BERMUDA ŞEYTAN ÜÇGENİ ve AMERİKAN DOLARININ ARKASINDAKİ ÜÇGEN

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 2.63/5 - 27 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BERMUDA ŞEYTAN ÜÇGENİ ve AMERİKAN DOLARININ ARKASINDAKİ ÜÇGEN
#1
Icon4 

HICBIRSEY GIZLI KALMAYACAKTIR...!!!
Yillardir hakkinda teknik arastirmalar yapilan bermuda seytan ucgeni adalariyla amerikan dolarinin arkasindaki ucgen ve tek gozun hangi anlamlar icerdigini burada desfire edecegiz...
Cevapla
#2

Bermuda Şeytan Üçgeni bulunduğu bölgede başlı başına bir muamma olgusu olmuştur. O bölgede şimdiye kadar sayısını kimsenin bilmediği kadar fazla kayıp vakası yaşanmıştır ve bunlardan geriye tek bir iz bile kalmamıştır. Kimsenin açıklama getiremediği bu esrarengiz fenomen, içinde bilim adamlarının da bulunduğu pek çok insan tarafından "doğaüstü bir takım güçlerin yaptırımı" olarak algılandı ve öyle lanse edildi. Bu açıklamalar arasında kayıp kıta Atlantis'in orada bulunup (bu düşünceyle paralel olarak Atlas Okyanusu ismini almıştır.) Kayıp Kıta'nın hiçbir zaman anlaşılamayan teknolojik ve manyetik kayıp aygıtlarından birinin etkisinden veya o bölgenin defalarca Dünya dışı varlıkların ziyaretlerinde orada yarattıkları manyetik alanın bir etkisi olduğu, hatta Kristof Kolomb'un bile tuttuğu günlüklerde, o bölgede gökyüzünde uçan tanımlamaz cisimlerden bahsedildiği iddia edilmiştir. Bu esrarengiz üçgen ile ilgili olarak yapılan son iddia ise uzun yıllardır devam eden araştırmaların birkaç yıl önce bir sonuç verdiğinin iddia edilmesi ile ortaya çıktı . Bu son iddia ya göre tüm bu gizemli olaylar aslında basit bir doğal gaz cilvesi idi .

Yer altından fışkıran doğal gazlar, sadece yüksek kara parçalarından değil, deniz ve okyanus tabanlarından da çıkarlar. Çünkü deniz tabanları da üstü suyla kaplanmış alçak kara parcalarıdır. Ancak, okyanusların derinliklerindeki bölgelerden çıkmak isteyen doğal gazlar, oradaki çok düşük ısının da etkisiyle katı hâle dönüşürler ve "hidrat" denilen beyaz ve tebeşirimsi bir madde hâline gelirler. Çok derinlere dalabilen robot kameralarının bu bölgedeki karbeyaz okyanus tabanını ve bazı gemi enkazlarinı resimlemesinden sonra konuya şu bilimsel açıklama getirilmiştir: Bu bölge, Gulf Stream denilen sıcak su akıntısının da geçtiği yerdir. Tabanın bazen ısınması yüzünden, bu "tebeşir gazlar" erir ve sudan hafif oldukları için yüzeye doğru yükselirler. O anda, tabandan yüzeye kadar suyun yoğunluğu azalır . O sırada oradan geçen ne varsa, derin bir kuyuya düşer gibi hızla okyanusun dibini boylar. Çünkü, yoğunluğu düşen su, gemileri taşıyacak kaldırma kuvvetini oluşturamaz. Gazın yükselmesi sona erince yoğunluk tekrar eski haline döner ve geride hiçbir iz kalmadan kocaman gemiler kilometrelerce derine gömülmüş olurlar.

Uçakların düşerek kaybolması ise yine aynı sebeptendir. Yüzeye çıkan doğal gazlar, havadan da hafif oldukları için yükselmeye devam ederler. Bu kez yoğunluk azalması, bölgenin üzerindeki atmosferde oluşur. Oradan tesadüfen geçen bir uçak hemen irtifa kaybeder ve motorları durur. Çünkü, motorlardaki benzinin yanması için oksijene ihtiyaç vardır ve düşük yoğunluklu havanın içindeki oksijen miktarı motorların çalışması için yeterli değildir. Böylece uçak da , hızla okyanus tabanına doğru inişe geçer.
Cevapla
#3

Yukarda arkadasimizin verdigi bilgilerin dogrulugu vardir. Bazi bilim adamlari bunun dogal gazlardan kaynaklandigi belirtmistir. Yalniz olayin ic acmayan tarafi resmi agizlardan herhangibir aciklamanin yayinlanmamasidir.Bermuda Karanligi, Seytanin Evi ve Bermuda Seytan Ucgeni olarak bilinen bu bolgede Amerikan ve Ingiliz donanmalarina ve hava kuvvetlerine ait gemi ve ucaklar kaybolmustur. Bu bolgeye yillardir saglikli bir arastirma ekibi ve bolgede yasanan bu garip olaylarin nereden kaynaklandigi ogrenmek adina hicbir kurulus seferber olmamis sanki olayin ustu kasitli bir bicimde kapatilmak istenmistir. En son 1956 yilinda 3 Tane Ingiliz hava kuvvetlerine ait ucaklarin kaybolmasi basin tarafindan tepki toplasada resmi bir heyetin buraya gonderilmemesi acaba bu adalarda hangi gerceklerin yattigina merak uyandirmistir.Son zamanlarda kisisel bazi bilimadamlari tarafindan adalar incelenmeye alinmis ve burdaki yogun dogalgaz dalgalari yuzunden ucak ve gemilerin eloktronik sistemlerinin etkilendigi ve oksijen giderini kisitladigi kanatine varmislardir. Bu konuyu 2001 yilindan herturlu kaynaklardan arastirsam nedense hep sinirli bilgilere ulastim. Hicbir yetkili ve resmi kurum ozellikle Amerika ve Ingiltere bu konu hakkinda ne bir heyet gondermis nede resmi aciklamada bulunmus. Hatta bolgeden gecen gemi ve ucaklarin rotalarinin bolgenin disinda ayarlanmasi bu rotanun kullanilmamasi konusunda titizlik gosterildigi bize gostermistir.
Konunun basligi bu bolgenin ucgen olmasidir. Ucgen simgebiliminde tarihten bu yana kullanilmis bir simgedir. Ozellikle eski inanclarda kadin ve erkekleri temsil ederek duz ve ters ucgenlerin ifadeleri kullanilmis. Bolgenin uzaydan bakildiginda ucgen bir yapiya sahip olmasi beni bazi tarihsel bilgilere goturmekte. Ucgen deyince Misir Piramitlarinin cozulemeyen sirlari, Amerikan dolarinin arkasindaki ucgen, Masonlarin simgelerinde kullanilan ucgen ve tarihte anamizm inancinda ve diger inanclarda kullanilan erkek ve kadini tarif eden ucgenler aklima geliyor. Saydiklarimin hepsinde bir sir ve gizem var. Adalarin bu sekildeki esrarengiz olmasi, Misir piramitlerinin sirlarlarinin cozulememesi, Amerika dolarinin arkasindaki ucgenin neyi ifade ettigi, Masonlarin ambleminde neden bir ucgen varligi oldugu (ayrica Amerikan dolari arkasindaki ucgenin icindeki gozle Masonlarin amblemindeki ucgenin icindeki gozun ve seklin neden benzer oldugu ayri bir konu) Eski inanclarin kadin ve erkek cinslerin ayrimi ucgen kullanarak yapmalarina gerek uyandiran degerin ne oldugu. Dusunuldugu zaman boyle ucgenli simgelerde hep bir gizlilik ve urpertici bir hava yatmakta. Turkiye'de bu konu hakkinda kitap ve makale yazan Aytunç Altındal isimli bir yazar var.Kanal 7'de bu konuyu dile getiren yazar kamoyuna buna benzer sorular sormustur.(Uzeyir Garih cinayeti ardindan) Ucgenlerin neden hep boyle simge olarak kullanildigi gercegi hep gizli kalmasi akillara bazi soru isaretlerinin takilmasina sebepdir.
Simdi Bermuda adalari dogal gazlarin yogunlugu eski atlantis'in burda olusu falan derken rotalarini degistiren gemi ve ucaklardan bahsettik. 11 Eylul'de ikiz kullere yapilan saldirinin ardindan G. Buch'un 9 Amerikan ucagiyla Bermuda adalarina inis yaptigi haberini bir tek NTV haber kanalinda tek bir alt satirda gecmesiyle gordum. Sadece alt yaziyla gecen bu haber bana Buch'un gizemli ve tehlikeli adalara neden indigi ? Bu adalarda herhangibir guvenlik ustunun bulunabilme ihtimalini getirdi. Ayrica kaybolan ucak ve gemilere ragmen neden bu adalara inis yapildigi sorusu da isin cabasi.
Bu konu devam edecek ucgenlerle ilgili mantigi birde siz kurun ...
CeZaeVi NoTLaRi

Cevapla
#4

Amerikan dolarının arka yüzündeki üçgen piramit figürü ve üzerindeki göz, mason sembollerinin neredeyse aynısı evet. Bununla ilgili bir yazı okumuştum kaynağını anımsayamıyorum ama , Bağımsızlık Bildirgesinin altında imzası bulunan 55 kişi ki bunlar Amerika Birleşik Devletlerinin kurucuları oluyorlar, bir çoğunun mason olduğunu,Benjamin Franklin, George Washington gibi... ayrıca baba bush da bir mason. Amerika devlet başkanları tarihinde pek çoğunun mason olduğunu söylememe gerek yoktur herhalde14 Herneyse sonuçta dediğiniz gibi içerisinde pek çok gizemi barındıran bir semboller ağı etrafında dönen oyunlar var, elbette bu oyunların karanlık ilişkileri ve çıkarları kapsadığı su götürmez...
Bu sembollerle ilgili bir film izlemiştim yeni daha. Büyük Hazine isminde Hollywood yapımı. Fazla milliyetçi gözükse de semboller açısından insanı dehşete düşüren sahnelere sahipti. Tavsiye ederim. Süleymanın hazinelerinin Şovalyelerce tarih içerisinde gizlice Amerikaya getirildiğini ve masonlara emanet edildiğini konu alan bir hazine avı 14)) üçgenler semboller havalarda uçuşuyo 14)
İleride halkımızın,bunca ibret verici tecrübeden sonra gerçek dindarlarla din tüccar ve aktörlerini birbirinden ayırdedeceğini ümid ederim. Yoksa hep böyle geri ve ezik kalırız (M.Kemal Atatürk)
Cevapla

Konu Araçları
Konuyu Paylaş :  
Konunun Linki :  
BBKodu :  
Konu Araçları :

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi