Atatürk'ü taklit etmek istedi

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 1.94/5 - 18 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Atatürk'ü taklit etmek istedi
#1

Ama başaramadı...
Saadet Partisi'nin Samsun İlkadım ilçe Belediye Başkan Adayı Cengiz Zor, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkışını da örnek alarak, seçim startını Atatürk'ün Samsun'a çıktığı Tütün İskelesi'nden başlatmak istedi. Ancak hiç hesaba katmadıkları bir sürpriz yüzünden başarılı olamadı. Ellerindeki parti bayraklarıyla sahildekileri selamlayan Zor ve beraberindekiler iskeleye çıkış için merdiven olmadığını ve vapurun yanaşması için imkan bulunmadığını görence başka bir iskeleden karaya çıkmak zorunda kaldılar.
VAPURUMUZ YAKLAŞAMADI
Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları gibi Samsun'a ilk adımı, Tütün İskelesi'nden atmayı planlayan Zor, kıyıya geldiğinde ise, kurtuluş maratonunu Samsun'dan başlatan Atatürk'ü örnek gösterdi. Zor, Atatürk'ün kurtuluş maratonunu başlattığını, kendisinin de hizmet maratonunu buradan başlattığını söyledi. Saadet Partili Zor, Tütün İskelesi'nden karaya çıkamadığının hatırlatılması üzerine de vapurun iskeleye yanaşamadığını o yüzden Atatürk'ün Samsun'a çıktığı Tütün İskelesi'nden seçim startını veremediklerin söyledi. Zor, "Aslında bizim programımız da bunun üzerine kuruluydu. Ancak vapurumuz iskeleye yaklaşamadı. Çıkabilmemiz için bir merdiven olmadığını da bilmiyorduk" dedi.
MERDİVEN YAPTIRACAĞIM
Atatürk gibi Samsun'a çıkmayı başaramayan Cengiz Zor, burada ilk seçim vaadini vermekte de gecikmedi. Zor, belediye başkanı seçilmesi halinde ilk işinin Tütün İskelesi'ne denizden vapurla çıkışa imkan verecek bir merdiven yaptırmak olacağını söyledi. Zor, "Bugün çıkamadık ama 30 Mart'ta oradan çıkacağız" dedi.
Zar Atmam Şansa İnanmam Ortada Bir Şans Varsa Onuda Ben Yaratırım...
Cevapla

Konu Araçları
Konuyu Paylaş :  
Konunun Linki :  
BBKodu :  
Konu Araçları :

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi