Gönülsüz evet

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 3.18/5 - 22 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gönülsüz evet
#1

Üç dönemlik Belediye Başbakanlığı sırasında hayli yıpranması, yolsuzluk iddiaları, AKP teşkilatıyla iyi olmayan ilişkileri ve son olarak CHP'li Kemal Kılıçdaroğlu ile girdiği düellodan puan kaybıyla çıkmasına rağmen Erdoğan Gökçek'te karar kıldı.

Bu seçim Ankara kulislerinde 'Mecburen Gökçek'le yola devam" denildi yorumlarına neden oluyor...
Peki Erdoğan'ı istemeye istemeye de olsa Gökçek'i yeniden aday göstermeye iten zorunluluklar nelerdi?


İşte en büyük nedenler..

1-Erdoğan'ın Gökçek'ten daha güçlü bir aday bulamaması...
2-Melih Gökçek’in aday yapılmaması durumunda Saadet Partisi ya da bağımsız olarak adaylığını koyup AKP’nin Ankara’da oylarını bölme korkusu..
3. Adaylık için isimleri geçenlerin de Ankara'da AKP'yi sürükleyecek isimler olmaması...
4. AKP'nin son MYK’sında yapılan oylamada 19 üyeden 10’unun Gökçek’i desteklemesi.

ERDOĞAN GÖKÇEK'TEN KORKTU

CHP Çankaya Belediye Başkan aday adayı Yüksel Işık, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Melih Gökçek’i tekrar Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak açıklamasını, “korkunun muhafazakarlığı” olarak yorumladı. Işık, “Sayın Başbakan’ın, değiştirmeyi göze alamadığı Gökçek’i savunmak için Esenboğa yolundaki değişimi örnek göstermesi, Ankara’nın hazin durumuna işaret etmektedir” dedi.CHP Çankaya Belediye Başkan aday adayı Yüksel Işık, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın AKP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığına Melih Gökçek’i aday göstermesi üzerine bir açıklamada bulundu. Çankayalıların öncülüğünde Ankaralıların Gökçek’i “tarihe gömeceğini savunan Işık, “Başbakan’ın korkusu Ankaralılar için fırsattır. Başbakan’ın AKP’nin Ankara adaylığına ilişkin açıklamasını baştan sona kadar dinledim. Açıklamanın tümüne bir çaresizlik hakimdi. Sayın Başbakan’ın, değiştirmek istediği Gökçek’ten korktuğunu her hareketiyle gösterdi. Türkiye’de yüzde 47 ile iktidar olmuş bir Başbakan’ın Ankara’daki Gökçek hükümranlığından korkmuş; korkunun muhafazakarlığıyla davranarak Gökçek’i yeniden aday göstermek zorunda kalmıştır” dedi.
Başbakan Erdoğan’ın değiştirmeyi “göze alamadığı” Gökçek’i savunmak için; alt geçitleri, üst geçitleri ve Esenboğa yolundaki değişimi örnek göstermesinin, Ankara’nın “hazin” durumuna işaret ettiğini savunan Işık, “Üç dönemdir Başkanlık yapan biri için başarının ölçütü bu mudur?” sorusunu sordu. Ankara’daki değişim isteğini Başbakan Erdoğan’ın gördüğünü savunan Işık, “Başbakan, korkunun muhafazakarlığına teslim olmuş durumdadır. Başbakan’ın bu teslimiyeti, Ankaralılara bir fırsat vermiştir. Ankaralılar Gökçek’i değiştirme kararlılığındadır. Bu değişime Çankayalılar öncülük edecektir. Çankayalıların öncülüğünde Ankaralılar Gökçek’i tarihe gömecek; Ankaramızı yeniden modern bir kent görünümüne kavuşturacak olan Murat Karayalçın’ı işbaşına getireceklerdir” diye konuştu.


KARAYALÇIN NE DEDİ?

MEMNUNİYET DUYDUM, DAHA ÇOK TARTIŞACAĞIZ

CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat
Karayalçın, Başbakan Erdoğan'ın Melih Gökçek'in adaylığını ilan etmesinden sonra yaptığı açıklamada, "Hayırlı olsun" dedi. Gökçek'le yarışmaktan büyük bir memnuniyet duyacağını belirten Karayalçın, AKP'nin Gökçek'i yeniden aday gösterme konusunda oldukça zorlandığını gördüklerini vurguladı. Başbakan Erdoğan'ın Melih Gökçek'i Ankara adayı olarak ilan ederken yaptığı konuşmada, kendi belediye başkanlığı dönemlerine ilişkin elektrik, su gibi konularda bulunduğu iddialara da değinen Karayalçın, "Bu iddiaların hiçbiri doğru değildir. Hepsi asılsızdır. Bunları daha çok tartışacağız, daha çok konuşacağız, bol bol vaktimiz olacak" dedi. Melih Gökçek'in adaylığından da ayrıca memnuniyet duyduğunu belirten Karayalçın, "yarışa devam" dedi.


------------------------------------------
başbakan günlerdir birtürlü açıklıyamamıştı,nedense!!!!ama herkes bal gibi biliyordu bu ismi,eee nede olsa aynı yola devam ediyorlar,birbirlerini üzmezler...seçimlerde de bana göre gökçek ismi çıkacak,tabi ankaralılar herşeye gözlerini kaparlarsa...14
--------------------------------------------
[Resim: 7903atamizindeyizby5hs7ii4.jpg]

“Bir memlekette; namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memlekette kurtuluş yoktur”
Bul
Cevapla

Konu Araçları
Konuyu Paylaş :  
Konunun Linki :  
BBKodu :  
Konu Araçları :

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi