Dünya'nın Falına Bakalım

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 2.9/5 - 21 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dünya'nın Falına Bakalım
#1

Dünyanın falına baksak...Yıl 2027...Dünya'yı 20 yıl içinde neler bekliyor...siyasi, ekonomik, toplumsal, çevresel açıdan değerlendirirsek??? Sizce nasıl bir tablo görünüyor dünyanın falında...Yorumlarınızı alayım..
İleride halkımızın,bunca ibret verici tecrübeden sonra gerçek dindarlarla din tüccar ve aktörlerini birbirinden ayırdedeceğini ümid ederim. Yoksa hep böyle geri ve ezik kalırız (M.Kemal Atatürk)
Cevapla
#2

Aslıcım bu konuda tek yapamıyacağım yorum siyasi olur herhalde.Dünyadaki ve Türkiyede ki siyasi istikrarsızlık zaten gözler önünde.Her an herşey olabiliyor.Ama ülkemizdeki bu çalkantılı durum o yıllara da yansıyacak,değişmiyecek...Ekonomi de aynı şekilde buna paralel olarak gidiyor.Herzamanki gibi paranın mutlak gücü hakimiyetini koruyacak.Mali gücü yüksek ülkeler ekonomiye,siyasete damgalarını vuracaklar...Toplumsal çöküş daha fazla olacak...Kargaşa,savaşlar kapıda bence...Ama bu durumlara göre toplumsal uyanış olur mu bilmem,bence olmaz...Çevresel olarak da malum herşey kötüye gidiyor....Ve ne acıdır ki bile bile herkes bu duruma göz yumuyor...Kısaca benim nazarımda güzel günler ne dünyayı ne de bizleri bekliyor...
[Resim: 7903atamizindeyizby5hs7ii4.jpg]

“Bir memlekette; namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memlekette kurtuluş yoktur”
Bul
Cevapla
#3

valla bugün petrol yarın temiz su kaynakları mı insanların birbirini öldürmelerine sebep olacak, biraz öyle görünüyor. Pek çok hayvan türü yok olacak ve hepsinin belgesel kayıtları ve fotoğrafları dışında torunlarımıza gösterebileceğimiz bir sanallıktan ibaret olacaklar. Yani dünya iyiye gitmiyor ve 20 yıl sonra keşke güllük gülistanlık bi tablo çizebilseydim ama falda çıkmamış maalesef.
Daha çok insan açlık çekerken ve çocuklar ölürken zenginler artık daha çok zengin olacak ve su kıtlığı yüzünden kısıtlı tarım alanlarında yetişen ürünlere tabii ki fahiş fiyatlarla ancak zenginler alabilecek. Yağma, talan hırsızlıklar, suçlar artacak. Büyük şehirlerin asayiş problemi artacak. Yağmur ormanları belki de tamamen yok olmuş olacak. Kar artık hiç bir yere yağmıyor olacak. Şimdiki kadar demokratik ve liberal olamayacak belki de ülkeler.Çünkü kıt kaynaklar artık hiç olmadığı kadar kıt olacak ve hükümetler müdahle ve kısıtlama zorunda kalacaklar, serbest piyasa tarihe karışacak...Bi taraf fakirlikle mücadele ederken diğer taraf çılgınca bir safahat içinde olacak.Tıpkı şimdiki gibi hatta daha da kötü olacak.
Yada
Önümüzdeki günlerde bütün ülke liderleri bir araya toplanıp çevre sorunlarını gerçekten geleceği düşünerek gündelik çıkarları bir kenara koyup konuşacaklar mesela. Ve artık savunma sanayiine,gereksiz teknolojik ıvır zıvıra aktarılan paraların kısılarak çevreyi koruma ve tahribatı onarma amaçlı ortak bir fonda toplayarak ortak hareket etme kararı verebilirler. Karbon içeren yakıtların kullanınmı kısıtlayıp, uçak seferlerini en düşük seviyeye indirip,sigara ve araba üretimini tamamen durdurup, evlerde ve sanayide zorunlu enerji tasarrufu kararı alabilirler. Ve 20 yıl sonra dünya şimdiki gibi dumandan boğulma durumundan yeniden nefes alır hale gelir ve torunlarımız çok daha temiz ve barışçıl, sevgi dolu bir dünyada yaşarlar ve tarihi öğrenirken bizlerin dünyayı kurtarmak için yaptığımız özverileri öğrenip bizlere minnet duyarak onlara bıraktığımız bu güzel dünyayı daha da güzelleştirmek için çabalıyor olurlar.
Sevgiyle kalın, bir gün sizi nasıl anmalarını istiyorsanız öyle yaşayın...
İleride halkımızın,bunca ibret verici tecrübeden sonra gerçek dindarlarla din tüccar ve aktörlerini birbirinden ayırdedeceğini ümid ederim. Yoksa hep böyle geri ve ezik kalırız (M.Kemal Atatürk)
Cevapla
#4

http://www.hepimizbiriz.com/forum/gelece...-2118.html burdakı lınk yeterlı sanırım cok guzel yazmsıslar
Cevapla
#5

ben şahsi fikirleri sormuştum ve o yazıyı okudum. dünya açısından bakın istedim...teşekkürler
İleride halkımızın,bunca ibret verici tecrübeden sonra gerçek dindarlarla din tüccar ve aktörlerini birbirinden ayırdedeceğini ümid ederim. Yoksa hep böyle geri ve ezik kalırız (M.Kemal Atatürk)
Cevapla

Konu Araçları
Konuyu Paylaş :  
Konunun Linki :  
BBKodu :  
Konu Araçları :

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Dünya Financial Times (FT) gazetesinin bu karikatürünü konuşuyor arachnanthe 0 1.844 18-06-2010, Saat: 13:13
Son Yorum: arachnanthe
  Dünya eriyor asi cafe 0 1.499 18-12-2008, Saat: 11:31
Son Yorum: asi cafe
  31 ekim dünya tasarruf günü nefemis 0 1.863 30-10-2008, Saat: 1:20
Son Yorum: nefemis
  Sınırötesi Harekata Dünya Nasıl Bakıyor civanpercemi 0 1.356 25-02-2008, Saat: 22:01
Son Yorum: civanpercemi
  Tüm dünya TSK dan niçin korkuyor? arachnanthe 0 2.208 07-11-2007, Saat: 1:17
Son Yorum: arachnanthe

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi