Kibrit Çöpleri

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 2.45/5 - 22 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kibrit Çöpleri
#1
Icon6 

Kibrit çöpleri aynen insanların yaşantılarına benzer.Kibrit kutusu insanın yaşadığı toplumu ifade eder bir bakıma.Bazı kibrit çöpleri vardır bir amaç için yanarlar , kimi bir sigara yakar, kimi bir ocak, kimi boş yere yanıp tükenir hiçbir işe yaramadan.Kimi ise bir ormanı, bir evi, büyük bir alanı yakar kül eder, kendisiyle birlikte.

Kibrit kutusunu açıp baktığınızda hepsi aynı gibi gözükse de birbirinden farklı kibrit çöpleri vardır.Bazıları yanamayacak kadar incedir.Yakarken kırılır zannedersiniz ama bilircisiniz en iyi onlar yanar.Bazıları da epeyce kalın, zannedersiniz ki yanınca yeri göğü yakacak ama yakınca bir bakarsınız fıs diye bir ses çıkarır kendisini bile yakamaz,sadece ucundaki kimyasal madde alev bile almadan kararır gider.Kimileri eğri büğrüdür ama yine de

bir kibrit çöpünden beklenen fonksiyonları eksiksiz yerine getirirler. Her zaman en üstteki kibrit çöpleri ilk önce yanar.Bir büyüğümüzün çok sevdiğim bir lafı vardır.

‘’Bir ağaçtan binlerce kibrit çöpü çıkar,bir kibrit çöpü binlerce ağacı yakar.’’

Yanıp bitme hayatin bitmesi gibidir,ucundan başlar yavaş yavaş dibine doğru sonunda

kapkara bir şey kalır.İşte insan yaşamı da bu kibrit çöplerine benzer,kimi insanlar vardır kötü işler yaparlar,orman yakma misali,kimi insanlar vardır, kendinden beklenileni asla yerine getiremezler, kalın kibrit çöpü gibi kendi kendilerini yok eder giderler,kimi insanlar vardır bir lambanın fitilini yakarlar kendileri yok olup gitse de ışığı kalır.Bazı kibrit çöpleri de aykırı insanları ifade eder tüm kibrit çöpleri Ayni yöne bakarken onlar tam tersine bakar kutuda.
Kutu açıldığında ilk önce onlar göze çarpar ve herkesden önce yanarlar.Aykırılık başa beladır.

Bazı kibrit çöpleri birbirine yapışmıştır.Dikkat ederseniz onlar da kafadar insanlar gibidirler.

Kanka misali biri yanınca diğeri de yanar.Ama en tehlikelisi kendiyle birlikte kutuyu da yakan kibrit çöpleridir.İçinde bulundukları toplumu çökertirler.Ama en tehlikelisi kendiyle birlikte İçinde bulundukları toplumu çökertirler.Bazı kibrit çöplerinin ucunda kimyasal maddesi yoktur.Ne yaparsa yapsınlar yanamazlar.Toplumun içerisinde ot gibi yaşar giderler. Toplum nereye, Onlar oraya.

Acaba!...

Siz hangi tür

“kibrit çöpüsünüz hiç merak ettiniz mi?

[Resim: emegesaygifj8bg3.gif]
Cevapla

Konu Araçları
Konuyu Paylaş :  
Konunun Linki :  
BBKodu :  
Konu Araçları :

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi