"Gökten zembille inmedim"

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 2.5/5 - 16 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Gökten zembille inmedim"
#1

Başbakan Erdoğan AKP Ankara adaylarını tanıttı...
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin sıradan bir ülke olmadığını tüm dünyanın artık bilmek durumunda olduğunu ifade ederek, ''Türkiye, akıntıya kapılan, rüzgara göre yol alan bir ülke değil, akıntıya yön veren, rüzgara rota çizen, gerektiğinde fırtınalar dahi estiren bir ülkedir'' dedi.
Erdoğan, partisinin Ankara belediye başkan adaylarının Atatürk Spor Salonu'ndaki tanıtım toplantısına katıldı. Erdoğan, Ankara'nın; Anadolu'nun, Türkiye'nin, Kurtuluş Savaşı'nın, milli mücadelenin kalbi olduğunu vurgulayarak, ''Ankara, ülkemizin, milletimizin,cumhuriyetimizin başkenti. Başkentimizin her semtine, mahallesine, sokağına yürek dolusu selamlarımı gönderiyorum'' dedi.
Bundan 86 yıl önce Cumhuriyet'in ilanından hemen önce 13 Ekim 1923'te Ankara'nın başkent ilan edildiğini anımsatan Erdoğan, O gün 30 bin nüfuslu kasaba olan Ankara'nın, bugün 4 milyonu aşan nüfusuyla çağdaş bir kent olduğunu kaydetti.
Kurtuluş Savaşı ile Ankara'dan tüm Türkiye'ye dalga dalga yayılan bir kahramanlık destanı yazıldığını belirten Erdoğan, şöyle devam etti:
''Cumhuriyetimizi ilan ettik, o andan itibaren yeni bir mücadeleye başladık. Nedir bu mücadele? Bu mücadele kalkınma mücadelesidir, bu mücadele çağdaş uygarlık seviyesinin üzerine çıkma mücadelesidir, bu mücadele yeniden güçlü, yeniden büyük, yeniden saygın bir Türkiye inşa etme mücadelesidir.
Bizim, Kurtuluş Savaşı'nda kazanmaktan başka bir seçeneğimiz, kazanmaktan başka bir alternatifimiz yoktu. 'Ya istiklal ya ölüm' dedik ve tarihte görülmedik bir destan yazdık.
Aynı şekilde kalkınma mücadelesinde de bizim kazanmaktan başka bir seçeneğimiz yok. Türkiye'yi Atatürk'ün ifade ettiği muasır medeniyetler seviyesine çıkarmaktan başka bir seçeneğimiz yok. Bunu illa başaracağız.
Türkiye'yi dünyanın en güçlü ülkeleri arasına sokmaktan başka seçeneğimiz yok. Türkiye'nin ekonomisini büyütmekten, güçlendirmekten başka seçeneğimiz yok. İşte biz, bu ruhla, bu coşkuyla, bu heyecanla yolumuza devam ediyoruz. AK Parti olarak, bütün teşkilatımızla, bütün vatandaşlarımızla, bütün yol arkadaşlarımızla birlikte azim ve kararlılıkla yola devam ediyoruz.
Şunu tüm dünya artık bilmek durumundadır: Türkiye, ülkelerden bir ülke değildir. Türkiye, sıradan bir ülke değildir. Türkiye, öz güveni yüksek, itibarı yüksek, saygınlığı yüksek bir ülkedir. Türkiye, akıntıya kapılan, rüzgara göre yol alan bir ülke değil, akıntıya yön veren, rüzgara rota çizen, gerektiğinde fırtınalar dahi estiren bir ülkedir. Türkiye, gündemin arkasına takılıp giden bir ülke değildir, gündem belirleyen bir ülkedir. Türkiye başkaları ne der diye düşünen değil, 'Türkiye ne der?' sorusunu tüm dünyanın zihninde var eden bir ülkedir.''
-''EDİNDİĞİMİZ RUH''-
Erdoğan, ''Bizim Çanakkale'den aldığımız ruh budur, bizim Kurtuluş Savaşı'ndan edindiğimiz ruh budur'' dedi.
Başbakan Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:
''Biz milletimizin onurunu bugüne kadar çiğnetmedik, bundan sonra da asla çiğnetmeyeceğiz. Zaman zaman birileri çıkar, sağda solda yazılı görsel medyada, birilerinin, Türk'ün ve Türkiye'nin dışında avukatlığına soyunabilir ama biz diyoruz ki 'işte hizmet işte millet'. Bizim farkımız bu.''"Milleti aldatacaklarını zannediyorlar. Bu oyunlara gelmeyiniz. Yolsuzluk, yoksulluk, yasaklar bu ülkede kimlerin döneminde olduğu benim milletim bilir.
Doğalgazda ciddi adımlar atıldı. Ve ağı her gün genişliyor. Anamuhalefetin lideri diyor ki geçen yılki zamları ne yapacağız. Ben müjdeli haber derken petrol fiyatları sebebiyle olan düşüşü kastediyorum. Onlar doğalgaza yapılan zammı söylüyor. Dışa bağımlı olduğumuz konuda zam varsa o zammı yapmak zorundayız demiştik. Biz neden milletimizi aldatalım? Vatandaşımız bizi anlayışla karşılayacaktır. Biz enflasyonun o zulmeden anlayışına vatandaşlarımızı feda etmedik. Biz karşılıksız para basmayan tek hükümetiz. Bunun anlamı vatandaşın cebindeki parayı almaktır.Bunlar vatandaşın cebindekine göz diktiler. Gerekirse biz zammı da yaparız. petrol fiyatı yükselirse bunda benim yapacağım bir şey yok.
Türkiye'nin stratejik sonucunu ortaya koyacak ne yaptınız. barış için gelişme için ne yaptınız. Şu ülkede şu Ankara'da göstereceğiniz kaç eseriniz var. Burada belediye başkanlığı yaptınız nerede eserleriniz. Bunların üzerine çok fazla konuşmaya gerek yok. Her şey ortada.
18 yaşımdan beri siyasetin içindeyim. Ben Başbakanlık koltuğunu gökten zembille inmedim. Melih Kardeşim Ankara'da ben İstanbul'da seçildik. Ve bu iki şehrin görünümünü değiştirdik.
CHP İstanbul'a ithal bir aday gösterdi. Gitmiş inşaat şantiyesinde çamur bulmuş onu gösteriyor. O şehrin sen geçmişini bilsen nereden nereye geldiğini bilsen öyle konuşamazsın. Şimdi Ankara'nın geçmişini düşünün. Altındağ'ı, Keçiören'i, havaalanı yolunu, Sincan'ı.. Onlara Fatih Sultan Mehmet gibi diyorum: "Bizim fiilimizin ulaştığı yere onların hayali bile ulaşamaz." Bülent beyle Çankaya da yeni bir değişimi yaşayacağız. Oraya da yeni bir soluk ve değişim getireceğiz."
Zar Atmam Şansa İnanmam Ortada Bir Şans Varsa Onuda Ben Yaratırım...
Cevapla

Konu Araçları
Konuyu Paylaş :  
Konunun Linki :  
BBKodu :  
Konu Araçları :

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi