Borsa Hisse Senedi ve Portföy Takip Programı ( Excell )

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 2.56/5 - 78 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Borsa Hisse Senedi ve Portföy Takip Programı ( Excell )

Merhaba
Excelde kod hatasımı alıyorsunuz yoksa nokta virgül farkından dolayı veriler doğru gelmiyormu.

çalışmayan hatalı olan kısımların ekran görüntüsünü yollarmısınız.

(04-02-2020, Saat: 16:31)arachnanthe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba
Excelde kod hatasımı alıyorsunuz yoksa nokta virgül farkından dolayı veriler doğru gelmiyormu.

çalışmayan hatalı olan kısımların ekran görüntüsünü yollarmısınız.

Merhaba. Yeni hisse ekleme işlemi sırasında run time error alıyordu. Sebebi ise kullandığım Excel in İngilizce olması sebebiyle kodlar İngilizce olarak otomatik dönüşürken sayfa index isimleri Türkçe kalmasından dolayıydı. Böyle olunca hiç bir noktada sheets olarak çağrılan kodlar çalışmıyordu. Şuan sorunu vba de sheets namleri tr den ing ceye cevirerek çözdüm. Başta bu özellikte read only idi ve değişmiyordu. Yani sorunsuz olması için senin kurulu olan exceli diline göre versiyon yapman gerekli duruyor. (tabi çözüm sağlayamayanlar için) genel olarak eline sağlık. (ben de kod içerisinde tr karakter hatası var. Merhaba ancak senin ekran görüntülerinde bu hata yok. Bu hata kodlara kadar ve call command lerine kadar girdiği için hiç dokunmadım.

Merhaba, Elinze saglik.

Ingilizce excel kullananlar icin sheet ve kodlamalari duzeltilmis hali ile bir surum yayinlamaniz mumkunmu acaba?

(06-02-2020, Saat: 16:24)erceste Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba, Elinze saglik.

Ingilizce excel kullananlar icin sheet ve kodlamalari duzeltilmis hali ile bir surum yayinlamaniz mumkunmu acaba?

Bu konuda kodların sahibine danışmak lazım. Belki kendisi daha pratik bir çözüm bulur. Ben sadece anı kurtaracak müdehaleyi yaptım

Tayfun bey ihtiyacı olanlar için yaptığınız düzenlemeyi ekleyebilirsiniz. Yeni versiyonda db yapısında düzenlemeyi planlıyorum.

Konu Araçları
Konuyu Paylaş :  
Konunun Linki :  
BBKodu :  
Konu Araçları :

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 3 Ziyaretçi