HIZLI TREN SON VİRAJDA

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 2.69/5 - 16 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HIZLI TREN SON VİRAJDA
#1

Peki ne zaman?Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Şubat ayı sonunda hızlı tren seferlerinin başlayacağını bildirerek, bilet fiyatlarının da işletme maliyetine göre belirleneceğini söyledi.
Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, 2008 yılı değerlendirmesi toplantısında basının gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.
Hızlı trenin seferlere başlama tarihinin geçtiğini ifade eden Yıldırım, Avrupa’da projeyi sekiz yıldan önce bitiren ülkenin olmadığını söyledi. Projeye 2003’te başladıklarını, 2008’de bitirme noktasına geldiklerini anlatan Yıldırım, “Bir gecikmemiz var ama bu işin zorluğundan ve işe gösterilen titizlikten kaynaklanıyor. Bütün testler tamamlandı. Sertifikasyon testleri de bitirildi. Küçük sorunumuz var. Bunlar çözülmeye çalışılıyor. Ankara girişinde hemzemin geçitler var. Bunlarla ilgili emniyet tedbirlerinin yetişmedi. Emniyet tedbirlerini alacaklar ve hızlı tren yolculu test sürüşlerini yapacağız. En geç Şubat ayı sonu itibariyle seferlere başlayacağız" diye konuştu.
Hızlı trende bağımsız bir işletme çalışma esasının benimsendiğini ifade eden Yıldırım, ayrıca trenin devlet desteği gerektirmeden çalışmasının öngörüldüğünü dile getirdi. Trenin “kendi kendine dönebilenö bir anlayış çerçevesinde çalışacağını, fiyatların da işletme maliyetlerinin dikkate alınarak belirleneceğini vurgulayan Yıldırım, öğrencilere de iyilik yapılmasının kendisinin de talep ettiğini kaydetti.
Zar Atmam Şansa İnanmam Ortada Bir Şans Varsa Onuda Ben Yaratırım...
Cevapla
#2

samsuna da hızlı tren ıstıyorum ben hazır hatlardakı trenler yerıne karadenıze de boydan boya tren neden yapmıyolar acaba merak edıyorum
Cevapla

Konu Araçları
Konuyu Paylaş :  
Konunun Linki :  
BBKodu :  
Konu Araçları :

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi