Bu Toprak Altında Şehitlerim Var ;

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 2.8/5 - 25 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bu Toprak Altında Şehitlerim Var ;
Icon17 

Basmaya korkarım ayak topraga;
Bu toprak altında şehitlerim var ....
Şan, şeref işlemiş dala,yapraga;
Bu toprak altında şehitlerim var....

Bu Ali, bu Ahmet,bu Halil , bu Dursun ,
Susun aglamayın burada susun,
Her taşın üzerine nazarlık konsun,
Bu toprak altında şehitlerim varr......

Bunlar can erleri, can veren erler ,
Bunları taşımaz topraklar yerler;
Ha desen bir daha canlar verirler ,
Bu toprak altında şehitlerim var......

Bunlar feda etti cocugu, eşi,
Anayı,babayı bacıyı ,kardeşi,
Kararmasın diye yurdun güneşi,

Yurt için vurdular ve vuruldular,
İnsanoğluydular destan oldular,
Kan toprağı ancak bu biçim sular ,
Bu toprak altında şehitlerim var ......

Şehitlik şerefli ,şanlı bir kavram ,
Onunla kazanır topraklar anlam ,
Ağlama gururlan eyy anam_ babam,
SuSKunluĞum aSaLeTimdendir,Her Laf'a vereCek Cevabım var ama;Bir Laf'a Bakarım LaF mı   Diye.. Birde SöyLeyen Bakarım aDam mı  Diye...........

bu şiiri okurken gerçekden insan çok hüzünleniyor paylaşım için teşekkürler
son yaprak düştüğünde ,son ağaç kesildiğinde, son akarsu kuruduğunda paranın yenmediğini anlayacaksınız....

Dizlerimin üzerinde yasamaktansa..Ayaklarimin üzerinde ölmeyi tercih ederim....

(23-01-2009, Saat: 23:15)efsane191905 yazdı: bu şiiri okurken gerçekden insan çok hüzünleniyor paylaşım için teşekkürler

rica ederim biliyorsun ben bir şehit kardeşiyim ve bunu sizlerle paylaşmak istememdeki tek düşüncem sadece bir şehit haberi olunca milletimizin askerlere karşı ilgisi artıyorda neden başka zaman kimsenin aklına gelmiyor bu benim cok kafama takılıyor neden bir gün olsun şehitliklerimizi ziyarete gitmiyorlar yada bir gazilerimize misafirlige gidilmiyor boş boş orda burda gezene kadar bunları yapsak millet olarak ne kaybederiz sadece bir gününüzü harcayın cokmu şey istiyorum inş bunları okuyan sitemizdeki arkadaşlarımız ve ziyaretcilerimiz benim ne demek istedigimi anlamışınızdır..
SuSKunluĞum aSaLeTimdendir,Her Laf'a vereCek Cevabım var ama;Bir Laf'a Bakarım LaF mı   Diye.. Birde SöyLeyen Bakarım aDam mı  Diye...........

şehit kardeşi olduğunu bilmiyordum.çok üzüldüm başınız sağolsun 7. evet haklısın benim dahil kimse şehitlerimizi normal günde anmıyor. zirayetine gitmiyor. kimsenin başına gelmeyince kimse anlamıyor. aslında bu davranışımız hiç doğru değil. ama bizi aydınlattığın için hatamızı görmemize yardımcı olduğun için kendi adıma teşekkür ederim. çünkü onlar oraya eğlenmeye değil bizim namusumuzu vatanımızı korumak için gidip gerekirse canlarını feda ediyorlar bizler için. ama biz onları sadece özel günlerde anıyoruz yada çoğu kişi özel günlerde bile mezarlarına gitmiyor. bundan sonra daha duyarlı olacağımıza emin olabilirsin arkadaşım . . .
son yaprak düştüğünde ,son ağaç kesildiğinde, son akarsu kuruduğunda paranın yenmediğini anlayacaksınız....

Dizlerimin üzerinde yasamaktansa..Ayaklarimin üzerinde ölmeyi tercih ederim....

Konu Araçları
Konuyu Paylaş :  
Konunun Linki :  
BBKodu :  
Konu Araçları :

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi