"Ayrılıkta sevdaya dair!..."

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 2.48/5 - 27 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Ayrılıkta sevdaya dair!..."
Icon9 

Her seferinde çelik bir zırh giyilir,öyle başlanır yeni bir ilişkiye..."Seviyorum.","Mutluyum.","Bu defa başka olacak herşey." klişe
lafları akar insanoğlunun dudaklarından.Ama her zaman uymaz işin gerçeği hayallerimizle.Hatta her zaman değil,çoğu zaman uymaz.Tam yolunda
giderken herşey,ya da öyle sanılırken,görünmez kutsal bir güç tarafından birbiri ardına düzene devrilen domino taşları gibi yıkılıverir tüm hayellerin
peşi sıra...Ama dedim ya,insanoğluyuz işte.Bıkmayız her defasında aynı oyunları oynamaktan,aynı filmleri sonunu bildiğimiz halde izlemekten,aynı
şiirleri,aynı şarkıları usanmadan okumaktan,söylemekten...Bıkmayız...Bıkılmaz,adı aşk çünkü...Bende biliyorum,defalarca izledim aynı filmi,aynı
şiirleri okudum,aynı şarkıları söyledim.Domino taşlarından kendime özenle bir dünya da kurdum olayı abartıp hatta.Sonra tarihi tekerrürüne bıraktım.
Oturdum,o kendi kurduğum gezegenin içinde yaşananları hayretler içinde defalarca izledim bende.Bir de sevda büyüttüm içimde........
Domino zevkli bir oyundur.Hepimiz biliriz amacını oyunun.Önce onca çaba ve emek sarfederek,hayallerini içine dökerek birşeyler yaratır,
daha sonra ellerinle iter tüm yaptıklarını,birbiri ardına düzenli bir şekilde zincirleme yıkımını izlersin.İçlerinden biri dağınık yıkılsa,düşünürsün
"Yıkmayı bile beceremiyorum." diye. Hiç bir şeyi beceremediğim gibi!..........
İşte böyle...Bir zaman ayakta kaldı bizim gezegende.Temelleri sağlam mıydı ne...?Zor yıktık.Bi kaç kere salladık,tutmadı.Yemedi,yediremedik
gururumuza yıkmayı.İnatla kaldı ayakta...Ama biz biliyorduk,bir gün yıkılacak!Çünkü amaç belli,yıkmak için inşa edildi...Sadet...Sağlam yapı taşlarıyla
kurduğumuz bu dünyayı,içinde tüm yaşanmışlığı bırakarak kurduğumuz insanla yıkmaya karar verdik...Peki kim yapacaktı ilk hamleyi...?Hangimizin
eli giderdi...?Aynı anda,bir-iki-üç demeden...Ve bitti..............Yıktık,dağıttık herşeyi!.............
Herşey olması gerektiği gibi,yıkılması gerektiği gibi yaşandı...Ve birbir yıkıldı domino taşları içine saklanmış yaşanmışlıklar.Ard arda,hiçbir
uyumsuzluk olmadan devrildi birer birer...Şimdi soruyorum kendime,pişmanmıyım...?Hayır,asla!...Ömrümde oynadığım en gerçek,en güzel oyundu
bu düşümde.Hiçbir gerçek aşk sonunda pişmanlık olmamalıydı...Olmadı!...........
Yoksun artık...Hiç olmayacaksın belki yanımda bir daha.Ama mutluyum gördüğüm bu düşten.Hiç bitmeyecek bir huzur bıraktın ardından...
Onur dolu bir sevgi...Başımı yastığa her koyduğumda,her yeni rüyaya daldığımda gülümseten anlar...Yüzümde bazen bir tebessüm,bazen seni
sevmenin verdiği gururla akan,tutamadığım sımsıcak gözyaşları...........
Gelelim aynı şarkıyı söylemeye,aynı şiire... "Vakti geldi ayrılığın,ne yapsak boş!..............."
Herkes yine de oynamadan düşünsün bu oyunu...Benim gibi "Kırdığınız hayal,kurduğunuz hayal olmasın sakın!..."
Sevmekten korkmayın...Hem ne demiş ünlü şair,"Ayrılıkta sevdaya dair..." Gene aynı şiir......................................

Sed@...
22.01.2008 (2.gün)
Bul

Yüreğine sağlık. Allah kalemine güç versin.....

teşekkür ederim =) Amin ...
Bul

Söylenecek söz yok tebrik ediyorum cümleleri çok iyi kullanabiliyorsun ve etkileyicisin eline yüreğine sağlık.
[Resim: emegesaygifj8bg3.gif]

yüreğine sağlık

Konu Araçları
Konuyu Paylaş :  
Konunun Linki :  
BBKodu :  
Konu Araçları :

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Hayatta Ne Varsa Yaşamaya Dair NuriSert 0 1.968 19-02-2007, Saat: 18:14
Son Yorum: NuriSert

Hızlı Menü: