Borsa Hisse Senedi ve Portföy Takip Programı ( Excell )

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 2.62/5 - 81 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Borsa Hisse Senedi ve Portföy Takip Programı ( Excell )

merhaba arachnanthe

Geliştirdiğin kodları biraz da kendi ihtiyaçlarıma göre eklentiler yaparak (çoğu excel üstünde raporlamalar) 1 yıldan fazla süredir kullanıyorum. Ancak şuana kadar çözemediğim (daha çok vakit ayıramadığımdan) ciddi iki sorun var. Belki bu sorunları çözmüşsündür umuduyla sana bu mesajı yazıyorum.

1) Protföy listesi uzadıkça ne yazık ki excel çok yavaşlıyor 14 bunun tek çözümü DB ye geçmek. DB versiyonu çıkardınız mı?
2) Bence 1.sinden daha önemli bir sorun, adedi sıfırlanmış olan ve bu sebepten silinen hisselerden dolayı karlılık ve kasa tutarsızlaşıyor. Silme işlemi yapılmadıkça sorun yok çünkü Banka sayfasında yer alan H-I sütünlarında bu değerler ve silinecek olan hisse sayfasındaki toplam kar/zarar bilgileri senin formulasyonunda hala yer almaya devam ediyor. Eğer adedi sıfırlanmış olan hisseleri silmezsek sorun yok ancak bu durumda zamanla 500 tane hisse olur ve excel çakılır. Bu sebepten hissenin silinmesi ve ana sayfdaki karlılık, kasadaki nakit bilgileri tutarlı olmalı. bu durumda Banka sayfasının silme işlemi sonrasında silinen hissenin değerlerini sabit tutan bir yapıya dönüşmesi gerekli . bu excel i DB ye atmış olsak bu sorunlar daha kolay çözülür gibime geliyor.

özellikle 2. sorunu çözebilecek bir fikrin varsa benimle paylaşmanı rica ediyorum.

sevgiler,
Tayfun

Selam arachnanthe yaklasık 3 yıldır excel programınızı kullanıyorum gayet basarılı buluyorum. Bu sene yeni dosya indirip sıfırdan 2021 e ait calısma yapayım dıye dusundum, verı alınıyor ancak ana ekrana fiyatlar gelmıyor. Yardımınızı rıca edıyorum. Bu arada deneme surumunu paylaşırsanız onu da denemek ısterım

(05-01-2021, Saat: 14:03)tayfuncit Adlı Kullanıcıdan Alıntı: merhaba arachnanthe

Geliştirdiğin kodları biraz da kendi ihtiyaçlarıma göre eklentiler yaparak (çoğu excel üstünde raporlamalar) 1 yıldan fazla süredir kullanıyorum. Ancak şuana kadar çözemediğim (daha çok vakit ayıramadığımdan) ciddi iki sorun var. Belki bu sorunları çözmüşsündür umuduyla sana bu mesajı yazıyorum.

1) Protföy listesi uzadıkça ne yazık ki excel çok yavaşlıyor 14 bunun tek çözümü DB ye geçmek. DB versiyonu çıkardınız mı?
2) Bence 1.sinden daha önemli bir sorun, adedi sıfırlanmış olan ve bu sebepten silinen hisselerden dolayı karlılık ve kasa tutarsızlaşıyor. Silme işlemi yapılmadıkça sorun yok çünkü Banka sayfasında yer alan H-I sütünlarında bu değerler ve silinecek olan hisse sayfasındaki toplam kar/zarar bilgileri senin formulasyonunda hala yer almaya devam ediyor. Eğer adedi sıfırlanmış olan hisseleri silmezsek sorun yok ancak bu durumda zamanla 500 tane hisse olur ve excel çakılır. Bu sebepten hissenin silinmesi ve ana sayfdaki karlılık, kasadaki nakit bilgileri tutarlı olmalı. bu durumda Banka sayfasının silme işlemi sonrasında silinen hissenin değerlerini sabit tutan bir yapıya dönüşmesi gerekli . bu excel i DB ye atmış olsak bu sorunlar daha kolay çözülür gibime geliyor.

özellikle 2. sorunu çözebilecek bir fikrin varsa benimle paylaşmanı rica ediyorum.

sevgiler,
Tayfun

evet aslında suanki deneme sürümü db yapısı gibi kurguluyorum fakat uzun zamandır yoğunluktan bitiremedim.
sizide test gurubuna alıyım hem önerilerinizi hemde kendi çalışalarınızı eklerseniz. hemde test versiyonunu incelersiniz

(07-01-2021, Saat: 15:54)karamazowak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Selam arachnanthe yaklasık 3 yıldır excel programınızı kullanıyorum gayet basarılı buluyorum. Bu sene yeni dosya indirip sıfırdan 2021 e ait calısma yapayım dıye dusundum, verı alınıyor ancak ana ekrana fiyatlar gelmıyor. Yardımınızı rıca edıyorum. Bu arada deneme surumunu paylaşırsanız onu da denemek ısterım

sizide test gurubuna aldım ordaki test sürümünü indirebilirsiniz

hocam, kendi aracı kurumumuzdan anlık veya belirli periyodda fiyat güncellemesi yapabilirmiyiz?

aracı kurumunuzun sayfasından veriyi excele alabilrseniz yapabilirsiniz. bunun için kullanıcı adı şifre bilgileri gerekir.

ortak kullanımda olan bir dosyada bunu yapamam bu özel bir durum olur. aracı kurumunuzun size sunduğu web ara yüzüne erişmem gerekir.

Konu Araçları
Konuyu Paylaş :  
Konunun Linki :  
BBKodu :  
Konu Araçları :

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi