Aziz Kemal HIZIROĞLU - n'olur bugün dövme anne!!

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 2.89/5 - 18 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aziz Kemal HIZIROĞLU - n'olur bugün dövme anne!!

TEK ODALI BEŞ ÇOCUKLU KASIMPAŞA EVİNDE
BİR SALI AKŞAMI PAZARLIĞI

Tamam , bugün de geciktim , ama bu son anne!Gol kralı oldum inanmazsan sor arkadaşlara.Beş maçta tam yirmi golle!!

Öyle bakma anne inan hiç suçum yok, beni çok düşürdüler.Deli miyim ben , yırtar mıyım önlüğümü?Açar mıyım hiç en sevdiğim ayakkabıların yanlarını?Çok yorgunum anne , ne olur bugün dövme….Gelmeyecek , hiçbir şey görmeyecek korkma babam doğmadı daha!

Yarın erken gelirim , sokağa çıkmam korkma,bakkal Hüseyin’e giderken bayram yerine koşmam.Kardeşlerime bakarım,masal anlatırım…Sen Havva ablayla Çarşamba matinesine…Kim sorarsa sorsun ,bilmem derim,nerdesin söylemem.

Evi toplarım,süpürürüm, bebeği ayağımda uyuturum.Dönmene yakın çay yapar beklerim.İki bardak bana çocuklar fazla içmez ,gerisi sana.İki hafta harçlık istemem olsun.Evden ekmek götürürüm ,hiç simit yemem.

Tamam anne ,bırak artık surat asmayı.Dikersin önlüğümü , ayakkabıları da veririm Nuri ustaya.Yazın öderim borcumu ,söz! Şimdiden hazırlarım “nane limon okaliptus1 kutumu.hem boşuna bakma saate, gerek yok anne.Gelmeyecek , küfretmeyecek ,vurmayacak sana.Babaannemle dün gece konuştum ter içinde vazgeçmiş doğurmayacakmış babamı…

Çok pişmanım anne , şimdi dövme üstelik yapayalnızım biliyor musun?Gülten’le ayrıldık Muharrem yüzünden..Muharrem tembeline bundan böyle kopya vermeyeceğim.

İşte böyle anne ,çok yalnızım, kimsem yok.Kardeşlerime sarılmak istiyorum.Anne bugün dövme, ne olur bugün dövme.Bir kenarda oturup ilk kez dayak yemeden ağlamak istiyorum anne!

Aziz Kemal HIZIROĞLU
Güzel Bir Amazon Olmak için...

http://my.oriflame.com.tr/merve

eline saglık
SuSKunluĞum aSaLeTimdendir,Her Laf'a vereCek Cevabım var ama;Bir Laf'a Bakarım LaF mı   Diye.. Birde SöyLeyen Bakarım aDam mı  Diye...........

ufs
ilk kez dayak yemeden ağlamak istiyorum anne
tuhaf olay ;

beni üzen sen, teselli veren sen
kurtulmaya da çaban yok,neyinim , neden ben ?
kaçıp gitsem uzaklara, bilirim beni bulur
ne benle mutlu olur
ne bensiz huzuru bulur13
Bul

Konu Araçları
Konuyu Paylaş :  
Konunun Linki :  
BBKodu :  
Konu Araçları :

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Anne Güvercin Serdar Yıldırım 0 94 15-06-2021, Saat: 13:01