Badem'in bir gözü kapalı!

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 2.33/5 - 12 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Badem'in bir gözü kapalı!
#1

Sevimli foka sopayla vurmuşlar!
Aydın'ın Didim ilçesi sahilinde yaralı bulunduktan sonra tedavi edilen ve yaklaşık 2 yıl önce Gökova'dan denize bırakılan yavru fok balığı ''Badem'', Datça'da görüldü.
Datça'nın Palamutbükü sahilinde görülen fok Badem'e vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Bazı vatandaşlar, cep telefonlarıyla Badem'i görüntülemeye çalıştı.
Bölgede incelemelerde bulunan Sualtı Araştırmaları Derneği (SAD) Akdeniz Foku Araştırma Grubu Datça Temsilcisi Sezer Çete, vatandaşların ve basın mensuplarının fok Badem'i sürekli rahatsız ettiklerini söyledi.
Sezer Çete, ''Badem artık doğaya dönmek üzere ve kendisine eş arıyor. Ancak insanlar bu konuda hiç yardımcı olmuyor. Uyuma anında sürekli rahatsız edildiği için uyuyamıyor. İnsanlar ve basın mensupları, Badem'i seviyorsa bu dönemde Badem'den uzak dursunlar'' dedi.
Fok Badem'in yüzünde hafif yaralar bulunduğunu ifade eden Çete, ''Burada acil müdahaleyi gerektirecek bir durum yok. Badem'in vücudunda bulunan yara küçükken oluşmuş yaralar'' diye konuştu.
BİR GÖZÜ KAPALI
Sevimli fok Badem’in bir gözünün kapandığı farkedildi. Badem’in gözü Datça Tarım İlçe Müdürlüğü ekiplerince incelendi. Veteriner Hekim Ahmet Arıcıoğlu, Badem’in burnunda ve gözünde darbe izi bulunduğunu, iltihaplı olan sol gözünün sürekli yaş aktığını söyledi "Badem’e büyük bir ihtimalle sopa veya kürek gibi bir cisimle vurulmuş olabilir" dedi.
Zar Atmam Şansa İnanmam Ortada Bir Şans Varsa Onuda Ben Yaratırım...
Cevapla

Konu Araçları
Konuyu Paylaş :  
Konunun Linki :  
BBKodu :  
Konu Araçları :

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi