Ahmet Kaya - Beni Tarihle Yargıla

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 2.95/5 - 21 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ahmet Kaya - Beni Tarihle Yargıla

Titrek bir mum alevinin havaya bıraktığı bulanık bir isVe göz gözü görmez bir sis değildik bizBeni bilimle anla iki gözüm , felsefeyle anlaVe tarihle yargılaBal değildir ölüm bana , idam gül değildir bana ) 2Geceler çok karanlık , gel düşümdeki sevgilim )Ay ışığı yedir bana )Ahh...ben hasrete tutsağım , hasretler tutsak banaBıyığımdan gül sarkmaz , bıyık bırakmak yasak banaMahpus bana, sus bana , yağlık ilmek boynumaSevgili yerine , koynuma idamlar alır, idamlar alır yatarımVe sonra sabırla beklerim , bulutları çekersiniz üstümdenSuçsuzluğumun yargılayıcılarını yargılarsınızVe o güzel geleceği getirirsiniz banaÖlüm tanımaz işte o zaman sevgimTırnaklarımı geçirip toprağın sırtına, doğrulurumGözlerimde güneş koşarVe çiçekler ekersiniz, çiçekler ekersiniz toprağımaDuygu bana, öykü bana , roman gibi her an bana ) 2Hücremde yalnızım gel , gel düşümdeki sevgilim )Soyunup hazırlan bana )Biraz sonra asmaya götürecekler beniBiraz sonra dalımdan koparıp öldürecekler beniHoşçakalın sevdiklerimDört mevsim , yedi kıta , mavi gök , bütün doğa hoşçakalınHoşçakalın sevdalılarÇocuklar , üniversiteliler , genç kızlarSonsuz uzay , gezegenler ve yıldızlar , hoşçakalınHoşçakalın senfoniler, oyun havalarıSevda türküleri ve şiirlerBildirilerimizin ve seslerimizin yankılandığı şehirlerDağlarında yürüdüğümüz toprakYalın ayak eylem adımlarıyla geçtiğimiz nehirler hoşçakalınHoşçakalın ağız tatları , sıcak çorbam , çayım , sigaramHavalandırma sıram , banyo sıram, kelepçe sıramParkamı , kazağımı , eldivenlerimi , ayakkabılarımıVe kalemimi , ve saatimiVe kavgamı bıraktığım sevgili dostlarHoşçakalın , hoşçakalınDostum bana , sevdam bana , soluğunu geçir bana ) 2Uyku tutmuyor gözüm , anılar sıraya girdi )Gel anne süt içir bana )Hoşçakalın anılarımı bıraktığım insanlarMutluluğu için dövüştüğüm insanlarYedi bölge, dört deniz , yedi iklim , altmış yedi şehirOkullar , mahalleler , köprüler , tren yollarıDeniz kıyıları , balıkçı motorları , takalarAsfalt yolları boyu dizilmiş fabrikalarVe işçiler ve köylüler.... hoşçakal ülkemHoşçakal anne , hoşçakal baba , kardeşimHoşçakal sevgilim , hoşçakal dünyaHoşçakalın dünyanın bütün halklarıSınırlı olmayan mekânaSınırlı olmayan zamana gidiyorum benEn sevda halimle , en yaşayan halimle , gidiyorum dostlarımHoşçakalın , hoşçakalın...Beni yaşamımla sorgula iki gözümBeni yüreğimle , beni özümleBilimle anla beni , felsefeyle anla beniTarihle anla beni , ve öyle yargıla

Konu Araçları
Konuyu Paylaş :  
Konunun Linki :  
BBKodu :  
Konu Araçları :

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ahmet Kaya - Benden Selam Söyleyin arachnanthe 1 1.893 08-08-2008, Saat: 4:05
Son Yorum: mustafa
  Ahmet Özdemir - Küçüğüm (Bekle Beni) arachnanthe 0 1.428 25-01-2008, Saat: 0:12
Son Yorum: arachnanthe
  Ahmet Kaya - Şu Dağlarda Kar Olsaydım arachnanthe 0 1.829 25-01-2008, Saat: 0:07
  Ahmet Kaya - Şafak Türküsü arachnanthe 0 1.283 25-01-2008, Saat: 0:07
  Ahmet Kaya - Şiire Gazele arachnanthe 0 1.644 25-01-2008, Saat: 0:06

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi