Ahmet Kaya - Bir Anka Kuşu

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 2.71/5 - 21 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ahmet Kaya - Bir Anka Kuşu

Yüzlerce soğuk namlu üzerime çevrildiYüzlerce demir tetik aynı anda gerildiAnne beni söğüdün gölgesinde vurdularÖpmeye kıyamadığın oğlun yere serildiÜşüştü birer birer çakallar üzerimeÜşüştü her bir yandan göğsüme ciğerimeAnne beni leş gibi yiyip talan ettilerTeşhis edilmek için savurdular dövdülerŞiirYeryüzündeki acıların hepsini, hepsini tattım heder oldumEkmeğime tütün kattım, beni milyon kere yaktılar üstüsteBir anka kuşu gibi anne, bir anka kuşu gibiKendimi külümden yarattımGeceler tanır beni, konarım göçerim benGeceler tanır beni, kan damlar içerimdenAnne sen beni unut, karanlıkğın bağrındaKırmızılar ekerim, siyahlar biçerim benSuç üstü yakalandım, bölüşürken kalbimiSuç üstü kelepçeyle, yardılar bileğimiAnne ben diyar diyar, umudun savaşçısıBir tutam sevgi için, dağladım gözlerimiŞiirPrometustum çiviyle çakılırken taşlaraCiğerimi kartallara yedirdim, sparta küstüm köleliğinÇığlığında, aslanlara yem oldum tükendim, kör kuyularınDibinde yusuftum, kerbela çölünde hüseyin, zindanlardaCem sultan sehpada pir sultan, kaçıncı ölmem kaçıncıDirilmem bu tanrılardan ateş çaldım yüzyıllarca tutuştumÜstüste yandım bir anka kuşu gibi anneBir anka kuşu gibi, kendimi külümden yarattım

Konu Araçları
Konuyu Paylaş :  
Konunun Linki :  
BBKodu :  
Konu Araçları :

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ahmet Kaya - Benden Selam Söyleyin arachnanthe 1 1.892 08-08-2008, Saat: 4:05
Son Yorum: mustafa
  Ahmet Kaya - Şu Dağlarda Kar Olsaydım arachnanthe 0 1.825 25-01-2008, Saat: 0:07
Son Yorum: arachnanthe
  Ahmet Kaya - Şafak Türküsü arachnanthe 0 1.283 25-01-2008, Saat: 0:07
  Ahmet Kaya - Şiire Gazele arachnanthe 0 1.641 25-01-2008, Saat: 0:06
  Ahmet Kaya - Metrisin Önünde arachnanthe 0 1.368 25-01-2008, Saat: 0:05

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi