Kaynanayla yaşamak hasta ediyor

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 2.89/5 - 9 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kaynanayla yaşamak hasta ediyor
#1

Kayınvalideyle birlikte aynı çatı altında yaşamanın kadınların sağlığını olumsuz etkilediği bildirildi.
Bilim adamlarına göre, geniş ailede yaşayan kadınların(ERKEKLER DE DAHİL) ciddi kalp hastalıklarına yakalanma riski diğer kadınlara göre 3 kat daha fazla.
Daily Mail gazetesinin haberine göre, bilim adamları evde hem bir kız evlat hem anne hem de eş rollerinin stresiyle yaşamanın, tansiyonun yükselmesine ve hatta şeker hastalığına yol açarak kalp sorunlarının kapısını açtığını belirttiler.
Japon bilim adamları, aile hayatının sağlık üzerindeki etkisini anlamak için sağlıklı orta yaştaki 91 bin kadın ve erkek üzerinde 14 yıl süren araştırma yaptı.
1990-2004 yılları arasında araştırma kapsamındakilerden 671'inde koroner damar hastalıkları görüldü. 339 kişi kalp hastalığından ölürken 6255'i diğer sebeplerden hayatını kaybetti.
Araştırma sonucunda, geniş ailede yaşayan kadınların kalp hastalığına yakalanma riskinin sadece eşiyle yaşayanlara oranla 3 kat fazla olduğu belirlendi. Araştırmaya göre, çocuklarla yaşamak da çocuksuz yaşayanlara oranla bu riski iki kat artırıyor.
Halk sağlığı uzmanı Prof. Hiroyasu İso, geniş ailede yaşamanın kadını kalp hastalığına yatkınlığı artıran sigara, içki gibi alışkanlıklardan uzak tuttuğunun düşünüldüğünü hatırlatarak, ancak "çeşitli aile rollerini üstlenmekten kaynaklanan stresin" kadının bu hastalıklara karşı hassasiyetini önemli ölçüde artırdığını söyledi.
Zar Atmam Şansa İnanmam Ortada Bir Şans Varsa Onuda Ben Yaratırım...
Cevapla
#2

saçma... genetik olarak yatkınsan, sigara,alkol, vs kullanıyorsan, bir de gergin bir iş hayatın varsa kaynanaya ne hacet. sen potansiyel bir kalp hastası adayısındır zaten.

ben bu gelin kaynana çekişmesini hiç anlayamamışımdır. taraflar birbirlerine gardını alarak yaklaştığından, başarılı bir iletişim kurulamıyor zaten. sonrasında ise, en ufak bir davranış ya da söz yanlış anlamlar yüklenerek byütülür. yanlışlıklar konuşularak düzeltilmedikçe birikir de birikir ve her daim gerginlik sürer gelinle kaynana arasında.

halbuki ne güzel bir fırsat; güvenebileceğin ikinci bir anne ya da evlada sahip olabilmek.
kim o deme boşuna
benim ben.
öyle bir ben ki kapına gelen
baştan başa sen.   -özdemir asaf
Cevapla
#3

kaynanamı çok seviyorum ben. bence bu her kaynana için geçerli deil. ayrıca konuyu açanı görünce olayı net anlıyorum. sevgiler sayın asi kafe sevgiler sayın sinan bey14
Bakmayın çevremi kuşatanlara;
Hüznün, yalnızlığın yazarıyım ben !
Bul
Cevapla

Konu Araçları
Konuyu Paylaş :  
Konunun Linki :  
BBKodu :  
Konu Araçları :

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi