isterim duyuyor musunÖyle yıkma kendiniÖyle mahzun öyle garipNerede olursan olİçerde dışarda derste sıradaYürü üstüne üstüneTükür yüzüne celladınFırsatçının fesatçının hayınınDayan kitap ile dayan iş ileTırnak ile diş ileUmut ile sevda ile düş ileDayan rüsva etme beniGör nasıl yeniden yaratılırımNamuslu genç ellerinleKızlarım oğullarım var gelecekteHer biri vazgeçilmez cihan parçasıKaç bin yıllık hasretimin koncasıGözlerinden gözlerinden öperimBir umudum sende anlıyor musun

Konu Araçları
Konuyu Paylaş :  
Konunun Linki :  
BBKodu :  
Konu Araçları :

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ajda Pekkan - Boş Vermişim Dünyaya arachnanthe 0 1.191 26-01-2008, Saat: 20:34
Son Yorum: arachnanthe
  Ahmet Arif Şahin - Suskun (Sus Kimseler Duymasın) arachnanthe 0 1.308 24-01-2008, Saat: 0:40
  Ahmet Arif Şahin - Oy Havar (Yangınlar) arachnanthe 0 1.191 24-01-2008, Saat: 0:40
  Ahmet Arif Şahin - Hasretinden Prangalar Eskittim arachnanthe 0 1.142 24-01-2008, Saat: 0:39
  Ahmet Arif Şahin - Gün Ola (Alnındaki Yaradan) arachnanthe 0 1.477 24-01-2008, Saat: 0:38

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi