Her Şey Yasal, Cinayetleri Saymazsak

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 2.83/5 - 18 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Her Şey Yasal, Cinayetleri Saymazsak

Kimliğimde yazıldığı gibi değil hiç bir şey, çok daha fazlısı var. Yasal bir yalnızlığı yaşıyorum ruhumun derininde. Derin yaralarım var kanamaya uygun düşen. Cinayetler işliyorum, sürekli yenilerini katıyorum suçlarıma, her gün bir şeyleri daha öldürüyorum. Brahms dinledim sabaha kadar ve kitap okudum. Birkaç telefon virgül koydu okuduğum kitaba. Bana aşkı anlattılar uzunca kendi dünyalarından bildikleri kadar, bi bok anlamadım. Aşk böyle değildi. Bir yerlerde bir yanlış vardı ama o yanlış kimdeydi? Aşka ne garip anlamlar yüklediler.
Kimliğimde yazıldığı gibi değil hiçbir şey, daha fazlası var hepsi de yasal, cinayetleri saymazsak. Kanım akıyor her gece. Duvarlarımda eskiden kalma yaşlı bir hüzün. Şimdi sıra kimde, kim açacak kapıyı, ellerimi tutup dudaklarımdan kim öpecek? Kapım kilitli, cinayetin gizi sizde saklı. “Yüreğimizin katili ne zaman sanık sandalyesine oturacak?” Bir kenti yaktıktan sonra verilen cezanın ne anlamı kalıyor yanan kent için. Küllerinden doğurabilir mi kendini? Ben hep söyledim bana gül getirmeyin, ben papatyaları severim, kırları severim dedim, siz anlamadınız nedense.
Sis vardı sokakta perdelerimi kapalı tutardım. Ürkek bakışlarla zaman zaman dışarıya bakardım, işte o anlardan biriydi. Kim bilir belki de kirli bir karabasandı bu. Siyahlara bürünmüş bir adam geçiyordu sokaktan, yüzünü göremediğim bu adam kayboldu sonra sokağın kuytusunda. Dışarı çıkma isteği vardı içimde, korkum izin vermiyordu. Üzerimdekileri çıkardım, belki her şeyi soyundum, kendimi en çok. Geceyi de soyundum kimse farkında değildi, tüm kent uyurken ben çığlık çığlık dolaşıyordum sokaklarda. Ayaklarım kanıyordu. Her şey yasaldı cinayetler dışında. Uykumu gasp edenleri bulmalıydım; yok hayır, onlar orada kalmalı ben gitmeliydim.
Veda anlarını hep unutmak isterim ama hiç aklımdan çıkmaz. İlk günler çok sancılı geçer her şey ona dair düşünülür, dinlediğimiz şarkılar, izlediğimiz film. Aramalar seyrekleşir, sıcaklık kaybolur gidenin yerine başkaları gelir ve aklımızda yalnızca o veda anı kalır. Boşluğa düştüğümüzde telefon rehberini karıştırdığımızda yeniden duyarız o sesi; belki de numarasını değiştirmiştir çoktan. Hep bir yerlerimizde sızlar. Çünkü kapanmayan her şey canımızı yakar.
Sokaktaydım evet hem de çırılçıplak. Kimse görmüyordu, duymuyorlardı çığlıklarımı. Serseriydim bekli de; saçlarım dağılmış, gözlerim şişmişti, haklısınız. Evime döndüğümde yerde kan izleri vardı, adım adım beni izliyordu yitik gölgem gibi. Yaşlı koltuğuma oturduğumda yıldızlar takıldı gözlerime, hep benim sandığım yıldızlar. Sormayın bana, cinayetlerim dışında her şey yasal, söyledim bunu size. Yeni cinayetler işleyebilirim, kan izlerini takip edip vurabilirim onu kalbinden. Sevemediğim kadınların intikamı mıydı bu yalnızlık?
Benden çaldığınız şarkılar da kalsın sizde. Yeni şarklarım var ilk baharı andıran, yasal şarkılar. Ben şimdi mumu yakıp dinlerim onları, saçlarını okşarım, zamansız girerim koyunlarına, sevebilirim bekli de yeni şarkıları. Dinle yüreğimin sesini, benim yüreğim bu gece fahişe gibidir; herhangi bir kadınla sevişebilirim, adını sormadan, âşık olmadan, sevmeden keşfedebilirim bedenindeki derin çukurları. Şarap döküp bedenine bir damla kaçırmadan içebilirim hepsini. İnleyebilir gece. Aynada yüzüme bakabilir miyim bilmiyorum ama bu gece yüreğim fahişedir, bilmelisin.
Artık sabah olmalı, mum sönmeli, kemancı susmalı, yorgun koltuğum dinlenmeli, sevişmenin tanığı yatağıma yalnız girmeliyim. Sabah aynaya bakabilmek için bu fahişeyi öldürmeliyim. Söylemiştim size. Kimliğimde yazıldığı gibi değil hiç bir şey, çok daha fazlası var hepsi de yasal, cinayetleri saymazsak.
Bir fahişe daha öldü zamansız hem de yasal…
gördüm anne gördüm
şeytanla dans eden melekleri
gördüm anne gördüm
şeytan kadar dürüst olmayan yüzleri

Konu Araçları
Konuyu Paylaş :  
Konunun Linki :  
BBKodu :  
Konu Araçları :

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi