Atatürk ve Türk Kadını

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 2.59/5 - 17 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Atatürk ve Türk Kadını

İleride halkımızın,bunca ibret verici tecrübeden sonra gerçek dindarlarla din tüccar ve aktörlerini birbirinden ayırdedeceğini ümid ederim. Yoksa hep böyle geri ve ezik kalırız (M.Kemal Atatürk)

[Resim: 7903atamizindeyizby5hs7ii4.jpg]

“Bir memlekette; namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memlekette kurtuluş yoktur”
Bul

vatandaş bile sayılmadığımız günlerden bugünlere gelmek kolay değildi elbette. Atatürk gibi vizyonu geniş bir liderin öngörüsüyle başlayan kadının toplumda hak ettiği değeri elde etme çabası, bugün dahi devam etmektedir. maalesef artık günümüzde böyle ileri görüşlü yöneticilerimiz olmadığına göre, kadınlar kendi haklarını ancak ve ancak kendi çabalarıyla alabileceklerdir.
.
kadının toplumdaki görevi, sadece bir aile kurmak ve onu idame ettirmek değildir. tamam bu da görevleri arasındadır ama yeterli değildir. kadın sosyal alanda da aktif olmalıdır. iş hayatında başarılı kadın patronların sayısı çoğaldıkça, siyaset arenasında kadınların topuk sesleri duyuldukça, sanat camiasında başarılı eserler sergilendikçe -magazin basınında anlatılanları kasdetmiyorum- bu bana büyük gurur veriyor. ama yetmiyor. daha diyorum hep, daha, daha...
.
başarılı kadınların sayıları çoğalmalı. bunun başlangıcı da ancak eğitimle olacaktır. çok gezerim ve gittiğim yerlerde özellikle kız çocuklarına tek tavsiyem; "okuyun, sakın okumaktan vazgeçmeyin, okuyun ve bilgilerinizi değerlendirin, hiçbir iş yapamasanız bile en azından kültürlü bir anne olursunuz" olmaktadır.
.
sosyal alanda bütün kadınların daha aktif olmalarını bekliyorum. artık yeter! siyasetten korkmamalarını ve başaramayacakları hiçbir işin olmadığını biliyor ve inanıyorum. bu veçhileyle 8 mart dünya kadınlar gününüzü tebrik ediyorum arkadaşlar. ( her ne kadar böylesi belirlenmiş özel günleri yeterli görmesemde, en azından hatırlanmak ve biz burdayız, varız demek için bir fırsat olarak kabul ediyorum)
kim o deme boşuna
benim ben.
öyle bir ben ki kapına gelen
baştan başa sen.   -özdemir asaf

Türk Kadını
[Resim: trkkadini1gf5.jpg]
[Resim: 7903atamizindeyizby5hs7ii4.jpg]

“Bir memlekette; namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memlekette kurtuluş yoktur”
Bul

Anlaşılan sitedeki kadınlar kendi haklarını savunacakları ve konuşacakları bir günde susmayı tercih etmişler...
Ne diyelim...Birşeylerin savaşını vermeyip sonra ağlayıp televizyonlarda gezip krizler geçirmekle Türk Kadını layık olduğu yere asla gelemez. Bunu bilsinler... 3 tane doğurun diyen bir ***** boşbakanımız oldu.. maşallahh... Allah beterinden saklasın diyemeyeceğim çünkü bunun beteri nasıl olur tahayyül edemiyorum...
İleride halkımızın,bunca ibret verici tecrübeden sonra gerçek dindarlarla din tüccar ve aktörlerini birbirinden ayırdedeceğini ümid ederim. Yoksa hep böyle geri ve ezik kalırız (M.Kemal Atatürk)

Konu Araçları
Konuyu Paylaş :  
Konunun Linki :  
BBKodu :  
Konu Araçları :

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  ATATÜRK’ÜN TÜRK TARİH TEZİ gamze33 0 3.312 11-08-2008, Saat: 22:19
Son Yorum: gamze33
  Türk Kadını ve Hakları darkangel 0 1.966 01-05-2008, Saat: 11:24
Son Yorum: darkangel
  Türk nedir? (Atatürk'ün verdiği cevap) darkangel 0 2.260 30-04-2008, Saat: 18:12
Son Yorum: darkangel

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi