Cerrah Tess Gerritsen

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 2.42/5 - 19 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cerrah Tess Gerritsen
#1

İsmet Zeki Eyüboğlu, 60'lı yıllarda yayınlandığı sırada ilgiyle karşılanan bu çarpıcı incelemesini yeni örnek ve açıklamalarla geliştirirken, divan şiirinde somut olan ve insani içerik taşıyan bir sevginin yalnızca erkeğin erkeğe aşkında evrensel düzeye çıkabildiğini sergiliyor. Tanrısal simgelere sığınarak dile getirilen bu sevginin kaynağının, muhyiddin arabi'de açıklandığını ortaya koyuyor : ''Tanrı bana sevgiden, sevişmeden duyduğum en derin tat içinde, boşalma sırasında, güzel bir kadın olarak görünür''

Osmanlı divan şiirinin kurucusu Ahmed Paşa'dan, son divan şairi Şeyh Galib'e; Avni'den Muhibbi'ye; Zati'den Hamamizade İhsan'a; Baki'den Şeyhülislam Yahya'ya; Necati'den Nedim'e sürdürülen geleneğin sonucu çok açıktır : ''divan şiirinde gerçek sevgi, erkeğin erkeği sevmesidir. öteki sevgi soyuttur.''
Kitap Açıklaması :
Bu romanın her satırından kan sızıyor... Kitaba adını veren, planlı ve kanlı katil Cerrah gerilimi her an ayakta tutuyor.
Dr. Catherine Cordell Savannah’ da seri cinayetler işleyen bir katilinvahşi saldırısına uğramıştır. Saldırgandan onu silahla vurarakkurtulmayı başarmıştır. Şimdi Boston’ dadır. Ancak başka bir katil bukentte de gerilim yaratmaktadır. Kadınların rahimlerini kesip alan vekorkunç işkencelere tabi tutan adama Cerrah adı verilmektedir.Catherine Cordell birdenbire bu katilin de hedefi haline gelecektir.
Çok satanlar listesinin müdavimlerinden Tess Gerritsen’ in insanbedenini ve ruhunu en ince ayrıntısına kadar tarif ettiği tıbbî gerilimromanlarından beşincisi olan "Cerrah", inandırıcı kahramanları,sürükleyici diyalogları ve sürekli tırmanan gerilim duygusuyla bu türüsevenlerin hayran olacağı tarzda bir roman. Doğan Kitap’ ın yılıngerilim romanı olmasını beklediği "Cerrah"da Gerritsen tıpkıkahramanının neşterini kullandığı gibi kalemini ustaca oynatıyor.
Cevapla

Konu Araçları
Konuyu Paylaş :  
Konunun Linki :  
BBKodu :  
Konu Araçları :

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  HASAT - Tess Gerritsen stgvn 0 1.696 16-09-2007, Saat: 2:41
Son Yorum: stgvn

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi