'Her lafı gibi bu da boş!'

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 3.21/5 - 19 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
'Her lafı gibi bu da boş!'

Çevrecinin Daniskasının döneminde yapılanlara kısa örnekler vereyim de arkadaşların hafızaları tazelensin....
1. KazDağları bilindiği üzere dünya üzerinde oksijern bakımından en zengin ikinci alan. Bunu ben değil herkes söylüyor. Yani Kazdağları Türkiye'nin nefesi. Bizim çevreci naaptı?? 10 küsür tane yabancı şirkete Kazdağlarında Siyanürle Altın araması için ruhsat verdi.... Kazdağlarının üzerindeki bitkileri sökmeleri ve siyanürle yeraltı yerüstü canlı cansız ne varsa zehirlemeleri için... BRAVO şu çevrecilik abidesine bakar mısınız....
2. MNG Holding'in Bodrum'da bakir bir koyda 9 katlı otel yapmasına izin veriliyor. üstelik adamlar denizi dolduruyorlar bizimkinin sesi çıkmıyor. Turizim aşkına enerji aşkına talan başlasın hesabı Antalya'da Belek ormanları ki o ormanlar insan eliyle yapılmış ormanlar çünkü zamanında o dik yamaçlardan inen yağışlar yüzünden insanların çok canı yanmış. Yani o orman aşağıdaki yerleşimin sigortası ama sen o ormanlık araziyi GOLF otellere teslim etmişsin. Adamlarda dümdüz etmiş. Malum golf yani kamping değil....
3. Türkiye'de bildiğiniz gibi doğalgaz yok çıkmıyor. Bir tek Akçakoca açıklarında karadenizden çıkarılıyor ama miktarını bilmiyorum heralde Düzce'ye ancak yetiyordur. Neyse. Bizim doğalgazımız yok ama maşallah bizim daniskanın döneminde heryerde mantar gibi türeyen bir sürü Doğalgaz Çevrim Santrali var. Yani Rusyadan ya da İrandan gaz alıp onu elektriğe çevirip kullanıyoruz. Süper değil mi. İthal elektrik.... Sen rüzgarı, güneşi boşver, nerde pahalısı nerde en çevreyi kirleteni var onu bul getir.
4. Su sorununun dağlar gibi büyümesi kuraklık olabilir evet. bunun için duaları tutmayan daniskamızı suçlayamayız. Ama belediyelerinin yanlışlarını sayabiliriz. Parklar. Bunların döneminde hızla çoğalan hepsi çim alanla kaplı parklar. düşündünüz mü acaba bu parkları deli gibi suluyoruz yarın insanlara su kalmazsa naparız diye. ama merak etmeyin çoookk çevreci başbakanın olağanüstü çevre dostu belediyeleri onu da düşünmüşler. bizim şehir kurudu komşu şehirleri kurutalım. pis denilen zehirli denilen suları şebekeye katalım nasılsa karışınca zehir incelir şimdi değilse bile bi 20 sene sonra etkisini gösterir o zamana kim öleee kim kala.

Daha sayamadığım sabah sabah aklıma gelmeyen birsürü rezil uygulamaların mimarı bu hükümet iken. Çıkıpta Çevrecinin daniskasıyım derse bu başbakan. Herkes tepkisini koyar ortaya.
Kimse yuvarlak laflarla savunmasın. Varsa çevreci bir icraat getirsin koysun biz de alkışlayalım. Yanlışsa bu söylediklerimiz bir de utanalım ama yok utanmazlar okadar çok ki bize utanmaya fırsat çıkmıyo maalesef. Keşkeee dediğiniz doğru olsa da bizde şu söylediklerimizden utanabilsek.Keşke gerçekten çevreci bir başbakan ve mahiyeti yönetse ülkeyi ama yok...
Nükleer istemeyenleri jandarma zoruyla baskınlarla gözaltına aldırtan zihniyet olsa olsa ZORBANIN DANİSKASI olur kanımca...
İleride halkımızın,bunca ibret verici tecrübeden sonra gerçek dindarlarla din tüccar ve aktörlerini birbirinden ayırdedeceğini ümid ederim. Yoksa hep böyle geri ve ezik kalırız (M.Kemal Atatürk)

Lütfen arkadaşlar çok fazla siyasi içeriklere girmeyelim forum amacının dışana doğru yol alıyor kişiler salt görüşlerini direk belirttiği zaman yerine göre önyargılı bakışa maruz kalabiliyor ama bu tip eylemler olmadığı zaman herkes birbirine aynı samimiyet duygusu içinde yaklaşabiliyor bu tip yaklaşımlar hepimiz biriz dedirtemez kesinlikle.. ve forum kurallarına göre uyarılmaya teşvik olmasın boşverin diyen diyenin yanına kar kalıyor yapanın yanınada yaptığı şimdilik bunlar bizi aşan şeyler.. sadece bilinçli bir insan seçmen toplum olarak olayları gözlemleyip kararı ona göre vermek yoksa bu kadar çok seslilik anca kafa karıştırır..saygı ve sevgilerimle..

Sevgili böcek arkadaşım çok seslilik hakkındaki düşüncelerin beni çok üzdü.Siyaset, en genel anlamıyla, bir arada -bir toplum olarak- yaşayabilmemiz için ileri sürülen fikirlerin girişilen eylemlerin toplamıdır. İnsan doğada birey halinde değil de topluluklar halinde yaşadığından dolayı siyaset vardır.
Siyaset doğası gereği karşılıklı çıkarların çatıştığı bir ortamdır. Farklılık ve çok sesliliğin olmadığı yerde siyasetten bahsedilemez.Demokrasinin yaşaması,çok sesliliğin yaşanması herşeyden önemlidir.Çok seslilik varsa siyasetten bahsedilebilir,yani çok seslilik kafa karıştırmaz...Bu arada forumda siyasi içeriklere girmeyin demişsin,nedenini çok merak ediyorum doğrsu?? Demokratikleşmenin gereği; tüm yurttaşların görüş belirtmelerinin olağan sayılıp, çok sesliliğe tahammül göstermek ve karşımızdakini anlamaya çalışmaktır...Sen siyaset sevmiyebilirsin,ama toplumsal bir yapı içerisinde olduğumuz sürece o bizi etkileyecektir. Bu nedenle eğer adada tek başına yaşayan bir Robinson olmak istemiyorsak hayatımızı ciddi biçimde etkileyen bu karmaşık canavarı tanımak yararımıza olabilir. Dinlediğimiz müzik, insanlarla olan ilişkilerimiz, yediğimiz yemek.. Hepsi siyasetten etkileniyor. Ne kadar uzak olabiliriz ki?Bu nedenle sen istiyorsun diye forumda siyaset yapmıyacak değilim,ben bu ülkede yaşıyorsam fikrimi istediğim gibi bildirme hakkına sahibim yani bu benim doğal bir hakkım..Eğer siyasetten hoşlanmıyorsanız bu konulara fikrinizi yazmazsınız olur biter buda sizin en doğal hakkınız,ama bu konular yazılıyor diye forum amacının dışına çıkıyor gibi düşünceler yazmayın lütfen hiç gerçekçi olmuyor...Bir konuyu daha yazmakta fayda görüyorum sevgili arkadaşım hepimizbiriz dedirtecek olaylar sadece siyasetle sınırlandırılamaz,siyaset bu forumun ana konusunu oluşturmuyor ve bunun herkes bilincinde tekrar senin hatırlatmana gerek yok,siyasete ait görüşler sadece siyasi haberlerde yazılmaktadır,bununda bir sakıncası yoktur...
[Resim: 7903atamizindeyizby5hs7ii4.jpg]

“Bir memlekette; namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memlekette kurtuluş yoktur”
Bul

Bu serzeniş kimeydi bilmiyorum ama bu sitenin yetkililerinden biri olarak yetkilerimi aştığım ima ediliyorsa belirteyim ki kural hatırlatılır çünkü üye olurken okusanız bile birsüre sonra unutabilirsin insanlık hali. Hatırlatmak görevdir. Ve biliyor musunuz hatırlatılan bir kural unutulmaz. Böylece aynı kural tekrar ihlal edilirse o zaman ardniyet ararım. kimseye önyargım yok at gözlüğü takanlarla mücadele ediyorum. Burada hepimizbiriz diyorsak gerçekten de yanlış bilinenleri düzeltmeye kendimi adamış biri olduğumu sitedeki herkesten sorabilirsiniz. Herneyse çatışmak değil tartışmak istiyorsak slogan atmak yerine taraftarı olduğunuz siyasi kanadın güzel olumlu icraatlarını paylaşında bizlerde buna göre uyarmak zorunda kalmayalım. Doğru bir yaklaşımla herkes herşeyi paylaşabilir bunda kurallar dışında bir engelimiz yok...
Sevgiyle kalın...
İleride halkımızın,bunca ibret verici tecrübeden sonra gerçek dindarlarla din tüccar ve aktörlerini birbirinden ayırdedeceğini ümid ederim. Yoksa hep böyle geri ve ezik kalırız (M.Kemal Atatürk)

Konu Araçları
Konuyu Paylaş :  
Konunun Linki :  
BBKodu :  
Konu Araçları :

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi