Forum Kuralları

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 2.74/5 - 19 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Forum Kuralları
#1

1. Bu site gönüllü ve amatör katılım anlayışıyla fikir alış-verişi ve paylaşımlarda bulunulması için kurulmuştur. Amaç dışı kullanma girişiminde bulunanlar forumdan süresiz uzaklaştırılır.

2. Üye olurken Türkiye Cumhuriyeti edep ve ahlak anlayışına uymayan isimler, mail adresi ile kayıt, reklam amacı güden ya da hiçbir anlam içermeyen maksatsız yazılmış isimler seçilemez. Bu isimler yöneticiler tarafından görüldüğünde anında forumdan silinebilir. Avartar (üye resmi) ve imzalarda dini, siyasi simgeler ve genel ahlaka uymayan resimler kullanılamaz. Eğer bu kural çiğneniyorsa, üyenin kullandığı resim silinir ve resim ekleme hakkı alınır.

3. Forumda ki her mesajı yöneticilerin görmesi mümkün olmayabilir bu yüzden yazılan her mesajdan, mesaj sahibi sorumlu tutulacaktır.

4. Siyasi propaganda, din, dil, ırk ayrımına yönelik mesajlar, genel ahlaka aykırı küfürlü yazılar yazılamaz. Aynı şekilde, başka bir üyeyi ya da üçüncü bir şahsı küçültücü, hakaret içeren ya da kışkırtıcı yazılar yazılamaz. Gerek diğer üyelere gerekse yöneticilere karşı Laubali üslup kullanan üyeler forumdan uzaklaştırılır.

5. Site katılımcıları yeni bir konu başlığı açmadan önce o konunun sitede mevcut olup olmadığını "arama" yaparak kontrol etmelidir. Aynı isimli veya aynı tartışmaları içeren konular açılamaz. Ayrıca tek bir konu altında (mesaj sayısını arttırmak amaçlı) ardı ardına mesaj atmak yasaktır! Eğer unuttuğunuz ve mesajınıza eklemek istediğiniz bir şey var ise, bunu ilk mesajınızı değiştirerek ilave edebilirsiniz.

6. Açılan konuyla alakasız yazılan, sadece gülümseme ya da alıntı kullanılan mesajlar silinir. Mesaj yazımında Türkçe kullanımına mümkün olduğu kadar dikkat ediniz Türkçede bulunmayan karakterlerin Türkçe kelimeler içerisinde kullanılması yasaktır. Türkçemize sahip çıkalım bu kurala uymayan mesajlar yönetici inisiyatifinde ve uyarılarak düzenlenir ya da silinir.

7. 18+( adult, porno, erotik ) içerik göndermek kesinlikle yasaktır bu kurala uymayan üyeler cezalandırılır

9. Forumda mp3 yayımlamak ve linkini vermek kesinlikle yasaktır bu kurala uymayan üyeler cezalandırılır

10. forumda hack ile ilgili program vermek hack anlatımı yasaktır bu kurala uymayan üyeler cezalandırılır

11. Yöneticiler, yazılan yazının konuyla ilgili olmayan bir bölümde yazıldığına ya da kurallara aykırı olduğuna karar verirlerse, yazıyı uygun bölüme ya da çöpe taşır. Yöneticiler tarafından konunuz kilitlenmiş ya da çöpe taşınmışsa, konu altında gerekçesi yazılır. İtiraz amaçlı forum içinde herhangi bir bölümde kesinlikle konu açılamaz. Herhangi bir itirazınızda, Özel Mesaj yoluyla yöneticilerle iletişim kurmalısınız.

12. Her ne konu da olursa olsun, tartışmalara ve eleştirilere yön veren konular açmak mesajlar göndermek yasaktır. Üyeler kendi aralarındaki tartışmalar için forumu kullanamaz.

13. Mesaj yazarken büyük harf kullanmak bağırmak anlamına gelir ve bağırmak bir saygısızlık örneğidir, bu yüzden bu tür konular mesaj sahibine bildirilmeden ya da düzenlenmeden bölüm yöneticileri tarafından çöpe taşınır. Tekrarında ve ısrarla devamında üye cezalandırılır.

14. Yeni bir konu açarken konu başlığını, konunun içeriğini ifade edecek şekilde seçmeniz gerekir. "yardım, lütfen" gibi konu içeriğini ifade etmeyen başlıklar, sembol kullanılarak açılan başlıklar bölüm yöneticileri tarafından silinebilir.

15. Forum yöneticilerine bildirilmeden, imza, avartar, tanım ya da forumlarda veya mesaj eklerinde, linklerde reklam amaçlı site adresi yayınlanamaz

16. Kuralları okumamak, uymamak için bahane sayılamaz. Burada bulunan her üye bu kuralları okumuş varsayılır.

17. Yöneticiler haricinde hiçbir üye bir diğerine uyarı yapamaz. Bir üyeyle ilgili şikâyetiniz var ise yöneticilere bildirin.

18. Site kuralları değiştirilebilir ya da yeni kurallar eklenebilir. Eklenen veya yenilenen her kural geriye dönük işleyebilir.

19. Site yönetiminin aldığı kararları tartışmak yasaktır. Hiç bir üye bir yöneticiden hesap soramaz ve laubali mesajlar atamaz. Kural çiğneyen cezasına razı olur.

20. Site yönetimi isterse bir üyeyi geçici ya da kalıcı olarak siteden uzaklaştırabilir. Özel mesaj atmasını foruma mesaj yazmasını, imza ya da avartar kullanmasını engelleyebilir. Bunları geçici olarak yapabileceği gibi kalıcı da olabilir.


21. Başka Forumlara üye veya kullanıcı toplamak için yazılan reklam mahiyetinde yazılar YASAKTIR. Bu şekilde davranan üyelerin üyelikleri silinecektir!

22. Üyelerin verdiği adreslerde bulunan dosyalar veya resimler üyelik gerektirecek şekilde ise ve kullanıcılar üye olmadan bu bilgileri alamıyorsa ilgili linkler kural dışı değerlendirilir ve kaldırılabilir! Ayrıca verilen linklerde kullanıcıları sıkıntıya sokacak şekilde script barındıran siteler görülen lüzum üzerine kaldırılabilir!

23. Forum üzerindeki Email veya PM (ÖM) sitemini kullanarak ASLA ticari çıkar amaçlı mesaj GÖNDERİLEMEZ! Yönetim ticari olarak kullanım veya kural dışı kullanıma yönelik şikâyet aldığı veya gerekli gördüğü durumlarda PM'leri (Özel Mesajları) okuma hakkına sahiptir.

24. İmza alanlarına her türlü forum linki veya üyelik isteyen ticari site linki yazılamaz. Maksimum 400 karakter kullanılabilir

Saygılarımızla
http://www.hepimizbiriz.com yönetimi


Konu Araçları
Konuyu Paylaş :  
Konunun Linki :  
BBKodu :  
Konu Araçları :

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi