Irakta Direniş Sevgisi Artıyor

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 2.73/5 - 22 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Irakta Direniş Sevgisi Artıyor

CIA ve FBI'danışmanlığını yapan, uzmanlar Irak'ta
direnişçilerin ABD güçlerine karşı halkın kalbini
kazandığını belirtti ...

Abd işgal ettiği Irak' ta halkın direnişçilere desteği
sürerken ABD'li uzmanlar çarpıcı ırak gerçeğini gözler
önüne serdi.

Direnişçilerin ABD güçlerine karşı halkın kalbini
kazandığını belirten uzmanlar, ABD'nin ırak'ta
kontrolü kaybettiğini kaydetti.

CIA ve FBI danışmanlarından oluşan ortadoğu uzmanları
yayınladıkları raporla direniş gerçeğini birkez daha
gözler önüne serdi.

Irak'ta Direnişçilerin Abd güçlerine karşı halkın
kalbini kazandığını belirten uzmanlar, halkın insanlık
dışı uygulamalarıyla gündeme gelen ABD askerlerinden
nefret ettiğini de kaydetti.

Direnişin Abd işgali ile ortaya çıktığını hatırlatan
ABD'li uzmanlar, Amerikan ordusunun Irak'ta kontrolü
kaybetmesine samarra'daki türbe bombalamalarının neden
olduğunu da belirtti.

Pek çok genç Iraklının direnişine destek verdiğini de
hatırlatan uzmanlar savaşanlara ihanet edebilecek kişi
sayısı yok denecek kadar az olduğunu Iraklı
direnişçilerin bush'un abd'deki konumunu
zayıflattığını kaydederken, ABD'nin Irak'tan tamamen
çekilmesini bile sağlayacağı düşüncesinde.

---Alıntıdır---
[Resim: 7903atamizindeyizby5hs7ii4.jpg]

“Bir memlekette; namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memlekette kurtuluş yoktur”
Bul

IRAK'TAN BİR FEYYAT
2004-08-01

Halkıma, Ramâdi’nin, Hâlidiye’nin ve Felluce’nin insanlarına; erdem ve onurlarını kaybetmeyen tüm dünyadaki insanlara…

Bu size, Amerikan-Siyonist hapishanesi Ebu Garip’ten kardeşiniz Nur’un mektubudur.

İnanın buradaki aşağılanmayı, sefaleti ve haysiyetsizliği size nasıl anlatacağımı, kelimelere nasıl dökeceğimi bilemiyorum.

Siz sıcak evlerinizde karınlarınızı doyurup sevdiklerinizle bir arada otururken bizim maruz kaldığımız aşağılanma ve çektiğimiz açlığı, sizler su içerken çektiğimiz susuzluğu, sizler derin uykuda iken Amerikalıların bize yaşattığı uykusuz geceleri sizler giyinikken bizim yaşadığımız çıplaklığı bizi soyup önlerinde sıraya dizmelerini nasıl anlatabilir, nasıl kelimelere dökebilirim…

Ey kardeşlerim kamyonlarınızı ve arabalarınızı Amerikan malları taşırken gördüğümüzde kalbimiz sıkışıyor. Çünkü o araçlar benim halkıma ve ülkeme ait. Yüreğim kan ağlayarak şöyle diyorum: Allah’ım! Benim insanlarım, haysiyetlerini ve şereflerini bir avuç dolarına satmış. Yaşadığımızı ve kirletilen onurumuzu düşündükçe gözlerimden yaşlar boşanıyor.

Ey kardeşlerim:

Allah’a yemin ederim ki, yaşadıklarımızı dile getirmekten acizim. Bundan ar ediyorum. Ama yinede kelimelere sığınarak size onları anlatacağım. Amerikalıların bizlere yaptığı haysiyetsizlikleri, çektirdiği eziyeti, işkenceyi ve aşağılanmaları elimden geldiğince anlatacağım…

Hayvani zevklerinin aracı olmadığımızda kendimizi şehvetlerine teslim etmediğimizde bizi nasıl öldüresiye dövdüklerini ifade etmeme izin verin…

Siz ey bizim dini liderlerimiz olarak ortalarda tozup gezenler!

Amerikalıların bize reva gördüğü bu cinsel ve hayvani eziyetler karşısında hâlâ nasıl oluyor da açık alınla ortalarda görünebiliyorsunuz?

Peygamber efendimizin en değerli hazineniz buyurduğu haysiyet ve şerefinizi çiğnetmekten pek sıkılmış gibi görünmüyorsunuz. Bizi ve kendinizi birkaç dolar kırıntısı karşılığında pazarlardaki köleler gibi Amerikalılara ve Siyonistlere mi sattınız? Haysiyet ve şerefinizi ne çabuk kaybettiniz?

Allah’ın bizi sizlere bir emanet olarak verdiğini ne çabuk unuttunuz?

Hani bizleri koruyacak, besleyecek ve namusumuzu asla çiğnetmeyecektiniz? Ne oldu size, verdiğiniz söze?

Amerikalılar Ebu Garip’te namusunuzu her gün ayaklar altına alıyor. Mektubumu okuyanları, Allah adına Ebu Garip hapishanesindeki vahşiliklere dur demeye çağırıyorum: Buradaki insanlığa sığmayan işkenceleri durdurmak için sesinizi yükseltmeye davet ediyorum. Burada yapılanlar Siyonistlerin hapishanelerde Filistinli gençlere ve kadınlara yaptıklarından daha berbat.

Orada fiziki işkence yapıyorlardı. Oysa burada her gün ırzımıza geçiyorlar. Vahşi, kana susamış hayvanlar gibi bedenlerimize saldırıyorlar avazımız çıktığı kadar çığlıklar atıyoruz ama kimsenin bizi duyduğu yok! Eğer kalbinizde, ruhunuzda bir zerre insanlık, haysiyet, onur ve şeref varsa birleşin ve bu hapishaneye saldırın. Gelin ve kurtarın bizi.

Elinize geçen bütün silahlarla bu hapishaneye saldırın! Hem onları, hem de bizleri öldürün!!!

Biz çoktan ölüme razıyız. Burayı yerle bir edin!

Hepimizin karnında onların piçleri var! Çoğumuz hamileyiz! Biz dünden ölüme razıyız !

Size yalvarıyoruz; gelin ve kurtarın bizleri! Size, ailelerimize ve ülkemize daha fazla utanç vermemek için ölmek istiyoruz! Bizi öldürün! Size yalvarıyorum; Allah için bizleri Amerikalıları ve onların piçlerini öldürün!

Allah rızası için! Size yalvarıyoruz….

Bacınız Nur (10 Nisan 2004)

Bu mektup o hapishaneden nasıl sızmış doğrusu şaşırdım....Aslında esas değinmek istediğim o değil...
bir kızılderili atasözü der ki;
son ağaç kesildiğinde, son nehir kirlendiğnde,son balık tutulduğunda,beyaz adam paranın yenecek birşey olmadığını anlayacak...
o günün artık çok yakın olduğunu hepimiz biliyoruz.Ama beyaz adam hala akıllanmadı ve akıllanacak gibi de gözükmüyor....
İnsanoğlunun bitmek tükenmek bilmez şiddet ve tüketim açlığının bir an önce sona ermesi ve çocukların ağlamayacağı günlerin gelmesi dileğiyle...
İleride halkımızın,bunca ibret verici tecrübeden sonra gerçek dindarlarla din tüccar ve aktörlerini birbirinden ayırdedeceğini ümid ederim. Yoksa hep böyle geri ve ezik kalırız (M.Kemal Atatürk)

Aslinda bu mektup sizmamis. Birileri acindirma metodunu kullanarak guya orada haysiyet ve namusuzluk yapildigini anlatmaya calitmis. (!) Fazla dikkate alinacak bir mevzu degil.

Irak ta insanların yok oluşunu dünya büyük bir titzlikle izliyor
ortalama 650 insanın ölümü katil amerikanın hiç umrunda değil onlar ceplerine akacak paranın peşindeler saddammı amerikamı sorusuna ırak halkı 4 yıl önce AMERİKA DEYİNCE insanlıklarını kaybedeceklerini farkında değildi.
ama bunda önce vardı yaşananlar viyetnam afganistan ... bunlardan ders alsaydı bu kadar kolay teslim olazdı
SADDAM onlara özgürlük vermiyordu ama en azından kadınları her an tecavüze uğrama korkusu ile yaşamıyor du.
DÜZELTME CİVANPERCEMİ: Burası slogan atma yeri değildir. Lütfen fikirleri paylaşalım.

Konu Araçları
Konuyu Paylaş :  
Konunun Linki :  
BBKodu :  
Konu Araçları :

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Yahudilere saldırılar artıyor asi cafe 0 1.244 13-02-2009, Saat: 12:25
Son Yorum: asi cafe
  "Ege'de Türkiye ile gerginlik artıyor" asi cafe 0 1.290 05-02-2009, Saat: 12:27
Son Yorum: asi cafe

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi