Bay Bisiklet İle Bayan Yağmur

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 2.39/5 - 23 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bay Bisiklet İle Bayan Yağmur
Icon12 

Düşlerim aşksız kalırsa yaşayamam’ dedi Kadın!.. Elleri ateş kaplamalıydı Adam’ın!.. Renklere öyle bir can veriyordu ki, ayrılığı bile taşıyabiliyor, düşler içinde mahsur kalan Kadın’ı gölgeye çıkarıyordu... Müşfik ve cesur bisikletine atladığı gibi, deli bilgisi hayatın yağmurlu semtine gidebiliyordu... İçimizdeki çocukluğun başını döndüren bisikletin de duyguları vardı... Çay molası almak, ağaca yaslanıp denize bakmak istiyordu...

Kötülüğün ormanından kovulan hoşgörü, dünyanın son çocukluğuydu. ‘Çok yalnızlaşırsam gitmenin kompartımanında uyku ve alkolle yıkarım kendimi...’ dedi Adam!.. ‘İkiyüzlülüğe, ‘kötülük dayanışması’na, önyargının acımasızlığına, her türlü ayak oyunlarına, ruhsuz ve plastik hayatlara, kirletilmiş bu dünyaya artık dayanamıyorum...’ dedi Kadın!.. ‘İnsanlığın yurttan sesler korosuna değil, güzel insanların ürettiği iyiliğe ihtiyacı olduğunu’ düşünüyordu...

‘Bisiklet olmak istiyorum...’ dedi Adam!..

‘Kendim olmak istiyorum...’ dedi Kadın!..

Aklını ve duygularını kalbiyle terbiye eden, ısrarla uygarlığın nöbetini tutan, dünyada yaşanan onca acılara utana sıkıla kalakalan, hiçbir şey yapamadığı için, dünyanın bütün çocuklarından boyu kadar özür dileyen Adam, umutsuz biriydi ve hep öyle kalacaktı...

Bu çağ, zalimler ve haset edenler çağı değil miydi?.. Kadın’ın yüzünde ısrarla taşıdığı yağmur tanesi, Adam’ın üzerine dökülürken, dünya kendini tekrarlamaktan çok sıkılıyordu...

“Hayatta en önemli şey aşktı ve dünyayı döndüren de oydu...”

Kadın ve Adam aynanın içinden geçerken aşkta durdular...
tuhaf olay ;

beni üzen sen, teselli veren sen
kurtulmaya da çaban yok,neyinim , neden ben ?
kaçıp gitsem uzaklara, bilirim beni bulur
ne benle mutlu olur
ne bensiz huzuru bulur13
Ara

Konu Araçları
Konuyu Paylaş :  
Konunun Linki :  
BBKodu :  
Konu Araçları :

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi