Boom Boom Boom Geceye Ateş Ediyorum

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 2.45/5 - 11 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Boom Boom Boom Geceye Ateş Ediyorum

Gözlerimden yaşlar süzülüyor,sokakları gördükçe.Çocukları , kedileri , insanları gördükçe.Yaşlar süzülüyor gözlerimden kendi halime üzüldüğümü , ölmeyi bile düşündüğümü görünce.Sokakta onca acı dururken..Sokakta canlar can çekişirken...
Gündüzleri herkes rahat , onları gören yok. Herkeste koşuşturmaca , herkes kendi derdinde (benim gibi) . Gece oluyor yavaş yavaş.Herkes evine gidip sıcak çorbasını içip seriyor kendini koltuğunun üstüne. Ama onlar buldukları bir parça ekmekle , ki bazen onu bile bulamıyorlar; sığıştıkları bir duvar kenarında koca bir hayata inat yaşama mücadelesi veriyorlar.O ufacık elleriyle Allah'a yalvarıyorlar belki de " Annemi , babamı geri ver" diye.Diğerleri ise anneleri ve babaları ile kavga halinde. Kimisi intiharı düşünüyor derdinden. Kimisi ağlıyor. Anlamıyorlar ; anne baba değeri bilmemek onlara lüks, ölümü düşünmek ve ağlamak herşeye onlara lüks.... Dışarıda o ufacık kafaları ve herşeye inat gülümseyen gözleriyle etrafa bakan çocuklar varken acı çekmek bizlere lüks....
Gördükçe o çocukları gecenin karanlığında yapayalnız , vicdanım sızlıyor. Ağlamaklı oluyorum...Ve ben şimdi ; o ölmek isteyenlere , ağlayanlara ateş ediyorum..
İlk engelde pes edenlerin , o ufak çocukları düşünmeyenlerin tam kafasına nişan aldım !!!
"Boom Boom Boom ... Geceye Ateş Ediyorum"
(bu son söz alıntıdır )
her yeni bir gün ; yeni bir umut.!

guzelmıs ateslı sılahlara hayır dıyoruz ama demı sopa ıle vur sen

evet ateşli silahlara hayır . ben sözlerimle ateş ediyorum ama
her yeni bir gün ; yeni bir umut.!

ve çocuklar masumiyetin habersiz bekçileri. çocuk olma isteği büyüdükçe... ve en çok patlayan bombolarla ölen çocuklar kalleş mermilere maruz kalan çocuklar... savaşın çocukları.... yüreğine sağlık

çocuklar...hepimizin en zayıf noktaları...ağlayan çocuklar...savaşta yetim kalan ölen sakat kalan çocuklar...sokağa fırlatılmış çöpten çocuklar...ve onlar ağlarken vicdanlarımızı aklayamadığımız halde sıcak çorbamızı boğazımıza dizilmeden içebilen, yatağa uzanıp güzel rüyalarla uykuyu kutsayabilen biz...bizler de haketmiyor muyuz o kurşunları...düşündürdüğün için sağol...
İleride halkımızın,bunca ibret verici tecrübeden sonra gerçek dindarlarla din tüccar ve aktörlerini birbirinden ayırdedeceğini ümid ederim. Yoksa hep böyle geri ve ezik kalırız (M.Kemal Atatürk)

Konu Araçları
Konuyu Paylaş :  
Konunun Linki :  
BBKodu :  
Konu Araçları :

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi