LimeWire Basic (Türkçe) 4.18.8

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 3/5 - 14 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LimeWire Basic (Türkçe) 4.18.8
#1

4.16.3 ve sonraki sürümlerde artık Kurulumdan İtibaren Türkçe'dir.
LimeWire Basic, Gnutella ağı üzerinden kullanıcılarına hizmet veren bir dosya paylaşım yazılımıdır. Açık kaynak kodlu bir yazılım olduğundan tümüyle ücretsiz olarak sunulmaktadır. Birçok farklı kategoride arama yapabilmenizi sağlamaktadır; ses, video, görüntü, belge ve program dosyaları. Ayrıca herhangi bir kategori belirtmeden de arama yapılabilmektedir.

Yazılım özellikle ses dosyalarını bulabilmesi ile ünlüdür. Arama yapabilmek için ses dosyasının, parçayı seslendirenin veya bulunduğu albümün adını bilmeniz yeterlidir. Bilgileri uygun alanlara girdikten sonra "Search"(Ara) düğmesine basmanız gerekmektedir. Yazılım size dosyanın bulunduğu tüm kaynakları innDirilme sayısına göre sıralayacaktır. En çok innDirilme yapılan kaynağın en güvenli ve en hızlı kaynak olduğu varsayımına güvenebilirsiniz.

Yazılım yaptığınız arama sonuçlarında dosyaların kalitesini, lisans durumunu, dosya biçimini, dosya boyutunu, bit oranını ayrıntılı biçimde gösterdiğinden size en uygun olan arama sonucunu seçebilirsiniz. Dosyaların yüklenme hızları kaynağına göre değişmekte olup genel anlamda oldukça hızlıdır. İnnDirdiğiniz dosyaları gruplayabilir, varsayılan olarak seçilmiş dosya innDirme dizinini isteğinize göre değiştirebilirsiniz.

Dahili bir medya oynatma aracına da sahip olan LimeWire yazılımı ile daha dosyalarınızı innDirirken oynatmaya başlayabilirsiniz, yani ön izleme özelliğini kullanabilirsiniz. Aynı anda birden çok arama ve yükleme de yapabilme imkanınız bulunmaktadır.

Birçok tema desteği sunarak görselliğe ve kullanıcı özelleştirmesine de önem verdiğini gösteren LimeWire yazılımını kullanırken şüphesiz ki büyük zevk alacaksınız. Yazılımın tüm özellikleri ayrıntısı ile aşağıda anlatılmıştır.

Yazılımın En Gözde 10 Özelliği:
1. Farklı yazılımların toplanması ile oluşturulmamıştır, yani tek başına tümleşik bir yazılımdır. İçerisinde de hiçbir casus yazılım ve reklam ajanı bulundurmadığını garanti eder.
2. Güvenlik duvarından - güvenlik duvarına aktarım özelliği ile şu an kullanıcıların % 60'a yakını güvenlik duvarı kullandığından dosyaların innDirilmesi sırasında herhangi bir güvenlik sorunu yaşama riskiniz oldukça düşüktür.
3. Hızlı ağ bağlantıları; yeni kullanılan "UDP Host Önbellekleri" ile LimeWire çalıştırıldıktan hemen sonra, kullanıcılar daha önce hızlı bağlandıkları ağlara bağlanabilirler.
4. Uluslararası tak ve çalıştır özelliği ile; UPnP desteğine izin verilerek daha çok arama sonucu bulunması ve daha hızlı yüklemeler yapılması sağlanır.
5. iTunes bütünleşmesi; Windows ve Mac kullanıcıları şimdi LimeWire'in iTunes bütünleşmesinden faydalanabilirler.
6. Creative Commons bütünleşmesi; LimeWire şimdi bir Creative Commons Lisansı altında lisanslı OGG ve MP3 dosyalarını tanıyabilmektedir.
7. "Yenilikler Neler?" özelliği; kullanıcılar eklenen en yeni içerikler için ağa göz atabilir.
8. LimeWire'de yapılan aramalar şimdi tam olarak dosyaları tanımlayan bilgileri göstermektedir.
9. Proxy desteği; ağ üzerindeki vekil kullanıcıların da innDirme yapabilmelerine izin verilmektedir.
10. Uluslararası arama ve gruplama için destek; kullanıcılar artık herhangi bir lisanda arama yaparak diğer yabancı kullanıcıların yüklediği içeriklere de ulaşabilmektedir, ayrıca en yakın kaynaktan yükleme yapılabilmesi de sağlanmaktadır.

LimeWire Yazılımının Sahip Olduğu Önemli Özellikler:
[*]Kullanım kolaylığı. Sadece bilgisayarınıza kurun, çalıştırın ve arama yapmaya başlayın.
[*]Dosyaları veri bilgileri ile arayabilme kabiliyeti.
[*]Aynı anda birden fazla arama yapılabilmesini sağlayan, zarif görünümlü, çoklu arama sekmeleri arayüzü.
[*]Aynı dosyanın çeşitli kaynaklardan innDirilmesi ile dosyaların çok daha hızlı yüklenmesini sağlayan "sürü yüklemesi" özelliği.
[*]Macintosh ve Windows işletim sistemi kullanıcıları için iTunes bütünleşmesi.
[*]Benzersiz "ultrapeer" teknolojisi ile kullanıcıların çoğu için genişbant bağlantı gereksiniminin azalması.
[*]Dosya kaynaklarının incelenebilmesi; aynı dosyanın yüklü olduğu hostları arayabilme özelliği. Hatta güvenlik duvarı denetimi ile çalışabilme.
[*]Dosya verilerinin güvenli olup olmadığının öğrenilebilmesini sağlayan BitZi adlı sitenin desteği. Bu özelliği şu şekilde kullanabilirsiniz; innDirmek istediğiniz dosyanın üzerine gelip ters tıklayın ve "Advanced"(Gelişmiş) > "Lookup File with BitZi"(BitZi ile dosyayı incele) yolunu izleyin.
[*]Uluslararası sürüm ile birçok yeni dile destek verilebilmesi.
[*]Dağıtımı yapılmış bir bağlantı sistemi olan GWebCache ağını kullanabilme.
[*]Şimşek hızı ile yükleme yapabilmek için kendiliğinden yerel ağlarda arama yapılabilmesi. Eğer kullanıcı ortak kullanılan bir ağda veya üniversite ağında ise diğer kullanıcılardaki dosyaların hemen yüklenebilmesi.

LimeWire yazılımının ücretsiz "Basic" sürümünden ayrı bir de "Pro" sürümü bulunmaktadır. Yazılımın daha üstün özelliklere sahip bu sürümünü kullanabilmeniz için 21.95 dolar ödeyerek satın almanız gerekmektedir.
Yazılımın Pro Sürümünün Basic Sürümünden Üstün Özellikleri:
[*]İyileştirilmiş arama sonuçları.
[*]Daha hızlı dosya innDirebilme.
[*]Daha fazla kaynağa bağlanabilme.
[*]Yalnızca Pro sürüme özel temalar.
[*]Ücretsiz teknik destek.
[*]6 ay boyunca ücretsiz güncelleme.


UYARI: Bu program ile yasadışı olmayan HER TÜRLÜ dosyayı sorunsuzca indirebilirsiniz. Ancak unutmamalısınız ki paylaşım programları ile alınacak yasadışı içeriklerden doğan sorumluluk, virüslü bir dosya indirimi sonunda karşılaşabileceğiniz hasar veya istenmeyen bir içerikle karşılaşılması sonucu doğabilecek her türlü sorun kesinlikle son kullanıcıya aittir. Bizler, hepimizbiriz.com olarak paylaşım programlarını sadece yasal dosyalar ile çalışılması koşulu ile üreticinin kendi yasal sitesinin linkleri ile yayınlıyoruz. Yasal olmayan içerik konusunda her türlü zarar ve karşılaşılabilecek sıkıntının paylaşım yapan kullanıcı ve sunucularından kaynaklandığını ve olası bir yasal yürütmede, paylaşıma katılan kişi ve şahısların sorumlu olduklarını unutmayınız.

DOSYA İNDİREMEYENLER İÇİN ÖNEMLİ UYARI :
LimeWire'ı ilk kurduğunuzda; herhangi bir dosya araması yaptırıp, gelen sonuçlardan herhangi birine çift tıklayıp indirmeye kalktığınızda gelen "LimeWire is unable to find a licence for this file. Download anyway?" ile başlayan uyarı penceresinde, Programı ekleyen Editörümüzün de sizi bir önceki paragrafta uyardığı gibi "Buradan indireceğiniz dosyaların telif haklarının olabileceği, yasal kopyalarını edinmeniz gerektiği"ni hatırlatarak, uyarmaktadır. Bu pencerede vereceğiniz cevaba göre LimeWire dan dosya indirip indirememenizi belirlemiş oluyorsunuz. Dolayısıyla gelen uyarıdaki soruda "No" seçip devam ettiğinizde istediğiniz dosyayı indiremeyeceksiniz. Bu sebeple bahsedilen uyarı penceresinde mutlaka "Yes" cevabı vermelisiniz.


LimeWire Basic (Türkçe) 4.18.8 indir
Cevapla
#2

bu proğram nasıl oneriyormussunuz? ben 1-2 hafta kulladım virus yuvasına dondü pc sizce indirmelimiyim???
Güzel bakan güzel görür, güzel gören güzel düşünür , güzel düşünen güzel İŞ YAPAR


[Resim: titanic9npsu2lp8ih6.gif]
Cevapla
#3

virüsler programdan değil indirdiğiniz dosyadan bulasır programdan dolayı sorun yasamazsınız baskasın paylasıma sunduğu dosyaları indiriyorsunuz bu herzaman risktir ister limewire ister başka yolarla olsun farketmez

bilinçli bir kullanıcının yapması gereken ilk şey bilgisayarına yüklediği ne olursa olsun kimden almış olursa olsun kesinlikle ama kesinlikle çalıştırmadan önce mutlaka antivirüs programı ile taratmaktır

yeni indirdiğiniz bir müziği büyük bir hevesle hemen acarsanız basınıza neler gelir bilemezsiniz ama sadece max 5 sn ayırarak taratırsanız basınız agırmaz
Cevapla
#4

arachnanthe yazdı:virüsler programdan değil indirdiğiniz dosyadan bulasır programdan dolayı sorun yasamazsınız baskasın paylasıma sunduğu dosyaları indiriyorsunuz bu herzaman risktir ister limewire ister başka yolarla olsun farketmez

bilinçli bir kullanıcının yapması gereken ilk şey bilgisayarına yüklediği ne olursa olsun kimden almış olursa olsun kesinlikle ama kesinlikle çalıştırmadan önce mutlaka antivirüs programı ile taratmaktır

yeni indirdiğiniz bir müziği büyük bir hevesle hemen acarsanız basınıza neler gelir bilemezsiniz ama sadece max 5 sn ayırarak taratırsanız basınız agırmaz

bunun bılıncine vardımm 14 artık boyle yapıyorumm
Güzel bakan güzel görür, güzel gören güzel düşünür , güzel düşünen güzel İŞ YAPAR


[Resim: titanic9npsu2lp8ih6.gif]
Cevapla

Konu Araçları
Konuyu Paylaş :  
Konunun Linki :  
BBKodu :  
Konu Araçları :

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  PDFsam Basic İndir PDF Dosyası Bölme ve Birleştirme Programı celine^^ 0 2.155 02-07-2012, Saat: 16:26
Son Yorum: celine^^
Icon18  Windows Media Player 11 - Türkçe bmyoadem 0 1.966 05-03-2012, Saat: 12:26
Son Yorum: bmyoadem
Icon18 Winamp Full 5.623 Türkçe bmyoadem 0 1.381 20-02-2012, Saat: 21:57
Son Yorum: bmyoadem
  winrar 3.80 türkçe arachnanthe 0 1.244 12-11-2008, Saat: 20:30
Son Yorum: arachnanthe
  Windows Live Messenger (Türkçe) arachnanthe 0 1.321 11-11-2008, Saat: 23:58
Son Yorum: arachnanthe

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi