Bilal'in Tuttuğu Altin Oldu

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 3.21/5 - 19 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bilal'in Tuttuğu Altin Oldu
#1

Başbakan’ın küçük oğlu, el attığı her alanda zirveye çıkıyor. Maden bulan Bilal’in son gözdesi kozmetik

* Ekonomik kriz, Türk halkını inim inim inletirken, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın Remzi Gür’ün bursuyla ABD’de okuttuğu küçük oğlu Bilal, sürekli 12’den vuran yatırımlarıyla tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

* AKP’nin ‘altın’ adamı Cihan Kamer’le ortak kurduğu Atagold’da cirosunu 11’e katlamayı başaran bursiyer Bilal, şimdi de ABD’li makyaj malzemesi üreticisi ‘Bellapierre Cosmetics’in ürünlerini Türkiye’de satıyor.

Ekonomik kriz Türk halkını inim inim inletirken, Başbakan Erdoğan’ın oğulları Burak ile Bilal yeni yatırımlarıyla dikkat çekiyor

Haber: Fatih ERBOZ

Ekonomik kriz nedeniyle işini ve aşını kaybeden vatandaşların sayısı her geçen gün artarken, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın oğulları Bilal ve Burak Erdoğan’ın ise iş hayatlarındaki hızlı yükseliş dikkat çekiyor. Başbakan Erdoğan’ın küçük oğlu Bilal Erdoğan’ın altın işinden sonra kozmetik sektörüne de el attığı ortaya çıktı. Başbakan’ın altınlarını paraya çevirdikten sonra yıldızı parlayan iş adamları arasında ilk sıralarda yer alan Atasay Kuyumculuk’un sahibi Cihan Kamer’le Atagold’da ortak olduğu öğrenilen Bilal Erdoğan, iş hayatına bir hayli hızlı giriş yapmış. Milliyet’in haberine göre, Başbakan’ın küçük oğlu Bilal Erdoğan, Eylül 2008’de ’Maye Dış Ticaret Limited’adlı bir şirkete ortak oldu. Maye Dış Ticaret, ABD’li makyaj malzemesi üreticisi ’Bellapierre Cosmetics’in ürünlerini Türkiye’de satıyor.


Temsilcilik almış

Erdoğan’ın, yüzde 25 oranında ortak olduğu Maye Dış Ticaret, Mayıs 2007’de Ali Bahadır Yeşil ve Mustafa Esenkal tarafından 100 bin TL sermayeyle kurulmuş. Şirket, aynı yıl Bellapierre Cosmetics’in Türkiye temsilciliğini almış. Bilal Erdoğan, 22 Ağustos 2008 tarihli ortaklar kurulu kararıyla şirkete ortak olmuş. Bu karar 1 Eylül 2008’de sicil kayıtlarına geçmiş. Halen şirkette eski iki hissedardan Mustafa Esenkal’ın payı yüzde 50, Ali Bahadır Yeşil’in yüzde 25. Kalan yüzde 25’lik hisse ise Başbakan’ın oğlu Bilal Erdoğan’a geçmiş. Bilal Erdoğan’ın, ağabeyi Burak Erdoğan’ın eşi Sema Erdoğan’la birlikte, Başbakan’ın AKP’nin ’altın’adamı Cihan Kamer’in şirketi Atagold’a ortak olduğunu, CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu açıklamıştı.


8 alışveriş merkezinde

ABD’li Bellapierre, bir ’mineral’kozmetik şirketi. Ürünlerinde yüzde 100 mika kullandığını ve makyajlı cildin bu sayede nefes aldığını belirtiyor. Türkiye dışında ABD, Kanada, Avustralya, İngiltere, Japonya ve İspanya’da faaliyet gösteriyor. Bellapierre, satışlarını alışveriş merkezlerine kurduğu standlarda yapıyor. Türkiye’de firmanın internet sitesindeki bilgilere göre, İstanbul’da Historia, Flyinn ve Cevahir (2 tane), Bursa’da Zafer Plaza ve Korupark, Muğla’da ise Marmaris ve Oasis adlı alışveriş merkezlerinde toplam 8 standı bulunuyor. Şirket, ayrıca internet üzerinden de satış yapıyor.int. adresinden girilen sanal mağazada, firmanın portföyündeki rujdan fondötene, kremden fırçaya tüm makyaj malzemelerine ulaşılabiliyor. İnternetteki satış, şirketin İngiltere mağazası üzerinden yapılıyor ve fiyatlar, İngiliz para birimi pound üzerinden görülüyor.


Dünya Bankası’nda

Erdoğan çiftinin küçük oğlu Bilal Erdoğan, babasının iktidara gelmesinin ardından Harvard Üniversitesi’nde başladığı Kamu Yönetimini mastırını tamamladı. Dünya Bankası’nda staj yaptı ve sözleşme imzalayarak burada çalışmaya başladı. Şimdi, İtalya’da AB üzerine doktora yapıyor. Doktora hocalığını ise Abant Platformu’na da katılan AB Uzmanı akademisyen David Calleo yürütüyor.


Büyük mahdum armatör oldu

Başbakan’ın büyük oğlu Burak, satın aldığı Safran 1 adlı yük gemisiyle adını duyurmuştu

Başbakan’ın büyük oğlu Burak Erdoğan’ın da üç şirkette ortaklığı olmuştu. Erdoğan‘ın gemisi var ve armatörlük yapıyor. “Büyük mahdum” Erdoğan‘ın ismi Safran-1 adlı gemiyle duyulmuştu. Erdoğan, daha önce amcası Mustafa Erdoğan ve eşi Sema Ketenci‘nin babası Osman Ketenci ile birlikte Turkuaz adlı şirketi kurmuştu. Bu şirketin adı 2006 yılı Nisan ayında Bumerz Denizcilik olarak değiştirimişti. Burak Erdoğan denizcilik sektöründeki ikinci şirketini 19 Ocak 2007‘de kurdu. Şirket, Safran-1 adlı kuru yük gemisini satın alarak deniz taşımacılığına ilk adımı attı. 1991‘de Tuzla‘da inşa edilen geminin piyasa değerinin ikinci elde 4-5 milyon dolar olduğu ifade ediliyor. Burak Erdoğan’ın üçüncü ortaklığı eşi Sema Erdoğan’ın temsil ettiği Atagold. Cihan Kamer’in kurduğu bu şirkette Sema Erdoğan’ın yüzde 25 hissesi var.


Bursla okudu

Ahmet Burak Erdoğan, 4 yıl öncesine kadar babasının işadamı olan arkadaşı Ramsey’in patronu Remzi Gür’ün bursuyla ABD’de okuyordu. Okulunu bitirdikten hemen sonra çürük raporu alıp askerlikten yırttı ve gıda sektöründe faaliyet gösterdi. Öte yandan Başbakan Erdoğan, 22 Temmuz seçimleri öncesinde eleştiriler karşısında oğlunun gemi değil gemicik satın aldığını savunmuştu. Geminin 16-17 yaşında bir gemi olduğunu ifade eden Erdoğan, “Fiyatı 2 milyon 100 bin filan. 500 bin peşinatla ortağıyla beraber 250-250 aldılar. Ben de destek verdim. Koster bu koster. Bu, sektörün içerisinde gemiciktir. Küçük bir şey“ demişti.


Damadı 2 milyar doları yönetiyor

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak, Esra Erdoğan’la evlendikten sonra son dönemin parlayan grubu Çalık Holding’e Genel Müdür olmuştu. İş tecrübesi sınırlı olan Albayrak’ın bu göreve atanması dikkatleri üstüne çekmişti. Yeni Şafak gazetesinin eski yazarlarından Sadık Albayrak’ın oğlu olan Albayrak, yeni görevinde 2 milyar dolarlık aktif büyüklüğün yönetiminden sorumlu oldu. Öte yandan Albayrak’ın adının geçtiği bir çok iddia da ortaya atılmıştı..CHP’li Mustafa Özyürek, Dışişleri Bakanlığı’nın gizli damgalı yazıyla, İsrail hükümetinden, Ceyhan-İsrail arası boru hattı projesi çalışmalarının, ihalesiz olarak Çalık Grubu’na verilmesini istediğini iddia etmişti.


3 yıllık cirosu 10 milyon TL

Başbakan Erdoğan’ın oğlu ve gelininin ortak olduğu Atagold şirketinin Atatürk Havalimanı’ndaki tesisinin 3 yılda yaklaşık 10 milyon TL ciro yaptığı öğrenildi. Vatan gazetesinin haberine göre, ortaklığın başladığı 2006 yılında free shop’taki Atasay mağazası 2 milyon 72 bin lira ciro yaptı. Mağazanın yıllık cirosu 2007’de 3 milyon 630 bin liraya çıktı. Kira üzerinden yapılan hesaplara göre, Atagold’un 2008 yılı cirosunun 4 milyon 132 bin 500 TL olduğu anlaşıldı. Böylece Atagol’dun 3 yıllık satışların toplam değerinin 9 milyon 834 bin 500 TL olduğu ortaya çıktı.
[Resim: 7903atamizindeyizby5hs7ii4.jpg]

“Bir memlekette; namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memlekette kurtuluş yoktur”
Bul
Cevapla

Konu Araçları
Konuyu Paylaş :  
Konunun Linki :  
BBKodu :  
Konu Araçları :

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Celalettin Cerrah Osmaniye Valisi oldu Yeni valiler ve atandıkları iller arachnanthe 0 2.076 12-06-2009, Saat: 8:25
Son Yorum: arachnanthe
  Erdoğan, metro makinisti oldu asi cafe 0 1.596 31-01-2009, Saat: 14:28
Son Yorum: asi cafe
  NÜFUSUMUZ KAÇ OLDU ?? nihanozden 1 2.135 26-01-2009, Saat: 13:40
Son Yorum: arachnanthe
  Üzmez tahliye oldu gamze33 0 1.494 28-10-2008, Saat: 21:43
Son Yorum: gamze33
  CERN'de çalışan profesör kalp krizinden öldü mustafa 0 2.056 08-08-2008, Saat: 2:51
Son Yorum: mustafa

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi