Ananı da al git’ yanıtı yetmedi!

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 2.25/5 - 16 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

'Potansiyel suçlu muamelesi görüyorum'

3 yıl önce Mersin’e gelen Erdoğan’a, “Anamız ağladı” diyen ve “Ananı da al git” diye azar işiten çiftçi Öncel’in, Erdoğan’ın Mersin mitingi öncesi gece evi kuşatıldı. Öncel sabah da gözaltına alındı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, üç yıl önceki [color]Mersin[/color] gezisinde kendisine tepki gösterince “Ananı da al git” dediği Mustafa Kemal Öncel (47), AKP’nin dünkü mitingi öncesi de[color] gözaltına alındı. [/color]Erdoğan’ın kentten ayrılmasının ardından serbest bırakılan Öncel, “Potansiyel suçlu muamelesi görüyorum” dedi.

Çiftçi Öncel, Mersin’e 11 Şubat 2006’da gelen Erdoğan’a “Çiftçinin hali ne olacak? Anamız ağladı. Hangi yüzle geliyorsun buraya!” diye bağırmıştı. Öncel’e tepki gösteren Erdoğan’ın “ananı da al git” sözleri tartışma konusu olmuştu.

Öncel, Erdoğan’ın seçim çalışmaları için 1 Temmuz 2007’de Mersin’e gelişi öncesi de bir süre gözaltına alınmıştı. Emniyet Müdürü Süleyman Ekizer, “Gözaltına alınmadı, misafir edildi. Kendisine çay servisi de yapıldı” demişti.
Başbakan’a hakaret ettiği iddiasıyla yargılandığı davada beraat eden Öncel’e, 4’ü Başbakan, biri eski AKP Milletvekili Mustafa Eyceoğlu, 3’ü hâkim ve savcılara hakaretten, biri Savcı Haluk Aldoğan’ın açtığı manevi tazminat davası olmak üzere 9 dava açılmıştı. 3 davada toplam 3 yıl 9 ay hapse çarptırılan Öncel’in 6 davası sürüyor.

Erdoğan’ın dünkü Mersin mitingi nedeniyle sabah gözaltına alınan Öncel, Başbakan’ın kentten ayrılmasının ardından saat 16.30’da serbest bırakıldı. Böyle bir uygulamayı hak etmediğini kaydeden Öncel, yaşadıklarını şöyle anlattı:

“Dünden beri polis takibindeydim. Sabaha kadar sivil polisler evimin etrafını sardı. Geceyi evimde geçirdim. Sabah anneme gitmek durumundaydım. Dolmuşa bindim. Mezitli girişinde beni gözaltına aldılar. Dolmuştan inmiştim. Miting meydanında gözaltına aldıklarını söylemişler. Gözaltına aldıkları yer miting meydanına 15 kilometre uzaklıktaki kendi mahallem. Beni karakolda misafir ettiler. Çay ikram ettiler. Ben şu anda devlet kullanılarak süründürülüyorum” dedi.

Emniyet Müdürü Ekizer de, Öncel’in tedbir amaçlı misafir edildiğini ve bunu da Öncel’in istediğini öne sürdü.

http://w9.gazetevatan.com/haberdetay.asp...tegoryid=1
-----------------------------------

ergenekondan içeri alınmadığına şükretsin14)
[Resim: 7903atamizindeyizby5hs7ii4.jpg]

“Bir memlekette; namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memlekette kurtuluş yoktur”
Bul

Konu Araçları
Konuyu Paylaş :  
Konunun Linki :  
BBKodu :  
Konu Araçları :

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  TSK'dan 11 maddelik Şahin yanıtı asi cafe 0 1.453 13-02-2009, Saat: 12:17
Son Yorum: asi cafe
  Sandık açıldıktan sonra sokağa çıkamayacaklar!’ gamze33 0 1.386 11-02-2009, Saat: 21:16
Son Yorum: gamze33
  "Ananı da al, sandığa gel" asi cafe 0 1.236 31-12-2008, Saat: 14:36
  İzmit’te Sirmen aday asi cafe 0 1.661 01-12-2008, Saat: 11:01
  ’Doğru bildiğimi korkmadan yaparım’ asi cafe 0 1.301 29-11-2008, Saat: 11:01

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi