Bir Çift Yürek - Marlo Morgan

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 2.8/5 - 25 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bir Çift Yürek - Marlo Morgan
#1

KİTABIN ÖZETİ :

Amerikalı kadın doktor, sağlıkta koruyucu hekimlik üzerine araştırmalaryapmaktadır. Bir gün Avustralyalı hekim arkadaşı arayarak araştırmalarıile ilgilendiklerini söyler ve kendisini Avustralya’ya davet eder.Buraya ulaştığında ülkenin asıl yerlileri olan ve Aborijin adı verilenkişilerin ayrıma tabi tutulduğunu görür. Bir akşam melez Aborijingençlerinin benzin doldurdukları kutuları koklayarak yürüdüklerini vesonradan bu gençlerden birinin zehirlenerek öldüğünü öğrenir. O gecekendisi de dahil hiç kimse onları durdurmak için parmağınıkımıldatmamıştır. Bu olaydan etkilenerek Aborijinlere yardımçalışmalarına başlar. Bu çalışmaları kısa zamanda yayılarak anakaranınöte yakasında yerleşmiş olan bir Aborijin kabilesinden davet alır.

Nomadik kültürden Aborijinler eşliğinde, kabilenin kendileriniadlandırdıkları şekliyle,”Gerçek İnsanlar”la birlikte dört ay süren veçölü boydan boya katettikleri uzun bir yürüyüşe çıkar. Bu süre boyunca,çölün çorak coğrafyasındaki bitkiler ve hayvanlarla uyum içindeyaşamayı öğrenir. Olağan dışı insanlardan oluşan bu toplulukla birlikteyaptığı yolculukta, bu insanların 50 000 yıllık kültürlerinin felsefesive bilgeliğiyle tanışır.

Macerasının ilk gününden itibaren bu çetin yolculuğun zorlukları ilemücadele etmek zorunda kalır. Dayanıklılığın her gün sınandığı bu zorluyolculukta, karşılaştığı her zorlukla birlikte ruhu da değişime uğrar.Aborijinler onu, büyük bir alçak gönüllülükle kendilerinden biri olarakkabul eder ve onun şefkat dolu öğretmenleri olurlar. Öğretmenlerinden,her insanın eşsiz niteliklerini ve içsel ruhunu takdir etmeyi vekutlamayı öğrenirken bir yandan da güçlü doğal şifa yöntemlerine tanıkolup onların canlılar ile ilgili fikirlerinin ne kadar derin ve anlamlıolduğunu da anlamaya başlar.

Yolculuğu bittiğinde yaşamında derinlemesine değişiklikler olur.Amerika’ya döndüğünde çocuklarının ve yakın arkadaşlarının desteği veyüreklendirmesi ile Avustralya anakarasının yüreğindeki çölde yaşadığıdeneyimlerini yazmaya başlar. Ulaşabildiği her yerde konuşmalar yapar.Yaşamının geri kalanını Gerçek İnsanlardan öğrendiklerini uygulamayaadar.
Cevapla

Konu Araçları
Konuyu Paylaş :  
Konunun Linki :  
BBKodu :  
Konu Araçları :

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi