Doğalgaza büyük zam

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 2.56/5 - 18 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Doğalgaza büyük zam

Doğalgaza büyük zam
Konutlarda kullanılan doğalgaza yapılan zam cep yakacak
BOTAŞ, bugünden geçerli olmak üzere, konutlarda kullanılan doğal gaz fiyatına yüzde 22.50, sanayide kullanılan doğal gaza da yüzde 22 oranında zam yaptı.

BOTAŞ Genel Müdürlüğünden 02.00 de yapılan yazılı açıklamada, Yüksek Planlama Kurulunca enerji KİT'lerinde 1 Temmuz'dan itibaren maliyet bazlı fiyatlandırma mekanizmasına geçilmesinin kararlaştırıldığı hatırlatıldı.

Açıklamada, bu çerçevede yapılan hesaplamalar sonucunda, doğal gaz satış fiyatlarının bugünden geçerli olmak üzere konutlara yüzde 22.50, sanayiye yüzde 22 oranında yansıyacak biçimde artırıldığı belirtilerek, şunlar kaydedildi:

'Söz konusu fiyat artışında, döviz kurunda özellikle son bir ay içinde meydana gelen hızlı artışların yanı sıra, petrol ve petrol ürünleri fiyat ortalamalarına endeksli olan doğal gaz alım fiyatlarının, petrol fiyatlarındaki artışlardan 6-9 ay geriden etkilenmesi ve geride bıraktığımız 6-9 aylık dönemde petrol fiyatlarının uzun süre rekor seviyelerde seyretmesi etken olmuştur.'
[Resim: 7903atamizindeyizby5hs7ii4.jpg]

“Bir memlekette; namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memlekette kurtuluş yoktur”
Bul

acaba bu ülkede bazı şeylerin ucuzladığını görebilecekmiyiz

(hiç umudum yok ama neyse)
Bakmayın çevremi kuşatanlara;
Hüznün, yalnızlığın yazarıyım ben !
Bul

yakında ymeyin içmeyin duş bile almayın yaşıyabilen böyle yaşasın yaşayamayan zaten ölsün diyecekler
Zar Atmam Şansa İnanmam Ortada Bir Şans Varsa Onuda Ben Yaratırım...

müjdem olsun elektiriğe de yakında %10 geliyor,valla ben az buldum bu oranı şöyle %20-30 olsaydı daha iyiydi,az bile bu bize,durmak yok yola devam14
[Resim: 7903atamizindeyizby5hs7ii4.jpg]

“Bir memlekette; namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memlekette kurtuluş yoktur”
Bul

Konu Araçları
Konuyu Paylaş :  
Konunun Linki :  
BBKodu :  
Konu Araçları :

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  İki büyük yatırımcı Türkiye'ye gelecek asi cafe 0 1.281 13-02-2009, Saat: 12:35
Son Yorum: asi cafe
  Cumhuriyet tarihinin en büyük ihalesi asi cafe 0 1.236 19-01-2009, Saat: 11:40
Son Yorum: asi cafe

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi