Basını boykotla tehdit etti

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 2.24/5 - 21 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Erdoğan, Doğan Medya Grubu ile tartışmasına isim vermeden devam etti ve partililere bu gazeteleri almamalarını tavsiye etti.

AKP Ankara İl Başkanlığı’nın Bilkent Oteli’nde düzenlediği iftar programına katılan Erdoğan, yine basına çattı. İşte Erdoğan’ın tartışma yaratacak konuşmasından satır başları:

* EVİNİZE SOKMAYIN:

Bu ülkede medya güvenilirliğini yitirmiştir, kendini bitirmiştir. Bunu böyle bilin. Partimin mensupları olarak yalan yanlış yazan medya karşısında sizler de kampanyanızı yapın, sürdürün ve bu gazeteleri evinize sokmayın. Bu kadar açık konuşuyorum. Bunu başka türlü değerlendirebilirler. Siz mi bize karşı yalan yanlış bu tür kampanyalar yapıyorsunuz, biz de size karşı en doğal, tabii kampanyamızı başlatıyoruz. Almayacağız.

* SİZLE Mİ UĞRAŞACAĞIZ?:

Hangi dilden anlarsanız, o dilden konuşacağız. Biz bu ülkede, bu hizmetleri canla başla sürdürürken bir de sizle mi uğrayacağız. Bizim işimiz, gücümüz var arkadaşlar. Bu ülkenin bütün insanları, bölgesi, kültürü ne olursa olsun bize emanettir. Gelecek adına da hiçbir endişemiz yok. Bu ülke her insanıyla kalkınacak. Bu millet geçmişine yakışan seviyelere mutlaka gelecek. Onları ben tarihe havale ediyorum. Tarih onların hesabını soracaktır. Çünkü bunlar ülkemin bugünü ve yarınından kayıptır. Bu güven ve istikrar zedelenmemiş olsaydı biz bugün çok daha farklı noktalarda olurduk. 6 yıla yakın bir zaman içinde başardıklarımız, önümüze çıkan her engeli aşabileceğimizi, önümüze koyduğumuz her hedefi aşabileceğimizi gösteriyor.

* DOLAR MİLYARDERİ Mİ?: “Her seçmene birer cumhuriyet altını dağıtıyorlar”. Düşünebiliyor musunuz, 16 milyon 500 bin cumhuriyet altını dağıttık... Bunlar hesap da bilmiyorlar. Bugün bir tane moderatör, kendisine saygım da olan bir insan, beni, dolar milyarderi olmakla suçluyor. Yazıklar olsun, ya sen hesap bilmiyorsun, ya matematik ya hiç kitap okumadın. Ya, dolar milyarderi ne demek, insan utanır, biraz sıkılır. T.C Başbakanı’na bunu yakıştıracak, cevap verdiğinde de ’Ya sayın Başbakan niye cevap veriyorsun’diyecekler. Sağ olsun Dengir kardeşim gereken cevabı verdi. Bizi dolar milyarderi olarak tasnif ediyorlar, ondan sonra işin içinden çıkıyorlar. Geri vitese takıyorlar.

* DEDİKODU YAPIYORLAR: Biz iş yapıyoruz, onlar dedikodu. Bu ülkeyi krizlerden istikrara, karanlıklardan aydınlıklara, felaketlerden kurtuluşlara götüren icraatlarımız ortada. 2002 Kasımından itibaren Türkiye’nin nereden nereye geldiği ortada.

* KUMA GÖMÜYORLAR: Ama siyaset kurumunun bir gerçeği olmasına rağmen muhalefet olmayı içine sindiremeyenler kafalarını kuma gömmeye, gerçeğe de sırtlarını dönmeye devam ediyorlar. Bu millet onlardan Türkiye’nin meselelerinin çözümüne dair bir fikir bir proje duyamadı. İnanın bundan sonra da duyamayacaklar. Çünkü bu bir kimlik meselesi. Bunların kimliğinde bu yok, hizmet, proje, çözüm üretmek yok. Milletimizin ortak hedefleriyle şöyle bir ortak akıl oluşturmak yok. Elbirliğiyle, duygu birliğiyle çalışıp çabalamak yok. Bu AKP’de var. Biz nasıl olurun peşindeyiz, onlar nasıl olmazın peşinde. Böyle yaparak sadece bize karşı çıkmış olmuyorlar, bu milletin gelecek hedeflerine, bu milletin atılım heyecanına da zarar vermiş oluyorlar.

* TEŞKİLATA GÜVENİYORUM: İnan benim ülkemin insanı da birçok gerçekleri bilmiyor, olanları bitenleri bilmiyor. Çünkü bu olan bitenler duyurulması gereken organlar tarafından duyurulmuyor ki. Duyurulduğu zaman bunun nereye yazılacağı biliniyor. Önemli değil, ben teşkilatıma güveniyorum. Yazılı-görsel medya ne yazarsa yazsın, yeter ki şu örgütlenmiş teşkilatım gece gündüz şu ana verdiği mücadeleyi versin, çalışsın, bizi kimse tutamaz. Bu 47-50’nin üzerine rahatlıkla çıkar.
[Resim: 7903atamizindeyizby5hs7ii4.jpg]

“Bir memlekette; namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memlekette kurtuluş yoktur”
Bul

evet bu sözleri söyleyen bu canım ülkemin başbakanı...bu sözlere yorum çok ama herkes zaten biliyor....

---Hangi dilden anlarsanız, o dilden konuşacağız. Biz bu ülkede, bu hizmetleri canla başla sürdürürken bir de sizle mi uğrayacağız. Bizim işimiz, gücümüz var arkadaşlar---diyor sayın başbakan merak ediyorum bu işler ne işlermiş?mesela çalık,fener durumlarımı????

----Bu ülkede medya güvenilirliğini yitirmiştir, kendini bitirmiştir. Bunu böyle bilin. Partimin mensupları olarak yalan yanlış yazan medya karşısında sizler de kampanyanızı yapın, sürdürün ve bu gazeteleri evinize sokmayın. Bu kadar açık konuşuyorum. Bunu başka türlü değerlendirebilirler. Siz mi bize karşı yalan yanlış bu tür kampanyalar yapıyorsunuz, biz de size karşı en doğal, tabii kampanyamızı başlatıyoruz. Almayacağız.-----bu cümleleri bir başbakan nasıl söyliyebilir aklım almıyor
[Resim: 7903atamizindeyizby5hs7ii4.jpg]

“Bir memlekette; namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memlekette kurtuluş yoktur”
Bul

Konu Araçları
Konuyu Paylaş :  
Konunun Linki :  
BBKodu :  
Konu Araçları :

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  CHP'liler kendi adaylarını protesto etti asi cafe 0 1.832 02-02-2009, Saat: 10:08
Son Yorum: asi cafe
  ŞOK ŞOK ŞOK Erdoğan,Davos'da paneli terk etti! asi cafe 3 2.130 30-01-2009, Saat: 1:34
Son Yorum: mustafa

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi