"Koç boynuzu" operasyonunda 38 tutuklama

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 2.79/5 - 19 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Koç boynuzu" operasyonunda 38 tutuklama
#1

Uyuşturucu satışı gizli kamerayla tespit edildi.Beyoğlu Hacıhüsrev ve Hacıahmet Mahallesi'nde düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 105 kişiden 38'i tutuklanırken, 12 kilo hint keneviri, 2 kilo toz esrar ve uyuşturucudan elde edilen 18 bin TL para ele geçirildi. Operasyon öncesinde 3 ay hazırlık yapan polis, satıcılardan müşteri kılığında uyuşturucu satın alırken, alışveriş anı da gizli kamerayla kaydedildi.
Geçtiğimiz Çarşamba günü Beyoğlu Hacıhüsrev ve Hacıahmet Mahallesi'nde, iki savcının gözetiminde yapılan ve yaklaşık 500 polisin katıldığı operasyonda aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 105 kişi gözaltına alındı.
K-9 köpeklerinin de kullanıldığı, bir polis helikopterinin havadan kontrol ettiği
operasyonda, kapıları açmayan bazı şüpheliler evlerdeki uyuşturucu maddeleri sobaya atarak yakmaya çalıştı. Polisin kovalarla su dökerek söndürdüğü sobalarda çok miktarda uyuşturucu ele geçirildi. Kapılar, "koç boynuzu" diye adlandırılan demirlerle kırıldı.
2'si çocuk 17'si kadın 38 kişi tutuklandı
Gözaltına alınan 105 kişi adliyeye sevk edilirken, 2'si çocuk, 17'si kadın 38 kişi
"Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak ve örgüt faaliyetleri kapsamında uyuşturucu madde ticareti yapmak" suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Alışveriş gizli kamerayla çekildi

Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Narkotik Şube Müdürlüğü'nün beraber düzenlediği operasyon öncesinde uyuşturucu satıcıları teknik ve fiziki takibe alındı.
Polis müşteri kılığında uyuşturucu satın aldı
Uyuşturucu satılan evleri tek tek belirleyen polis, bu evlere müşteri kılığında
giderek uyuşturucu satın aldı ve alışveriş anı da gizli kamerayla kaydedildi.
Operasyonda ele geçirilen uyuşturucu maddeler ve silahlar Beyoğlu Emniyet
Müdürlüğü'nde basına gösterildi. 12 kilo hint keneviri, 2 kilo toz esrar, 4 hassas tartı, 2 tabanca ve çok sayıda av tüfeği fişeğinin yanı sıra, 18 bin TL ele
geçirildiği açıklandı. Ele geçirilen uyuşturucunun bir kısmının okul çantasında ele geçirilmesi dikkat çekerken, gözaltına alınanlardan 59 kişinin toplam 350 suçtan sabıkalı oldukları belirtildi.
Zar Atmam Şansa İnanmam Ortada Bir Şans Varsa Onuda Ben Yaratırım...
Cevapla

Konu Araçları
Konuyu Paylaş :  
Konunun Linki :  
BBKodu :  
Konu Araçları :

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi