"Kendi insanlarına zulmediyorlar"

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 3/5 - 13 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Kendi insanlarına zulmediyorlar"
#1

Kendi insanlarına zulmediyorlar"Erdoğan: "Yapılan eylemler yasal değil."

14.03.2008 12:00Başbakan Erdoğan 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle Gazi üniversitesi Tıp Fakültesi'nde bir konuşma yaptı:

"Tıp Bayramı'nı kutuluyorum. Fedakarca görevlerini yapan hekim ve sağlık çalışanlarına teşekkür ediyorum. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın mantığıyla düşünüyoruz. İnsan sağlığını herşeyin üzerinde tutan bir anlaşış içerisindeyiz. Sağlık güvencesi çağdaşlığın en önemli güvencesidir. Sağlık güvencesi uzun zaman sorunlu bir alan oldu Türkiye'de. Gerçekleri yerinde tespit etmek gerek. Başbakanlığım dönemde Atatürk Eğitim Hastanesi'nde bir hasta ziyaretine gittim. Bir vatandaş koşarak bana geldi ve "Benimle gelir misiniz?" dedi. Kan revan içinde sedyede hastası yatıyor. Orada meğerse tomografiye girecek fakat kapı kapalı. Hemen ilgili arkadaşlarımıza haber verdik. Oradan elinde çay bardağıyla bir kadın geldi. Görevliymiş. Kapatmış orayı gitmiş.

"SORUN TAM ANLAMIYLA ÇÖZÜLMEDİ"

"Fiziki noktada bir değişime gidiyoruz. Zaman zaman bu dağınıklığa son vermek, eksikliği gidermek için çeşitli düzenlemeler yapılmışsa da sorunlar tam anlamıyla çözülmedi.
Mevcut yatırımları değerlendirelim ki hastalarımızın bekleme sürelerini asgariye indirelim. Sigorta hastanesinde ilaç kuyruğuna gidersiniz yazılan ilacın 3 tanesi varsa 2 tanesi yoktur. Şimdiyse bunları kaldıran bir düzenleme yaptık. Vatandaş istediği ezcaneden istediği ilacı alsın dedik."

"SAĞLIK İÇİN PARAMIZ VAR"

"Sağlığa ayıracak paramız var. Sağlıkta bir dönüşüm dönemindeyiz. Bu dönemi başarıyla atlatmak zorundayız. Önemli alanlardan biri eğitimdir biri de sağlıktır. Eğitimi başaramazsak sağlıkta da başarılı olamayız.

İstanbul üniversitesi Tıp Fakültesi'nin orada bir Sağlık Kent kuruyoruz. Ankara'da da kuracağız. Sağlıkta dönüşüm programının gereği bu. Devletteki eğitim hastanelerini üniversitelerin hizmetine vermeyi düşündük. Yeter ki bu konuda mesafe alalım. İleri teknolojiyi sağlıkta da yakalamalıyız. Bunlar hastanelerimizde birçok imkanlar yaratır. Bunu üniversitelerimizde de yapalım. Üniversiteler neden malzeme satın alımına gitsin. Yasal değişiklikle modern araç-gereçler üniversitelerimize de girmiş olur.

Sosyal güvenlik kuruluşlarını aynı çatı altına toplamakla işe başladık. Sağlıkta da bunu yaptık. Hangi sosyal güvenlik kuruluşuna mensup olursa olsun her vatandaşımız istediği hastanede tedavi olabiliyor, istediği yerde ilacını .

Acil durumlar hariç hastanelerde rehin kalma dönemini kapattık."

"İŞ YAVAŞLATMAK YASAL DEĞİL"

"İş yavaşlatma eylemleri yapılıyor. İş yavaşlatmak yasal değil. Saatlerde trafikte kalıp benzin yakan vatandaşımın zararını kim verecek. Yasal olmayan bu eylemi yapanlar kendi vatandaşına zulmediyor.

Hakkını almış insanların hakları aynen devam edecek. Kolay değil 79 senede 181 milyar dolar milli geliri olan Türkiye'nin bu gelirinin üzerine 308 milyar dolar koymuşuz.

Bayram gününde sevgiyi paylaşmak, şefkati paylaşmak ve insanlarımıza hizmetleri çok farklı ve güzel bir biçimde nasıl veririz diye konuşuyoruz.
Genel sağlık sigortasıyla sağlık konusunda daha da ileri olacağız. Sağlıkta erteleme olmaz. Bu konunun vebali var."

Bakanımla birlikte 400'e yakın en ileri teknolojiyle dayalı döşeli ambulansı ülkemizin 4 bir yanına gönderdik. Bunu yapmak zorundayız. Burada özellikle doktorluk hizmetini fedakarca yürüten arkadaşlarımıza seslenmek istiyoruz. Hekimlik mayasında özveri, fedakarlık olan bir meslek. Vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerine ulaşmaları nasıl doktorun göreviyse gerekli düzenlemeleri yapmak da hükümetin görevidir. İmkanlarımız geliştikçe bu anlamda yapılan gelişmeler de artacaktır. Sağlık çalışanlarının vatandaşlarımıza göstereceği ilgi sağlığın en önemli parçasıdır. Sevgi en iyi ilaçtır. Bu sevgi ve saygı karşılıklı olmalıdır. Zaman zaman olumsuz olaylarla karşılaşıyoruz. Psikolojik dengesini kaybetmiş hasta yakınlarının saldırıları yüzünden doktorlarımız hayatını da kaybedebiliyor. Vatandaşlarımız ve hasta yakınları da hekimlerimize aynı sevgi ve saygı anlayışıyla davranmalıdır. Tüm doktorlarımızın ve sağlık camiamızın Top Bayramı'nı kutluyorum"

HABERTURK.COM
[Resim: 7903atamizindeyizby5hs7ii4.jpg]

“Bir memlekette; namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memlekette kurtuluş yoktur”
Bul
Cevapla
#2

şimdi onu bunu boşversinler etekleri tutuştu kendi dertlerine yansınlar.... Bence uykusuz geceler başbakanı bekliyo ileriki günlerde... Eden bulur...
İleride halkımızın,bunca ibret verici tecrübeden sonra gerçek dindarlarla din tüccar ve aktörlerini birbirinden ayırdedeceğini ümid ederim. Yoksa hep böyle geri ve ezik kalırız (M.Kemal Atatürk)
Cevapla
#3

valla uzuldum dersem yalan olur ama tek korkum parti kapatıldıgında türkiyeyi ne bekliyo o konu hakkında kafam allak bullak
Cevapla

Konu Araçları
Konuyu Paylaş :  
Konunun Linki :  
BBKodu :  
Konu Araçları :

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  CHP'liler kendi adaylarını protesto etti asi cafe 0 1.969 02-02-2009, Saat: 10:08
Son Yorum: asi cafe

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi