Burçlar ve Sağlıkları:))

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 2.71/5 - 24 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Burçlar ve Sağlıkları:))
#1

Koç burcu sağlıgı

Koç insanlarında aşırı fiziksel hareketlilik ile acelecilik, telaşlılık ve sinirlilik özelliklerinin bir arada bulunması
ilk olarak yaralanmalara karşı dikkatli olmalarinı, ani hareketlerden uzak durmalarını gerektirmektedir. Kavgacı yapısıda
bedeninin zarar görmesine sebep olabilirbu nedenle koç insanları için en fazla gerekli olan şey sakin bir hayat sürmek, çatışmalardan uzak durmaktır.
Çabuk yorulur ancak kısa sürede kendine gelir.

Koç burcu başı dolayısıyla beyni temis ettiğinden Koç insanlari migren gibi baş ve diş agrılarına ayrıca sinir ve mide hastalıklarına yatkındır.
Bu nedenle beyin hastalıklarına karşı doktor kontrollerinde bulunmalidir. Cinsel isteklerini denetlemeli ve kaçamak ilişkilerden uzak durmalıdır. Aksi halde cinsel hastalıklara yakalanmaları kolaydır.

Doktorlardan uzak durma tavrini abartmamalı, hastalandığında yatağa düşmeden tedavi olmalıdır. Zira yatağa düştükten sonra zor iyileşir.

Boğa burcu sağlıgı

Boğalar enerji doludur. İyi bir vücut yapısına şaşılası bir bünyeye, direnç gücüne ve sabra sahiptirler. Hastalıklara önem vermez doktorsuzda iyileşirler. Kolay hastalanmaz ama hastalanıncada çok zor iyileşirler.
En büyük problemleri kolayca kilo almalaridir. Zira yeme arzularını denetleyemezler. Zayıflayabilmeleri ise çok zordur.

Soğuk algınlığına karşıda dayanıksızdırlar. Özellikle kulak ve burun bölgelerini soğuktan korumaları gerekir. Kulak iltihaplanması ve ses kısılması çokça görülen rahatsızlıklardandır.

Ayrıca vücuttaki hormon dengesinin kontrol altonda tutulması gerekmektedir. Zira dengesinin bozulması BOğa kadınlarındada rahim hastalıklarının ortaya çıkmasına özelliklede kistleşmeye neden olur.
Kadınların yüzlerinde sakal ve bıyık benzeri kılların çıkması erkeklerin kadınsı tavırlar sergilemeye başlaması, bu dengenin bozulduğunu gösterir.

İkizler burcu sağlıgı

Temsil ettiği organlar nedeniyle ikizler insanının özellikle soğuktan baskıcı ortamlardan memuriyetten fikri temele dayanmayan tartışmalardan sitresten ve kirli havadan uzak durmalar, geceleri mutlaka uyumaları, hafif sporlar yapmaları
ve düzenli beslenmeleri gerekmektedir. Aksi halde soğuk algınlıgı ikizlerde bornşite baş, el ve kollarda ağrılara, omuzlarda kireçlenmeye diğer olumsuzluklar bitkinliğe sebep olacaktır.

İkizler için uyku çok önemlidir zira aşırı zihin faliyetleri sinirlerini gerer. Üstelik uyku yitirilmiş zamanlar olarak kabul edip geceleride yaşamak meyilindedirler. Ancak uyksuzluk kendilerini yorgun düşürür buda onlari karamsarlığa sürükler.
Düzenli uyku için çay ve kahve uyarıcılardan özellikle akşamları uzak durmak gerek.

Yengeç burcu sağlıgı

Yengeçler somut bir hastalıkları olmasada kendilerini iyi hissetmez genelliklede karın ağrılarından şikayet ederler. Yengec burcu sindirim sistemini temsil ettiginden bu durum olağandır. Ancak karın ağrıları çoğunlukla psiklojiktir.
Yengeçler çogunlukla karnıyla hisseden insanlardır: Haksızlıklar ve problemler öne karnın etkisini gözterir. Karın ağrıları yediklerimizden değil bizi yiyip bitiren şeylerden dolayıdır sözü sanki Yengeç insanları için söylenmiştir.
Ne bulurlarsa yerler. Çoğunlukla bunlar ağır yemeklerdir. Buda fazla kilolara sebep olur.

Psikosomatik rahatsızlıklara karşıda dayanıksızdırlar. Akcigerler gözler ve rahimde kolay hastalanan organlarıdır. Tansiyonunuda sürekli denetlemekleri gerekmektedir.

Aslan burcu sağlıgı


Aslan insanları güclü bir bedene sahip olduklarından bedensel hastalıkları çabuk atlatırlar. Fakat psikolojik hastalıklara karşı dirençleri azdır. Bu nedenle hayatın güzelliklerini sınırsız olarak yaşama isteklerini denetlemeli gerilimlerden ve aşırı hareketliklerden kaçınılmalıdır.

Aslan burcu kalbi ve kan dolaşım sistemini temsil ettiğinden Aslan insanlar kalp ve damar hastalıklarına yatkın olurlar. Bu nedenle çok sevmelerine rağmen kırmızı etten yüksek kolesterolden ve sinirli davranışlardan uzak durmaları tavsiye olunur . Ayrıca çocukluktan itibaren eğik oturmaktan ve ağır yük kaldirmaktan sakınmaları gerekir.
Zira omurgaları ve omurilikleri hassas bölgeleridir. Bel fıtıgı ve kambur illetlerine yakalanmaya yatkın olurlar.

Başak burcu saglıgı

Başaklar fiziksel yada biyolojik nedenlerden daha fazla duygusal sebeplerle hastalanırlar zira hasas bir yapıları vardır. Mutlu iseler ve gelecekleri hakkında endişeleri yoksa kolay hastalanmazlar. Başkalarına yardım ediyorlarsa kendi sıkıntılarını unuturlar.
Temiz hava ve çevre değişikliği ve seyahat sağlıklarını kazanmak veya sağlıklarına kavuşmak yönünden önemlidir. Ancak gezmeyide sevmezler.

Başaklar genellikle hastalık hastası olarak kabul edilir. Genellikle ya kendileri yahut cocukları için hastaneleri veya psikologları dolaşır dururlar.

En hasas organları sindirim ve boşaltım orgranları olduğundan sağlıklı beslenme konusunda özen göstermeleri gerekmektedir. Ayrica gergin yapılarını rahatlatacak uğraşlar edinmeleri önerilir.

Terazi burcu sağlıgı

Terazi insanları soğuk algınlığına migren ve benzeri baş ağrılarına, bel ve omurga ağrılarına, sinir bozukluklarına yatkındır. Böbrekleri ve ciltleride aşırı hassastır. Soğuktan korunmamaları nedeniyle sıklıkla sesleri kısılabilir. Anjin başta olmak üzere bogaz hastalıklarına yakalanabilirler. Boyun tutulması ve bel fıtığıda terazilerde çokca görülen hastalıklardandır.
Bu nedenler ani hareketlerden düzgün ve rahat olmayan yataklardan sakınmalıdırlar.

Börekleri ve cinsel organlarıda hastalıga yakındır.

Çok narin değildirler ancak en basit rahatsızlık halinde bile mızmızlanırlar ve doğruca yatağa girerler. Hastalıklarının en önemli ilacı dostlarının ziyareti, sevgi ile muamele edilmesi ve moralinin düzeltilmesidir.

Ağır yemekler, tartışmalar özellikle özel hayatının eleştirilmesi ve hareketsiz bir yaşantı hastalıkalara davetiye çıkarır.

Akrep burcu saglıgı

Akrep insanına gereken biraz kanaat biraz hoşgörü biraz merhabet biraz bağışlama normal bir hayat uyku ve dinleme gibi temel ihtiyaçların karşılanmasıdır.

Bu dünyanın verebileceği herşeyi almak ister bunun içinde fiziksel ve manevi kaynaklarını acımasızca harcarlar. Olmayacak hedefler yüzünden sürekli huzursuz olması, insanların en basit olumsuzluğunu abartarak gerginleşmesi sinirlerinin yipranmasına sebep olur. Bunun sonucu olarak baş ve karın ağrıları ile başı dertedir.

Onları huzursuz eden bir diğer husus gizli ilimlere duydukları meraktır bu yüzden büyülerle iç içe yaşarlar.

Cinsel açlıklarıda çoğunlukla bu organlarının hastalanmasına sebep olur. Vücudun ateş sisteminde problemler yaşayabilir. Ancak yenilenme yetenepi sayesinde çabuk iyileşirler.

Yay burcu sağlıgı

Sağlıklı bir beden yapıları ve güçlü bir bünyeleri vardır. Yaylar için temiz hava ve doğa ile baş başa kalmak çok önemlidir. Yaratılış karakterleri olarakta gezmeye meyillidirler.

Yay burcu kasları ve vücudun eyleme yönelik orgranlarını temsil ettiğinden aynı zamanda mafsal iltihabına siyatiye romatizmaya hazımsızlığa ve yağ birikimine meyyal olduğundan bedensel ve zihinsel olarak hareketli olmalıdır. Ağır yiyeceklerden ve içeceklerden kaçınmalıdır.

Oğlak burcu sağlıgı

Oğlakların en önemli problemleri elinde bulunanla yetinmemektedir. Bitip tükenmek bilmeyen emelleri, kendi arzuladıkları yerde başkasının bulunmasına duydukları haset nedeniyle sürekli endişeli sürekli kızgındırlar. Bu da psikolojik yönden kendilerini yipratır. Ruh sağlıkları bakımından azla yetinilmeleri önerilir.

İkinci önemli problemleri dişleri ve dizleri ile ilgilidir. Özellikle dişleriyle ilgilenmesi gerekir. Aksi halde kabir gazabına benzetilen diş ağrıları bitmez. Ayrıca romatizmadan da korunmaları ağır yemeklerdende kaçınmaları gerekir çünkü hazım zorluğu çeker ve kola kilo alırlar aldıkları kiloları iyade etmeleri ise çok zordur.

Kova burcu sağlıgı

Ayak ve bilek kemileri hassastır. Varis tehlikesi taşırlar. İleri yaşlarda damar sertliğine yakalanabilirler. Bu nedenle yiyeceklerine dikkat etmeleri ve açık ve temiz havanın egemen olduğu doğada gezinti yapmaları tavsiye edilir.

Uranus sinir sistemini temsil ettiğinden gerilimli yapıları vardır. Zaman zaman meydana gelen gerilim boşalması hallerinde insanları kırmamaya dikkat ederlerse iyi olur.

Zira sınırlı sayıdaki dostlarınıda kaybedebilirler. İnsanlarla yakın ilişki kurmaları ruhsal sağlıklarına yararlı olacaktır. Ancak Kovalar zaten sağlıgına çok dikkat eder, yaptığı işi abartip vücuduna zarar vermez

Balık burcu sağlıgı

Kol ve bacakları hastalığa en yatkın organlarıdır. Cigerleri ve gözleride hassastır. Güneş gözlüğü kullanmaları yararlıdır. Pek güçlü değillerdir. Enerjilerinin çoğunuda hayal kurmak için harcarlar. Ruhsal durumu iyi ise kolay hastalanmaz. Kötü ruh hali ise tüm direncini yok eder. Depresyon oluşturur. Konuşmak balıkların ruhsal durumunu düzletmek için en kolay yoldur. Bu durumda onunla ilgilenen kişinin iyimser biri olması gerekir.

Geceleri iyi uyumalu temiz hava almalı dikkatli beslenmeli ayrıca hassas ayaklarını soğuktan koruması tavsiye edilir
Cevapla

Konu Araçları
Konuyu Paylaş :  
Konunun Linki :  
BBKodu :  
Konu Araçları :

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
:D Burçlar ve İsimler gr££n 0 2.780 06-03-2011, Saat: 17:56
Son Yorum: gr££n
  Burçlar Nasıl Özür Diler gamze33 9 5.691 10-10-2008, Saat: 3:39
Son Yorum: mustafa
  Aşk ve Burçlar mustafa 7 7.218 23-09-2008, Saat: 17:25
Son Yorum: gr££n
  burçlar ve gizli yönleri elifnas 3 3.044 12-09-2008, Saat: 13:10
Son Yorum: mustafa
  burçlar ve şirleri:):):) elifnas 1 1.971 04-04-2008, Saat: 12:06
Son Yorum: GİZEMLİ

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi